moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak wybrać Internet dla małej firmy?

Czwartek, 10 czerwca 2021
  • Jak wybrać Internet dla małej firmy?

W małej firmie jakość łącza internetowego odgrywa tak samo ważną rolę jak w dużej korporacji. To bardzo ważna kwestia, szczególnie w dobie pandemii, w której coraz więcej obowiązków wykonuje się w trybie zdalnym. Aby realizować je jak najlepiej, należy wybierać wyłącznie sprawdzone rozwiązania.

Internet dla małej firmy - jakie cechy powinien posiadać?

Internet dla firm to fundament dobrej komunikacji całego zespołu. Podstawą takiego łącza powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo. W trakcie pracy często przesyła się ważne dokumenty o poufnym charakterze, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Ważne jest także poczucie bezpieczeństwa osób zatrudnionych, które powinny mieć pewność, że firma odpowiednio troszczy się o ich dane - informacje takie, jak PESEL czy numery konta.

Internet dla małej firmy powinien mieć także odpowiednio wysoką przepustowość. Na rynku dostępne są pakiety internetowe, których parametry można dopasować do charakteru prowadzonej działalności. Nieważne, jaką działalność prowadzisz - znajdziesz ofertę, która zaspokoi wszystkie potrzeby firmy. Dzięki temu wykonywanie najważniejszych obowiązków będzie bezproblemowe - doskonała jakość wideokonferencji, szybka i sprawna praca w chmurze czy błyskawiczne przesyłanie najważniejszych plików.
 

Internet dla firm - na co zwrócić uwagę podczas wybierania pakietu?

Internet dla firm jest zwykle oferowany w pakietach, dostosowanych do wymagań przedsiębiorców. Pierwszorzędną kwestią jest bezpieczeństwo. Zapewnia je na przykład usługa ANTY-DDoS, dostępna między innymi u dostawcy INEA. Skutecznie zabezpiecza ona najważniejsze informacje, sprzęt i dane w firmie przed atakami hakerskimi typu DDoS. To niezwykle ważne w przypadku firm, które przesyłają dużo danych. Ze względu na częste ataki hakerskie i działania cyberprzestępców, ważny jest stały monitoring sieci i wsparcie techniczne dla firm przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku.

Kolejnym aspektem jest szybkość przesyłu danych, a także stabilność Internetu. Gwarancja jakości świadczonych usług powinna być potwierdzona umową SLA na poziomie minimum 99%. Dzięki temu firma ma pewność, że jej działalność nie zostanie zakłócona. Kluczową cechą dobrego Internetu dla firm jest również możliwość zwiększania pasma w każdym momencie trwania umowy.
 

Internet dla firm - najlepsze oferty

Na rynku dostępnych jest wiele ofert od renomowanych dostawców, na przykład Orange, Netia, INEA czy UPC. Pakiet Internetu dla firm od INEA, który według Speedtest.pl jest dostawcą najszybszego Internetu dla klientów indywidualnych, cechuje się wysoką przepustowością, stabilnością i elastycznością. Przedsiębiorcy w zależności od charakteru prowadzonej działalności mogą wybrać pakiet Standard, gdzie do wyboru mają Internet symetryczny o prędkości 200, 500 lub 1000 Mb/s. W przypadku pakietu premium jest to również Internet o prędkościach 200, 500 i 1000 Mb/s.

Oferta INEA obejmuje również możliwość zwiększania pasma w każdym momencie trwania umowy, a także gwarancję jakości świadczonych usług potwierdzoną umową SLA na poziomie 99% i stałe adresy IP. Ponadto, INEA oferuje skuteczną metodę zabezpieczenia przed atakami hakerskimi - ANTY-DDoS. Te wszystkie cechy są dowodem na to, że INEA oferuje najbardziej elastyczny Internet dla firm.
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Lokalność bez konkurencji? Premiera filmu już w czwartek, w Dobrym Browarze Czy w branży gastronomicznej lokale konkurencyjne mogą się wspierać? Czy można połączyć siły w tych... Poniedziałek, 18 kwietnia 2022
Radiowcy Bez Cenzury - bilety już w sprzedaży! Mikrofoniarze. Zawodowcy. Radiowcy. Znają ich miliony, bo codziennie budzą i są z Wami w pracy. Towarzysze... Piątek, 15 kwietnia 2022
Andrzej Poniedzielski wystąpił w Gnieźnie! We wtorek, w Hotelu Ibis Styles w Gnieźnie wystąpił Andrzej Poniedzielski. Znany satyryk zgromadził... Piątek, 1 kwietnia 2022
MIKO zaprasza na szalone wyprzedaże! Kolejne wyprzedaże w MIKO już w ten piątek i sobotę! To jedyne miejsce, w którym znajdziecie marketowe... Piątek, 25 marca 2022