moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uwaga na osiedlowe opryski

Niedziela, 6 czerwca 2021
 • Uwaga na osiedlowe opryski

Na gnieźnieńskich osiedlach stosowane są opryski na chwasty. Dotyczy to chodników. Opryski mają zapobiec wyrastaniu trawy i innej zieleni między betonowymi płytami. Niestety mogą być one szkodliwe dla zwierząt.

O sprawie poinformował nas mieszkaniec osiedla Winiary. Jak twierdzi, jego pies zjadł lub polizał trawę w miejscu, gdzie chwilę wcześniej zrobiony był oprysk. Niestety skończyło się na wizycie u weterynarza. Całe szczęście zwierzę przeżyło, jednak mocno się rozchorowało.

Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapewnił nas, że poleci stosować opryski o mniejszym stężeniu. Rozważy także zakup tabliczek o treści „Uwaga oprysk”, aby ostrzec właścicieli czworonogów.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 12.06.2021 10:37  Odpowiedz na komentarz

  o PSY nie trzeba się obawiać. One mają znakomity węch. I gdyby ten oprysk był dla psów szkodliwy, to by się do tych krawężników opryskanych przez dozorców w ogóle nie zbliżały ! Ten oprysk natychmiast wsysany jest przez ziemię i korzenie dwulistnych chwastów typu: mlecze. To nie jest już szkodliwy Ran-dup, który w Polsce nie jest już sprzedawany!!

 • 07.06.2021 22:08  Odpowiedz na komentarz

  najważniejsze, ŻE CHODNIKI SA NIEPOZARASTANE ZIELSKIEM. bO JAK KIEDYŚ PRZECHODZIŁAM CHODNIKIEM WZDŁUŻ ULICY ZABŁOCKIEGO I PCHAŁAM WÓZEK Z DZIECKIEM, TO TAM KOSTKI Z istniejącego TAM CHODNIKA WIDAĆ ZALEDWIE 20 CENTYMETRÓW. POZOSTAŁA CZĘŚĆ, DWU METROWEJ SZEROKOŚCI CHODNIKA ZAROŚNIĘTA JEST ZIELSKIEM. tAM NAWET NIE MA JAK PRZEJECHAĆ WÓZKIEM Z DZIECKIEM. CIEKAWE DO KOGO TEN CHODNIK NALEŻY.? CHYBA JUŻ NIE DO SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ BO ŻADNYCH OPRYSKÓW TAM NIE ZAUWAŻYŁAM !

 • 07.06.2021 10:29  Odpowiedz na komentarz

  Prawda jest taka że powinna zająć się tym policja ,kto normalny pryska Trucizna w tak gęsto zatrudnionym terenie gdzie jest pełno dzieci i zwierząt? Co innego rolnik który ma pole daleko od zabudowań ale w mieście powinna być ostrzeżenie dla mieszkańców. Kto by odpowiadał gdyby dziecko się zatruła????

 • 07.06.2021 07:55  Odpowiedz na komentarz

  kuba, A Próbowałeś KIEDYŚ HAKAĆ PRZY KRAWĘŻNIKACH kilometr trawnika !!a tyle właśnie muszą oczyszczać dozorcy !! Na swoim ogródku, gdzie masz 5 metrów krawężnika do oczyszczenia, to możesz się bawić swoją haczuszką. Ale zrób tak kilometr to zobaczysz ile będziesz miał odcisków na łapkach !!!

 • 06.06.2021 15:19  Odpowiedz na komentarz

  Piękny zabieg estetyczny wypalanie trawy...
  Masakra

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Tysiąc złotych mandatu dla rowerzysty! Od 1 stycznia weszły w życie zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym, które zwiększyły wysokość grzywien... Czwartek, 27 stycznia 2022