moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oświadczenie Radnego Gminy Niechanowo, Rafał Rekruciaka

Sobota, 22 maja 2021
 • Oświadczenie Radnego Gminy Niechanowo, Rafał Rekruciaka

W odpowiedzi na artykuł, który pojawił się na stronie moje-gniezno.pl w dniu 19.05.2021 r. pragnę poprawić nieprawdziwe informacje:

„Radny Rafał Rekruciak złożył w tej sprawie wniosek, którym zobowiązał wójta do działania”
„Wójt zobligowany przez wniosek radnego Rafała Rekruciaka, zwrócił się z pytaniem do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie o informację, czy na wskazane w piśmie świetlice wiejskie w miejscowości Gurowo, Malczewo, Marysin, Mierzewo, Potrzymowo, Żelazkowo została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę lub czy zostały one zgłoszone”


Nie składałem w sprawie świetlic wiejskich żadnego wniosku ani interpelacji. Na sesji XI Rady Gminy Niechanowo w dniu 22.02.2021r. zadałem pytanie Wójtowi Gminy Niechanowo: „o stanie faktycznym tych świetlic wiemy już od początku kadencji Pana Wójta, jakie poczynił Pan starania, żeby zapobiec temu(...) tak jak Pan mówił konsekwencją”. Moje pytanie nie było interpelacją. Zgodnie z statutem Gminy Niechanowo § 37 Interpelacje składa się w formie pisemnej na ręce Przewodniczącego Rady (...)

Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz wysłał wniosek UG.7021.1.21.2021PS do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, iż „w związku z interpelacją złożona podczas XI Sesji Rady Gminy Niechanowo w dniu 22.02.2021 r., przez Radnego Gminy Niechanowo, pana Rafała Rekruciaka, dotyczącego stanu prawnego powstałych obiektów zwracam się z wnioskiem po udzielenie informacji, czy na wskazane, wolnostojące budynki w miejscowościach wykazanych w załączniku do niniejszego pisma, zostały przedłożone niezbędne dokumenty wymagane prawem i została wydana decyzja pozwolenia na ich budowę”.
 
Jestem aktywnym Radnym i od początku mojej kadencji nigdy na zadawane pytania podczas sesji Rady Gminy nie otrzymałem pisemnej odpowiedzi. Na moje pisemne interpelacje i wnioski, odpowiedzi pisemne były.

Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz, wiedział jaka jest sytuacja świetlic wiejskich w gminie od początku swojej kadencji. O sytuacji nielegalności świetlic mieszkańcy ( w tym także ja) osobiście zostali informowani przez nowego Wójta na zebraniach sołeckich jak i również na zebraniach sołtysów w Urzędzie Gminy w  2019r.  

Dlaczego Wójt Szymon Robaszkiewicz dopiero teraz troszczy się o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i zamyka świetlice?!

Uważam, że winę za samowolę budowlaną ponosi były Wójt Gminy Niechanowo, Urzędnicy Urzędu Gminy i była Rada Gminy Niechanowo, w której zasiadał aktualny Wójt Gminy Szymon Robaszkiewicz, gdyż były przeprowadzane kontrole wydatkowania funduszy sołeckich. Najważniejsze jest dobro mieszkańców i trzeba się zająć pracą na rzecz lokalnego społeczeństwa, bez szukania winnych i niepotrzebnego rozgłosu.  

Jako Radny Gminy prosiłem o spotkanie i proponowałem pomoc obecnemu Wójtowi przy problemie z nielegalnie postawionymi budynkami. Spotkania nie było, a pomocy nie chciał. W związku z tym złożyłem wniosek w dniu 20.05.2021 r.,  pani Skarbnik Gminy Niechanowo Emilii Błaszkowskiej, że rezygnuje z pobierania diety z racji wykonywanej funkcji Radnego do końca kadencji na rzecz działania związanego z legalizacją świetlic wiejskich w Gminie Niechanowo.

Jestem przeciwny zamykaniu miejsc spotkań wielu mieszkańców Gminy Niechanowo. Uważam, że Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz posiadając wiedzę o problemie z świetlicami przez okres prawie 3 lat nie zrobił nic aby problem rozwiązać.

 
Z wyrazami szacunku     
Radny Gminy Niechanowo
Rafał Rekruciak

 

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 23.05.2021 14:19  Odpowiedz na komentarz

  W Tej gminie Niechanowo wybija co chwilę wiejskie bagno i dziecinada. Tam nie ma nikogo kto potrafi rządzić. Jedno rozwiązanie. Podzielić gminę między miasto Gniezno i miasto Witkowo od razu będzie porządek.

 • 23.05.2021 12:09  Odpowiedz na komentarz

  Panie Rafale popieram Pana działanie. Jest Pan radnym który stał się mało wygodnym bo mówi i wskazuje na tematy trudne- dlatego rzuca się wszystkie sily przeciwko Panu... bezsensownie spalając wzajemna energię... zalecam działać dla dobra gminy wg zasady "zgoda buduje niezgoda rojnuje" zatem gotowość spotkania z Pana strony padla teraz wlodarz niech wykaże wolę spotkania.... I dalej wspólnie działajcie w pełnym porozumieniu na rzecz dobra mieszkancow

  23.05.2021 19:49

  Chyba ktoś zapomniał , że to Wójt jest dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla Wójta .

 • 23.05.2021 11:21  Odpowiedz na komentarz

  Brawo Rafał, jako jedyny nie pokazujesz że jesteś sługusem wójta. Reszta siedzi cicho jak mysz pod miotłą.

  23.05.2021 23:09

  Rafal jako jedyny radny przychodzi merytorycznie przygotowany,co widac po zadawanych pytaniach na ktore wlodarze nie potrafią odpowiedzieć, Myślę ,Ze to bedzie przyszły kandydat na wojta z dużymi szansami.

 • 22.05.2021 22:30  Odpowiedz na komentarz

  Panie Rafale co wójt Panu takiego zrobił że go tak pan nienawidzi? Bo z tego co wiem to WŁAZIŁ MU pan głęboko..... A teraz co? Zniszczyć dziada bo co bo poprzedni wujt dał ciała? Oj nie ładnie, nie ładnie!

 • I po co te wywody ? Po co to tłumaczenie się ? Czy czasem świetlice nie były postawione w czasie jak r.rekruciak był sołtysem wsi ? Nie dopilnował dokumentacji ? Oj nie ładnie ...

  23.05.2021 14:55

  Przeczytaj uważnie oswiadczenie lub obejrzyj ostatnią sesje RG to zrozumiesz kiedy powstały swietlice i kto był wtedy radnym kto sołtysemi kto miał realną wiedzę co sie działo w gminie.

 • 22.05.2021 16:13  Odpowiedz na komentarz

  Brawo panie radny ,świetny pomysł z dietą pieniądze to nie wszystko liczy się idea...

PODOBNE TEMATY
Obchody Powiatowego Dnia Strażaka! Wyróżniono zasłużonych druhów Dzisiaj w Gnieźnie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się... Sobota, 21 maja 2022
Przez godzinę byli uwięzieni w windzie Przez około godzinę kilka osób było uwięzionych w windzie, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie.... Sobota, 21 maja 2022
Osoby szukające pracy na celowniku oszustów internetowych Internet jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. Ilość ofert pracy,... Sobota, 21 maja 2022
Mieszkańcy Gminy Łubowo nie dali się oszukać! W czwartek oszuści wybrali sobie za cel seniorów z Gminy Łubowo. Zastosowali starą metodę "na policjanta".... Sobota, 21 maja 2022