moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zaniżenie nawierzchni przy ul. Chrobrego bez kwalifikacji do naprawy

Sobota, 15 maja 2021
 • Zaniżenie nawierzchni przy ul. Chrobrego bez kwalifikacji do naprawy

Wracamy do tematu z zeszłego roku. To wtedy miało dojść do uszkodzenia drogi przy ul. Chrobrego, przez ciężki sprzęt pracujący przy rewitalizacji ul. Rzeźnickiej.

Mieszkańcy ul. Chrobrego już wtedy zgłaszali swoje niezadowolenie z powodu zbierającej się wody, nawet po najdrobniejszym deszczu. Odpowiedź Urzędu Miasta Gniezna na zadane przez nas rok temu pytanie brzmiała:

Szanowny Panie Redaktorze,
odpowiadając na Pańskie zapytanie chcę pokreślić, iż stan nawierzchni przy wskazanym przez Pana odcinku ulicy Chrobrego, znany jest zarządcy drogi, a rzeczone obniżenie terenu, które powstało przed rozpoczęciem prac przy ulicy Rzeźnickiej, nie stwarza zagrożenia. Chcę jednak podkreślić, iż po zakończeniu prac budowlanych, w przypadku zaistnienia takiej konieczności, wskazane zaniżenie zostanie wyremontowane w ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg.
Jednocześnie chcę nadmienić, iż zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu kołowego na czas przebudowy ulicy Rzeźnickiej, zaopatrzenie w materiały budowlane i dojazd sprzętu budowlanego, możliwy jest jedynie od ulicy Chrobrego i ulicy Warszawskiej.

Z wyrazami szacunku,
Joanna Ligierska-Sadło
rzecznik prasowy UM Gniezna


Stan drogi nie został w żaden sposób poprawiony, a dodatkowo w miejscu tym ustawione zostały już ogródki restauracyjne. Urząd Miasta Gniezna, w przeciwieństwie do mieszkańców ul. Chrobrego uważa, że droga nie została zniszczona przez pracujący ciężki sprzęt i że nie wymaga prac naprawczych. Pełna odpowiedź na zadane przez nas niedawno pytania brzmiała:

W odpowiedzi na zapytanie prasowe informuję, że Wydział Dróg i Budownictwa w ramach bieżącego utrzymania prowadzi stały nadzór nad drogami gminnymi pozostającymi w zarządzie Prezydenta Miasta Gniezno. Po otrzymaniu zapytania przeprowadzono dodatkową wizję w terenie i stwierdzono, że wskazane zaniżenie na ul. Chrobrego w Gnieźnie nie wymaga przeprowadzenia prac remontowych. Podtrzymujemy stanowisko wyrażone w odpowiedzi z kwietnia 2020 r. iż, w przypadku zaistnienia takiej konieczności, wskazane zaniżenie zostanie wyremontowane w ramach środków przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg.

Anna Dzionek
rzecznik prasowy UM Gniezna


Wynika z tego, że o naprawie tego zaniżenia nie ma mowy, a prośby i skargi ze strony mieszkańców nie mają żadnego znaczenia.
 

tekst: Paulina Michalska

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • To ile JEST w UM tych RZECZNICZek prasowych ?
  Dwie już ten jakże podobny TEKST GNIEŹNIANom opublikowały !
  Kto następny ?

 • Czyli jak zwykle UM ma w pompce mieszkańców :/

 • 18.05.2021 10:19  Odpowiedz na komentarz

  a wystarczyło wysłać jednego pracownika z zakładu zieleni miejskiej, by wyciągnął z chodnika 10 kostek poz bruku i podsypał odrobinę pospółki a następnie położył kostkę na powrót w te same miejsca. I było by po krzyku. Zajęłoby to mniej czasu, niż pisanie aż dwóch absurdalnych odpowiedzi przez bardzo drogich w utrzymaniu pracowników Magistratu

 • 16.05.2021 21:37  Odpowiedz na komentarz

  Parę miesięcy temu odszedł na emeryturę stary dyrektor od inwestycji,wszystko tam się teraz sypie

 • 16.05.2021 12:37  Odpowiedz na komentarz

  Prezydent, który się pod tymi pismami podpisał jest niesłowny i nieszanuje obywateli mista Gniezna. ale to żadna nowość.

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022