moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

14-latka zgłosiła gwałt - teraz za głupi żart o jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny

Wtorek, 4 maja 2021
 • 14-latka zgłosiła gwałt - teraz za głupi żart o jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny

14-latka wymyśloną przez siebie historią o rzekomym gwałcie spowodowała nie tylko mobilizację funkcjonariuszy ale i przeprowadzenie wielu zbędnych czynności, wykonanych nie tylko przez policjantów. Jak ustalili mundurowi małoletnia wymyśliła całą historię. Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencje.

W poniedziałek, 3 maja, około godz. 22.30 dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie została przekazana informacja o gwałcie na 14-latce. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Pod nadzorem powiadomionego o tym fakcie prokuratora wykonano wiele czynności w tej sprawie.

Jak ustalili funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zaangażowani w ustalenie sprawcy tego przestępstwa, do żadnego gwałtu nie doszło, a 14-latka wymyśliła całą historię. Nieletnia mieszkanka Gniezna tłumaczyła swoje zachowanie w ten sposób, że znajdowała się po spożyciu alkoholu.

Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencji. Sprawą 14-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zdarzają się przypadki, że telefonujący na nr alarmowy 112 swym zgłoszeniem, przekazaną informacją, bądź prośbą o interwencję wywołują fałszywy alarm i wprowadzają w błąd policjantów. Zdarza się, że niepotwierdzone wezwania bywają efektem głupiego dowcipu. Służba dyżurna reagując na każde zgłoszenie, zleca czynności patrolom, a także na miejsce są wzywani funkcjonariusze w czasie wolnym, wtedy okazuje się, że policjanci angażują się niepotrzebnie, tracąc cenny czas, który jest przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Apelujemy więc o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z telefonu alarmowego.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 07.05.2021 10:19  Odpowiedz na komentarz

  Lanie powinno dostać to niegrzeczne dziewuszysko to się odechce jej takich numerów. Potem wyrastają takie niegrzeczne dzieciaki. Jakiś czas temu w mediach brylowało inne niegrzeczne dziewuszysko imieniem Greta, która także powinna dostać lanie. Młodzież i dzieciarnia pozwala sobie na zbyt wiele z powodu braku dyscypliny i ulegania wpływom tych różnych internetowych gwiazdeczek typu ten materialista Friz, któremu zależy na kasie, a zarabia ją na naiwnych dzieciach.

 • 06.05.2021 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Zero wyobrazni! Zero myslenia! Powinna poniesc surowe konsekwencje!!!
  Nie bede pisala o tym jakie jeszcze slowa cisna mi sie na usta...

 • 06.05.2021 15:55  Odpowiedz na komentarz

  Dzieciaki naogladaja się jakiś chorych filmiki w necie a potem kozaczą. Powinien być zakaz stremingu dla patointernwtu

 • 06.05.2021 10:04  Odpowiedz na komentarz

  Sąd powinnień wymierzać ogromne kary piniężne za takie wybryki, to bym się odechciało Żartów, Pranków i innych bzdur

 • 05.05.2021 17:14  Odpowiedz na komentarz

  Gdzie byli jej rodzice a co mają za nią chodzić cały dzień.

  05.05.2021 22:39

  O 22:30 powinna być w domu pod opieką rodziców!!!

 • 04.05.2021 22:42  Odpowiedz na komentarz

  SĄDZIĆ jak dorosłą osobę. A GDZIE byli jej rodzice?

PODOBNE TEMATY
Kolizja na al. Reymonta w Gnieźnie! Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie Wczoraj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów na al. Reymonta... Wtorek, 26 października 2021
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021
Uwaga na oszustów metodą "na policjanta"! Fala telefonów w Gnieźnie! Uwaga do mieszkańców naszego powiatu dzwonią dzisiaj oszuści. Podają się za policjantów lub pracowników... Poniedziałek, 25 października 2021