moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

14-latka zgłosiła gwałt - teraz za głupi żart o jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny

Wtorek, 4 maja 2021
 • 14-latka zgłosiła gwałt - teraz za głupi żart o jej losie zadecyduje Sąd Rodzinny

14-latka wymyśloną przez siebie historią o rzekomym gwałcie spowodowała nie tylko mobilizację funkcjonariuszy ale i przeprowadzenie wielu zbędnych czynności, wykonanych nie tylko przez policjantów. Jak ustalili mundurowi małoletnia wymyśliła całą historię. Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencje.

W poniedziałek, 3 maja, około godz. 22.30 dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie została przekazana informacja o gwałcie na 14-latce. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Pod nadzorem powiadomionego o tym fakcie prokuratora wykonano wiele czynności w tej sprawie.

Jak ustalili funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zaangażowani w ustalenie sprawcy tego przestępstwa, do żadnego gwałtu nie doszło, a 14-latka wymyśliła całą historię. Nieletnia mieszkanka Gniezna tłumaczyła swoje zachowanie w ten sposób, że znajdowała się po spożyciu alkoholu.

Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencji. Sprawą 14-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Zdarzają się przypadki, że telefonujący na nr alarmowy 112 swym zgłoszeniem, przekazaną informacją, bądź prośbą o interwencję wywołują fałszywy alarm i wprowadzają w błąd policjantów. Zdarza się, że niepotwierdzone wezwania bywają efektem głupiego dowcipu. Służba dyżurna reagując na każde zgłoszenie, zleca czynności patrolom, a także na miejsce są wzywani funkcjonariusze w czasie wolnym, wtedy okazuje się, że policjanci angażują się niepotrzebnie, tracąc cenny czas, który jest przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Apelujemy więc o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z telefonu alarmowego.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • 07.05.2021 10:19  Odpowiedz na komentarz

  Lanie powinno dostać to niegrzeczne dziewuszysko to się odechce jej takich numerów. Potem wyrastają takie niegrzeczne dzieciaki. Jakiś czas temu w mediach brylowało inne niegrzeczne dziewuszysko imieniem Greta, która także powinna dostać lanie. Młodzież i dzieciarnia pozwala sobie na zbyt wiele z powodu braku dyscypliny i ulegania wpływom tych różnych internetowych gwiazdeczek typu ten materialista Friz, któremu zależy na kasie, a zarabia ją na naiwnych dzieciach.

 • 06.05.2021 22:10  Odpowiedz na komentarz

  Zero wyobrazni! Zero myslenia! Powinna poniesc surowe konsekwencje!!!
  Nie bede pisala o tym jakie jeszcze slowa cisna mi sie na usta...

 • 06.05.2021 15:55  Odpowiedz na komentarz

  Dzieciaki naogladaja się jakiś chorych filmiki w necie a potem kozaczą. Powinien być zakaz stremingu dla patointernwtu

 • 06.05.2021 10:04  Odpowiedz na komentarz

  Sąd powinnień wymierzać ogromne kary piniężne za takie wybryki, to bym się odechciało Żartów, Pranków i innych bzdur

 • 05.05.2021 17:14  Odpowiedz na komentarz

  Gdzie byli jej rodzice a co mają za nią chodzić cały dzień.

  05.05.2021 22:39

  O 22:30 powinna być w domu pod opieką rodziców!!!

 • 04.05.2021 22:42  Odpowiedz na komentarz

  SĄDZIĆ jak dorosłą osobę. A GDZIE byli jej rodzice?

PODOBNE TEMATY
Tysiąc złotych mandatu za wyprzedzanie na skrzyżowaniu Widzieliście kogoś kto wyprzedza na skrzyżowaniu drugie auto? Gnieźnieńscy policjanci niestety tak. Sobota, 22 stycznia 2022
Lód na drodze pokonał ciężarówkę i autolawetę W czwartek ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały informację o samochodzie ciężarowym, który wpadł... Piątek, 21 stycznia 2022
Zezwolnie na przejazd było, ale nieważne Zezwolenie rosyjskiego przewoźnika było źle wypełnione. Zabrakło wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika... Piątek, 21 stycznia 2022
Przesunięte półtusze świń powodem zatrzymania do kontroli Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na... Piątek, 21 stycznia 2022