moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dziewczynka pogryziona przez kota! Strażacy gonili zwierzę po osiedlu

Piątek, 30 kwietnia 2021
  • Dziewczynka pogryziona przez kota! Strażacy gonili zwierzę po osiedlu

Dzisiaj ok. godz. 11.00 strażacy zostali wysłani na interwencję przy ul. Piastowskiej w Trzemesznie. Interwencja okazała się bardzo nietypowa.

Po dotarciu na miejscu okazało się, że bezpański kot pogryzł 10-letnią dziewczynkę. Mama dziecka udała się do lekarza. Ten zasugerował, że należy złapać zwierzę w celu zbadania pod kątem wścieklizny. To pozwoliłoby na uniknięcie podania zastrzyków dziecku. Strażacy starali się złapać zwierzę. Niestety, mimo gonitwy po osiedlu, kot uciekł. Ratownikom pozostał powrót do bazy.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Trzemeszno24.info

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 04.05.2021 19:11  Odpowiedz na komentarz

    tak, na pewno zastęp strażaków złapie uciekającego kota na otwartym terenie ;/

  • 02.05.2021 14:36  Odpowiedz na komentarz

    Towarzystw opieki nad zwierzętami powinno byc bardziej kompetentne w swych działaniach.te zwierzaki powinny być sterelizowane o
    Odrobaczane i dokarmianie w czasie kiedy tego potrzebują.

  • 01.05.2021 14:24  Odpowiedz na komentarz

    Powinno się wszystkie koty wyłapać i dać do schroniska. Psy łapią, a jak kot agresywny się trafi to co? Uciekł i odpuszczają? Szukać do skutku i do schroniska, a jak chory to do jakiejś izolatki albo uśpić.

  • 30.04.2021 21:47  Odpowiedz na komentarz

    Kot sam krzywdy nie zrobi, chodzi swoimi ścieżkami. musiała mu się psocic itp.

    04.05.2021 19:07

    własnie nie wiadomo jak było, mogła usiłować go łapać, lub denerwować, kot mógł się poczuć zagrożony, to nic dziwnego że atakował
    mało prawdopodobne żeby kot sam z siebie zaatakował, w sensie np że goniąc, albo specjalnie się zaczaił

  • 30.04.2021 13:19  Odpowiedz na komentarz

    Zlikwidowac ta patologiczna kociarnie!!! Takie miejsca powinny nie istniec smrod i parologia!!!! To jest zwierze ktore sobie samo poradzi szkoda ze tak do niesienia pomocy ludzia chetni nie jestescie tylko tworzycie jakies miejsca dla zapchlonych kotow a dla dziewczynki duzo zdrowia

    04.05.2021 19:08

    kot - sprzymierzeniec, nie wróg!

    04.05.2021 02:01

    ŻEnująca na maxa, brak słów na ludzi tego pokroju