moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Piątek, 30 kwietnia 2021
  • Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Decyzją gnieźnieńskiego Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie para podejrzana o znęcanie się nad dwójką dzieci. Podczas interwencji zarówno kobieta jak i mężczyzna byli pijani. Podejrzanym może teraz grozić nawet do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 24 kwietnia 2021 roku, na Starym Mieście w Gnieźnie. Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję domową. Pod wskazanym adresem zastali pijaną matkę, jej partnera, 15-miesięczne dziecko i 7-letnie. Jak ustalili policjanci, starsze dziecko miało niewielkie obrażenia ciała - otarcia naskórka na twarzy. Podczas interwencji została wdrożona procedura Niebieskiej Karty. Podjęto również decyzję o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny.

Badanie przeprowadzone przez policjantów u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Sąd w dniu 29 kwietnia 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy.

Obecnie, decyzją Sądu Rodzinnego, młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu, z kolei starsze dziecko przebywa pod opieką członka rodziny.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 04.05.2021 10:26  Odpowiedz na komentarz

    "Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite."
    to ja sie pytam, gdzie byli i co robili ci wspaniali policjanci przez ten rok???

  • 30.04.2021 22:46  Odpowiedz na komentarz

    Do piachu z nimi dzieci sa swiete

PODOBNE TEMATY
Nowe samochody dla OSP Kiszkowo i OSP Mieleszyn Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek OSP z powiatu gnieźnieńskiego. Czerwone... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Lednickiej! Trzy osoby w szpitalu! W sobotę ok. godz. 16.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Lednickiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Zderzenie trzech aut na ul. Poznańskiej w Gnieźnie W sobotę ok. godz. 13.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Poznańskiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Gdańskiej! Dziecko trafiło do szpitala! W niedzielę ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej... Niedziela, 23 stycznia 2022