moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego radny Masłowski "dostał w twarz"? Bo tak!

Czwartek, 29 kwietnia 2021
 • Dlaczego radny Masłowski

Radni mają reprezentować mieszkańców. Problem pojawia się jednak, kiedy zaczynają mieć zdanie odmienne niż ich klub. Uzasadnienie w sprawie wykluczenia radnego Arkadiusz Masłowskiego z klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy, a następnie złożenia uchwały odwołującej go z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Gniezna jest, delikatnie mówiąc, żenujące.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gniezna radny Paweł Kamiński (PiS) poprosił o uzasadnienie złożenia uchwały odwołującej radnego Arkadiusza Masłowskiego z funkcji przewodniczącego komisji.

Ja chętnie bym usłyszał jakiś powód merytoryczny odwołania radnego Masłowskiego z funkcji przewodniczącego komisji, no bo prawda jest taka, że można to zrozumieć w ten sposób, że kto nie z nami ten przeciwko nam - mówi Paweł Kamiński. To jest argument, którym państwo zgłaszający tę uchwałę się posiłkują i dla mnie to jest zupełnie niezrozumiałe. Natomiast jakbym zrozumiał argument merytoryczny, to wtedy moglibyśmy dyskutować, dlatego uważam, że źle się dzieje, że dzieje się to w taki a nie inny sposób, bo to sprowadza nasz samorząd trochę do takiej funkcji, o której no radny Masłowski na początku sesji powiedział i trochę miał rację.


Odpowiedzi udzielił przewodniczący klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy, Dariusz Banicki. Niewiele jednak z niej wynika.

Jak państwo pamiętacie, kiedy ustalaliśmy komisje rady miasta proponowaliśmy też przewodniczących i wtedy przewodniczący wybierani do poszczególnych komisji mieli w większości rekomendacje klubów - mówi Dariusz Banicki. W związku z tym, że zdaniem radnych klubu Koalicja dla Pierwszej Stolicy cofnięto rekomendację dla pana przewodniczącego Masłowskiego, pokłosiem tego jest uchwała, którą przedkładamy.


Sytuację skomentował także radny Arkadiusz Masłowski.

Widzę to tak, że mój były klub nie patrzy na mnie jako przewodniczącego, radnego, który chce coś zrobić dla tego miasta, tylko zamierza mnie odwołać z powodów politycznych - oświadczył Arkadiusz Masłowski w punkcie uchwały o odwołanie przewodniczącego komisji. Tylko dlatego, że nie jestem w gronie tego klubu. Myślę, że w samorządzie nie powinny mieć miejsce tego typu rzeczy. Są to sprawy stricte polityczne, których nie musimy przenosić na miasto. Odwołujecie mnie państwo tylko dlatego, że nie jestem w waszym gronie, a do tej pory byłem i nikt wcześniej na moją pracę nie narzekał. Ja słyszę co mówiliście o mnie przed sesją, bo byłem zalogowany, jakie stwierdzenia wypowiadacie na temat mojej osoby, nawet podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Gniezna, gdzie przewodniczący klubu odnosił się do refleksu szachisty i do mnie, że to widać i słychać. To pokazuje podejście do mnie. Najpierw zostałem z waszego klubu usunięty, wyrzucony, a teraz próbujecie mnie obrażać. Źle to wygląda. Wygląda to tak, że jak ktoś nadepnie na odcisk w klubie „Koalicja dla Pierwszej Stolicy” to musi zostać usunięty, a potem traktowany w sposób taki, jak to wygląda. Jeśli mnie potraktowaliście w ten sposób a byłem jednym z Was, to jak potraktujecie mieszkańców, którzy mają inne poglądy i inne spojrzenie na miastotekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 04.05.2021 07:35  Odpowiedz na komentarz

  A gdzie biedy Masłowski pracuje ? Czy nie zwolnią go tez z pracy? przez przypadek Masłowski nie dostał w poprzedniej kadencji po znajomości FUCHY w autobusach miejskich ????

 • 03.05.2021 21:28  Odpowiedz na komentarz

  Jak jesteś w PeŁo to ci nic nie grozi jak nie to ciebie zniszczymy....

 • 03.05.2021 21:02  Odpowiedz na komentarz

  Raczej nie żal mi żadnego Radnego Dyrektorka ( Takich masz kumpli):)

 • 01.05.2021 09:48  Odpowiedz na komentarz

  Radni nie tobia nic, żeby nam gnieźnianom ŻYŁO się LEPiej.
  Młodzi gnieźnianie , czas na Was. Bierzcie sprawy naszego miasta w swoje ręce.
  Radnych i wAŻNYCH urzędników interesują tylko następne wybory i ile na tym mogą zarobić !
  Gniezno tonie w betonie.!!!!
  Konieczna, a wręcz niezbędna jest wymiana architekta od betonu, na innego . Na lubiącego terENY zielone.
  Rynek, deptak, przed teatrem ,Targowisko, Os. Tysiąclecia, Winiary.itd

 • 01.05.2021 09:15  Odpowiedz na komentarz

  Nie martwcie się gnieźnianie o ani jednego radnego Gniezna. Oni sobie radzą bez nas. Stołki i posady w różnych komisjach to dla nich najważniejsze. Gniezno i mieszkańcy kompletnie się nie liczą. Polityk to już TERAZ ktoś taki, że . Im więcej kasy i diet, tym mniej troski o mieszkańców.
  Musimy sami walczyć O wygląd naszego miasta i okolic.Jak potrzebują nasze głosy to nawet z lodówki wyskakują ! Potem robią jak im PASUJE...co SIĘ im oplaca...

 • 30.04.2021 07:32  Odpowiedz na komentarz

  Inicjatywe Pana Radnego zauważono na zalozonym fanpage. Troszkę pozno... pomysly chwytliwe przyrodnicze, na które każdy może zdecydowac sie w ciemno. Pytanie jak z realizacja? Pytanie co radny dokonal przed zalozeniem niedawno fanpage?

 • 29.04.2021 20:46  Odpowiedz na komentarz

  Jak państwo myślicie, kto tu pociąga za sznurki? Kto stoi za wszystkimi inwestycjami w mieście? Zastępca prezydenta Grobelny ? z jakiej partii jest ten pan? Kto rządzi tą partia ludzi w Gnieźnie? Zastępca przewodniczącego Rady miasta? Czyj jest to kolega? I tak to wygląda w Gnieźnie już od 1945 roku. A społeczeństwo Gniezna miało się obudzić! A ono co ? Dalej śpi, śpi i śpi. Dlaczego społeczeństwu Gniezna to, jest takie wygodne? Czyżby w tym Gnieźnie każdy, był czymś ubrudzony? Każdy, na jakimś etapie swojego życia coś w tym Gnieźnie "załatwiał" zamiast dokonać formalności?

 • 29.04.2021 18:51  Odpowiedz na komentarz

  myślicie, że kogoś to interesuje, naprawdę...? Tylko czekać jak pan masłowski wstąpi do jedynej właściwej partii...

 • Naturalnym jest ze stanowisko przewodniczącego komisji jest stanowiskiem politycznym. Czego Pan Redaktor nie rozumie?

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022