moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie

Środa, 28 kwietnia 2021
  • Edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie

Trzy edukacyjne karty o Powstaniu Wielkopolskim w Gnieźnie przygotowane zostały aby popularyzować wiedzę o tym wydarzeniu wśród dzieci w kontekście historii miasta. Można je pobrać ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz z facebooka Domu Powstańca Wielkopolskiego.

Autorem projektu kart jest Jarosław Gryguć, gnieźnieński ilustrator, grafik, autor ilustracji i aranżacji ekspozycji w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu oraz książki „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość?”.
 

DO KOGO SĄ SKIEROWANE?

Karty edukacyjne skierowane są do samodzielnej pracy dzieci od lat 6 do 13 nie tylko z Gniezna. „Karta zabaw dla dzieci od lat 6 z opiekunami” zgodnie ze swoim podtytułem skierowana jest do najmłodszych z dorosłymi, którzy wspólnie z nimi odbędą podróż w przeszłość. Pozostałe dwie tj. „Karta edukacyjna cz. 1” i „Karta edukacyjna cz. 2” skierowane są do dzieci w wieku szkolnym - część pierwsza dla uczniów klas I-IV, a część druga dla uczniów klas V-VIII.


DLACZEGO POWSTAŁY?

Trwa pandemia i dostęp do ekspozycji Domu Powstańca Wielkopolskiego jest utrudniony. Wychodzimy tej sytuacji naprzeciw i proponujemy dzieciakom oraz ich opiekunom karty z zabawami, zagadkami i zadaniami. Karty mają w przyjazny sposób przybliżyć burzliwe wydarzenia Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie. Ich zadaniem jest także wspierać edukację regionalną i zdobywanie wiedzy o przeszłości swojej małej ojczyzny, konkretnych miejscach i osobach z nią związanych.
 

JAK Z NICH KORZYSTAĆ?

Karty przeznaczone są do samodzielnego wydruku w domu, w szkole, w świetlicy. Szanujmy drzewa i bądźmy eko więc drukujmy karty dwustronnie. Jedynym wyjątkiem jest zadanie 1 w karcie dla dzieci oraz zad.7 w karcie cz.1 i zad. 5 w karcie cz. 2, w których należy wyciąć elementy zgodnie z instrukcją - te strony drukujemy osobno. Nie trzeba także drukować wszystkich stron, ale tylko wybrane zabawy czy zadania.

Wsparciem merytorycznym dla starszych dzieciaków, ale także dla opiekunów, nauczycieli i wychowawców jest ww. książka „Jak Wielkopolanie wywalczyli niepodległość”, którą można nabyć w informacji turystycznej w Starym Ratuszu.

Dodatkowe informacje, jak korzystać z kart pod nr: 512 411 867 lub e: dompowstanca@mok.gniezno.pl
 

Karta 1
Karta 2
Karta 3


tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Tysiąc złotych mandatu dla rowerzysty! Od 1 stycznia weszły w życie zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym, które zwiększyły wysokość grzywien... Czwartek, 27 stycznia 2022