moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowe oblicze targowiska przy ul. Wyszyńskiego

Czwartek, 22 kwietnia 2021
 • Nowe oblicze targowiska przy ul. Wyszyńskiego

Już za kilka miesięcy rozpoczną się prace związane z projektowaniem nowej hali targowej przy ul. Wyszyńskiego. W miejscu, gdzie teraz widoczne są wyeksploatowane i nieestetyczne miejsca przeznaczone do handlu, powstanie nowoczesna hala.

W nowej hali targowej przy ul. Wyszyńskiego będzie się mieścić od 20 do 25 boksów, z ruchomymi ściankami działowymi, a także pomieszczenia socjalne  i gospodarcze. Planowana przez Miasto inwestycja zdecydowanie poprawi estetykę tego terenu, znikną bowiem wysłużone miejsca do handlu - zarówno stoły jak i kioski - a handlujący i kupujący będą przebywać w hali w znacznie bardziej komfortowych warunkach. Dzięki parkingowi oraz stacji dokującej dla rowerów miejskich do obiektu będzie także ułatwiony dostęp. W pobliżu nowej hali targowej pojawi się zieleń, nasadzone będą też drzewa.

Podczas trwania budowy, żeby zachować ciągłość handlu przy ul. Wyszyńskiego, handlujący będą mogli prowadzić swoją działalność na terenie byłej „harcówki”, na obecnym parkingu targowiska. Miasto Gniezno zapewni handlującym tymczasowe miejsca handlowe.

Rozpoczęcie budowy hali targowej i funkcjonowania tymczasowego targowiska planowane jest na wiosnę 2022 roku. Budowa potrwa najprawdopodobniej kilkanaście miesięcy. W nowej hali targowej w pierwszej kolejności miejsca wystawiennicze będą proponowane osobom lub firmom na stałe prowadzącym działalność gospodarczą przy ul. Wyszyńskiego, najemcom i dzierżawcom. Jeśli pozostaną jeszcze wolne miejsca, będą one proponowane innym podmiotom. Szacowany koszt tej inwestycji to około 2,5 mln zł.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(7)

 • Proszę zobaczyć jakie nowoczesne ale jednoczesnie tradycyjne targowisko powstanie w Poznaniu na Łazarzu. Całe pod szklanym dachem. I oczywiście z parkingiem podziemnym. https://www.poznan.pl/mim/info/news/rynek-lazarski-targowisko-w-nowym-miejscu,146055.html . Czy identycznego , szklanego obiektu nie mogły by władze Gniezna zbudować przy ulicy Wyszyńskiego ?

 • 22.04.2021 22:14  Odpowiedz na komentarz

  Jak to w Gnieźnie, całkowity brak wyobraźni by stworzyć coś przyszłościowego, a tylu kierowników w magistracie. Bardziej tutaj chodzi o bloczki 2 stojące z boczku niż pasaż handlowy, który jest całkowicie zbyteczny. Może to sposób by zaoszczędzić , któryś mln na zakupie terenu

 • 22.04.2021 21:41  Odpowiedz na komentarz

  Czy bloki wybudowane obok będą miały darmowe podziemne parkingi? Po ile będzie można te podziemne miejsca parkingowe wynająć ?

 • 22.04.2021 21:39  Odpowiedz na komentarz

  Po ile będą mieszkania w nowych blokach obok?

 • 22.04.2021 21:38  Odpowiedz na komentarz

  Poprzedni Prezydent Kowalski już 15 lat temu przy ulicy Warszawskiej wybudował targowisko z parkingiem podziemnym. Ale i ten parking jest czasami przepełniony. O wolnych miejscach dookoła tamtego targu to w ogóle nie ma co marzyć. A Prezydent Grobelny dzisiaj, chce wybudować przy nowej hali targowej zaledwie 17 miejsc postojowych. Boże ty widzisz i nie grzmisz? Tak tylko 17 miejsc, bo pozostałe miejsca postojowe jak widać na rysunku, będą wybudowane ale dla mieszkańców bloków, które przy okazji zostaną też wybudowane.

 • 22.04.2021 21:23  Odpowiedz na komentarz

  Hola hola? Przecież tu nie chodzi o budowę nowego targowiska. Myślę, że to tylko pretekst. Przecież znowu deweloper przyszedł do prezydenta i pokazał mu rysuneczek i jak dziecku wytłumaczył.Tu sobie wybudujesz maleńkie targowisko i zaspokoisz potrzeby gawiedzi, która oda na ciebie głosy w wyborach. Ale obok, ja sobie wybuduję dwa duże bloki. a za mieszkania w nich zarobie tyle, że będę miał się jeszcze czym podzielić z ...żoną. OK? Widzicie te nowe bloki za halą !!!

 • 22.04.2021 21:04  Odpowiedz na komentarz

  Kolejny idiotyczny pomysł magistratu. Wspaniałe miejsce w centrum miasta a oni je marnują na parterowy budyneczek. A o parkingach podziemnych ktoś w gnieźnieńskim magistracie słyszał ? He.? Handel w całym Gnieźnie pada. Obok, w centrum handlowym MAX połowa lokali jest zamknięta z powodu braku najemców. w centrum Gniezna co trzeci lokal sklepowy jest pusty a oni chcą budować kolejne lokale, które nie znajdą najemców i będą też świeciły pustkami ? To już nie jest chore. To jest jest kryminał.

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022