moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Impotencja jako przyczyna obniżonego nastroju

Środa, 21 kwietnia 2021
  • Impotencja jako przyczyna obniżonego nastroju

Nadmiar pracy, życie w stresie oraz rozluźnienie więzi z innymi ludźmi bardzo negatywnie odbija się na naszym zdrowiu - zarówno tym fizycznym, jak i psychicznym. Nasz organizm potrzebuje równowagi, aby wszystko było na swoim miejscu - nadmierny chaos i zbyt wiele zadań mogą doprowadzić do tego, że poszczególne elementy nie będą dawały rady. Problem ten dotyczy w dużej mierze także zdrowia seksualnego.

Czym jest impotencja i dlaczego tak negatywnie wpływa na nasze życie?

Impotencja, czyli inaczej zaburzenie potencji, jest stanem związanym z niemożnością osiągnięcia erekcji lub jej utrzymania. Stan ten może być trwały lub zdecydowanie częściej tymczasowy, niemniej pozostaje on dużym utrudnieniem w prowadzeniu aktywnego i pełnowartościowego życia seksualnego. Impotencja może mieć swoje korzenie w nadmiarze stresu oraz skomplikowanej relacji z partnerką, jednak najpopularniejszymi przyczynami są choroby układu krążenia albo spadek testosteronu będący skutkiem przechodzonej w średnim wieku andropauzy.

Choć seks jest ważną sferą życia, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak bardzo jego brak może negatywnie wpłynąć na codzienne życie. Brak współżycia uniemożliwia odreagowanie negatywnych emocji, co wiąże się z nasilonym stresem. Łatwo wpaść tutaj w błędne koło - impotencja pogłębia stres, a on sam utrudnia osiągniecie satysfakcji seksualnej. Obniżony nastrój i frustracja przyczyniają się do pogorszenia relacji damsko-męskich, szczególnie gdy mężczyzna nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia partnerki w walce z tą przykrą dolegliwością.

Czy to znaczy, że impotencja odbija się wyłącznie na relacjach międzyludzkich? Nic bardziej mylnego. Brak możliwości spełnienia swoich potrzeb oraz zaspokojenia swojej partnerki może prowadzić do znacznego spadku pewności siebie i trudności z koncentracją. Te problemy mają duży wpływ także na sferę zawodową, wydajność oraz osiąganie sukcesów w tym zakresie.
 

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

Jak już wiemy, impotencja to źródło naprawdę wielu problemów, dlatego uporanie się z nią jest szczególnie istotne, nie tylko po to, żeby prowadzić udane intymne, ale też by odzyskać pewność siebie i móc być bardziej zrelaksowanym. Wielu mężczyzn dotkniętych tym problemem decyduje się na sięgnięcie po tabletki na potencję. Jest to sposób sprawdzony i bezpieczny, a także dający zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie od zażycia. Nie musisz obawiać się niekontrolowanego wzwodu, bo potencja zostanie w ciągu kilkudziesięciu minut wzbudzona naturalnie, dzięki czemu będziesz mógł podjąć satysfakcjonujące współżycie przez kilka godzin.

Tabletki na potencję to dobre rozwiązanie, gdy już wyczerpałeś inne opcje walki z zaburzeniami potencji, a także jako wsparcie dla metod takich jak zbilansowana i wartościowa dieta, leczenie, ruch czy terapia u seksuologa. Impotencja nie jest powodem do wstydu, a jedynie trudnością, którą możesz pokonać dzięki zmianie nawyków, wsparciu partnerki i farmakoterapii, żeby znów w pełni cieszyć się życiem.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jakich kosmetyków nie należy stosować, kiedy zmagamy się z trądzikiem pospolitym? Zmaganie się z problemami skórnymi okazuje się czymś popularnym i powszechnym. Nasza cera rzadko kiedy... Piątek, 14 maja 2021
Czy (już) potrzebuję psychoterapii? Od wielu miesięcy do gabinetów psychoterapii zgłasza się więcej pacjentów. Prawdopodobnie ma to związek... Wtorek, 20 kwietnia 2021
Jesteś alergikiem? Dowiedz się, co pozwoli Ci czuć się lepiej! Życie alergika nie jest łatwe, szczególnie wiosną i latem. Musi zachować szczególną ostrożność, a z... Czwartek, 8 kwietnia 2021
4 sposoby na ochronę serca dziecka Bicie serca to jeden z najbardziej rozczulających dźwięków, jaki może usłyszeć kobieta w ciąży, podczas... Środa, 16 grudnia 2020