moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poznańskie inwestycje - ceny nowych mieszkań

Czwartek, 15 kwietnia 2021
  • Poznańskie inwestycje - ceny nowych mieszkań

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność stolicy Wielkopolski. Z tego względu rynek nieruchomości w Poznaniu rozwija się bardzo dynamicznie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród inwestorów. Choć ceny mieszkań są nadal niższe niż w Warszawie, kształtują się na dość wysokim poziomie. Do wyboru mamy nie tylko lokale z rynku wtórnego, ale też nieruchomości położone na terenie nowoczesnych osiedli deweloperskich. Sprawdzamy, ile kosztują mieszkania w stolicy Wielkopolski.

Inwestycje deweloperskie w Poznaniu

Nowe kompleksy budynków jedno- i wielorodzinnych oraz segmenty są zlokalizowane na terenie całego miasta. Większość z nich posiada dostęp do wielu udogodnień, na przykład garaży podziemnych, energooszczędnego oświetlenia, całodobowego monitoringu czy komórek lokatorskich. Mieszkańcy nowoczesnych osiedli mogą korzystać z bogatej infrastruktury osiedlowej i licznych terenów rekreacyjnych. Na terenie nowych inwestycji mieszkaniowych znajdują się m.in. rowerownie, prywatne kluby fitness oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Oferta mieszkań na sprzedaż jest bardzo zróżnicowana. W pewnym sensie daje pewność, że każdy może znaleźć dla siebie wymarzone M. W Poznaniu dostępne są zarówno mieszkania o podwyższonym, jak i podstawowym standardzie. Nieruchomości z segmentu premium zapewniają większą prywatność, a także stanowią lepszą formę ulokowania posiadanego kapitału. Nie brakuje również ofert mieszkań „pod klucz”, do których można się wprowadzić praktycznie z dnia na dzień.
 

Ceny nowych mieszkań w Poznaniu

Na poznańskim rynku liczba dostępnych ofert nieruchomości nadal rośnie. Podobnie jak cena mieszkań, które znajdują się w wielu atrakcyjnych lokalizacjach. Obecnie za lokal w stolicy Wielkopolski zapłacimy średnio 6 900 zł/ m kw., czyli o prawie 0,5% więcej niż w marcu 2021 roku. Zanim jednak zdecydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego, warto pamiętać o kosztach związanych z wykończeniem oraz wyposażeniem lokum. Wydatki przeznaczone na ten cel mogą znacznie nadszarpnąć domowy budżet.

Według aktualnego rankingu cen, najdroższe mieszkania znajdziemy w dzielnicy Morasko-Radojewo. Średnia cena za metr kwadratowy lokalu w tej okolicy wynosi 8 385 zł. Nieco tańsze nieruchomości są dostępne na Podolanach, Starym Mieście oraz Grunwaldzie Północnym. Tutaj zapłacimy odpowiednio 7 800, 7 600 lub 7 200 zł za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż w Jeżycach, możemy je kupić nawet za 7 000 zł/ m kw.

Na przedmieściach lub obrzeżach Poznania dostępne są także domy wolnostojące i szeregowe w cenie poniżej 5 000 zł za metr kw. Na szczególne wyróżnienie zasługują inwestycje deweloperskie Przy Jeziorach, Strzeszyn Literacki czy Bojerowa. Wymienione osiedla znajdują się na terenie dzielnicy Jeżyce i będą gotowe do zamieszkania pod koniec 2021 lub w IV kwartale 2020 roku.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zajęcia z LEGO Education wracają do VR Inkubatora Zgodnie z zapowiedziami w wakacje VR Inkubator w Fałkowie otwiera się na dzieci i kontynuuje przygodę... Czwartek, 30 czerwca 2022
Niezwykła wystawa w VR Inkubator za nami! Odwiedzający byli zachwyceni Od 23 do 26 czerwca w VR Inkubator w Fałkowie można było odwiedzić wystawę "Przyszłość u podstaw" przygotowaną... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy chodnik w Dziećmiarkach oddany do użytku Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie oddał do użytku nowo powstały chodnik w miejscowości Dziećmiarki w... Środa, 29 czerwca 2022
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022