moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty?

Niedziela, 4 kwietnia 2021
 • 4 mln zł dla SP nr 3! Niezrozumiała

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gnieźnie otrzymała 4 mln zł na budowę hali sportowej. Środki pochodzą z budżetu państwa, a wnioskował o nie poseł Zbigniew Dolata. Tym samym podczas konferencji prasowej po raz kolejny padły pytania do parlamentarzysty o to, dlaczego tak ogromną sympatią darzy włodarz Gniezna, chociaż reprezentuje opozycją opcję polityczną.

Sympatię prezydenta Tomasza Budasza i posła Zbigniewa Dolaty widać nie po raz pierwszy. Kiedy miasto świętowało oddanie do użytku przejazdu Pod Trzema Mostami, to właśnie posłowi Zbigniewowi Dolacie włodarz Pierwszej Stolicy dziękował w pierwszej kolejności. Kiedy parlamentarzysta porównał kobiety protestujące pod jego biurem do małp, a w obronie demonstrantek stanęli radni miejscy z ugrupowania prezydenta, poseł w wypowiedzi - przy prezydencie Budaszu - zaatakował radnych. Włodarz Gniezna w żaden sposób nie zareagował, chociaż Zbigniew Dolata pomylił osoby o takim samym nazwisku (Dzionek), za co kilka dni później przeprosił. Kolejną inwestycją wspartą przez posła jest przebudowa ulicy Wolności. W wielu aspektach widać większą współpracę na linii Tomasz Budasz - Zbigniew Dolata niż Tomasz Budasz - Piotr Gruszczyński. Teraz poseł pozyskał 4 mln zł na budowę hali sportowej przy SP nr 3.

Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozstrzygnięcie kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówi poseł Zbigniew Dolata. To jest instrument, który ma wspierać działania inwestycyjne samorządów. Gniezno otrzymało w pierwszym rozdaniu 3 mln zł, a obecnie 4 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3, czyli szkoły, która jest bardzo przeciążona, ma zdecydowany przyrost uczniów. To są osiedla Piekary, Skiereszewo, czyli osiedla, które się bardzo intensywnie rozwijają. Wszystkie te działania, które były planowane przez Pana prezydenta Budasza dzięki temu dofinansowaniu będą mogły być zrealizowane. Staram się wspierać właśnie te działania, bo wiem, że inwestycje oświatowe są niezwykle ważne, potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców Gniezna.

Dlaczego poseł Dolata tak pomaga samorządowi miejskiemu, a nie powiatowemu - to pytanie padło podczas konferencji prasowej kilkukrotnie.

Ja jestem gnieźnianinem i staram się pomagać tym, którzy o tą pomoc proszą, i którzy mają dobre pomysły - mówi poseł. Takie, które mają poprawiać warunki życia mieszkańców, mają tworzyć nowe miejsca pracy, mają poprawiać jakość edukacji, jakość leczenia w szpitalach. Wykazywałem się pomocą w stosunku do władz powiatu pozyskując środki na rozbudowę szpitala i to było blisko 20 mln zł. Teraz, skoro Pan prezydent Budasz ma dobre pomysły - niedawno przecież informowaliśmy Państwa wspólnie o pozyskaniu środków z funduszu dróg samorządowych, tych 3,5 mln zł na rozbudowę ulicy Wolności. Wszystkie te inwestycje służą mieszkańcom. Wykorzystuję swoje możliwości, kilkunastoletnie doświadczenie, żeby w tych momentach, gdzie jawi się jakaś szansa na wsparcie mieszkańców Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego, żeby tego wsparcia udzielać i to wszystko.


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • Poseł Dolata "LUBI" WIDOCZNIE od lat LIBERALNEGO Budasza. O jakiej wspólnej imprezie sportowej piszecie ?

  08.04.2021 17:21

  No właśnie problem polega na tym, że nie wiadomo co to za impreza, bo nikt o niej nie informował, a na 100% odbyła się. Dlatego sensowne byłoby spytać się dlaczego media zostały pominięte, a jak znam życie na pewno jakieś (jakie?) pieniądze to kosztowało. Sensowne byłoby spytać panie redaktorze czy nie lepiej byłoby zamiast trwonić kasę na nic nie wnoszące w życie tajne imprezy, podzielić ją pomiędzy gnieźnieńskie kluby sportowe trenujące dzieci, nasze, gnieźnieńskie, o których pan prezydent tak często mówi i dba o ich dobro. Może to również temat dla niedyspozycyjnych radnych do interpelacji?

 • Napiszę poprostu - panowie bardzo dziękujemy. Widzę że dla większości to powód by kogoś zbluzgać czy wyciągać jakieś brudy. Ludzie ogarnięcie się panowie załatwili pieniądze na rozbudowę szkoły. Czy tO nIE jest wspaniale. Piekary i skiereszewo się rozrastają, nowe bloki na Orzeszkowej i liliowej. raz jeszcze dzi

 • 06.04.2021 16:42  Odpowiedz na komentarz

  Pewnie wielu by chciało przytulić tą kasę dla własnych-przecież najważniejszych potrzeb...A tu skorzysta wielu Gnieźnian...Jontek-łap za widły, dyć łon jezd zez PiSu!!! Nie ważne czy polityk jest z tej czy innej partii.Ważne że działa w interesie wyborców, którzy mu zaufali oddając na niego głos .Jeśli jeszcze potrafi wznieść się ponad podziały partyjne i zachować jak człowiek,nie jak zaszczuty ideologią pies i współpracować z innymi ,którzy mają często odmienne poglądy to tylko szacunek i niech ta ekipa działa dalej z korzyścią dla naszego miasta.
  Bezpartyjny gnieżnianin od urodzenia

 • 05.04.2021 10:43  Odpowiedz na komentarz

  Niezrozumiała "miłość" prezydenta Budasza i posła Dolaty? Pewnie jak każda miłość jest trudna, oparta na obustronnych korzyściach. Zastanówcie się czy np. nie połączyło ich wspólne hobby - obaj grają z badmintona od lat i z tego tytułu się kolegują. tydzień temu odbyła w gnieźnie wielka, międzynarodowa impreza badmintonowa, jakaś taka tajna... nikt o niej nie wiedział, nie napisał, a przecież promocja w takim przypadku bardzo ważna jest. Kluby na tydzień zostały wyrzucone z hali... Może warto napisać p. redaktorze zapytanie prasowe - ile to nas kosztowało? jaka kasa za halę, inne koszty?

 • Jestem od zawsze zwolennikiem platformy. A raczej byłem. I wcale się nie dziwię dlaczego prezydent nie kocha starosty. Starosta poprzez swoje działanie niszczy gnieźnieńska platformę. Jego decyzje personalne to porażka. Efektem decyzji personalnych jest kiepska polityka powiatu, tragiczna jakość usług starostwa itp. Tak Pan Redaktor się dziwi współpracy prezydenta z Dolatą. No to garść faktów, Krawczyk, były członek pisu. Szczepański, zatrudniony za pisu, Winiarska były człowiek OSTROWSKIEGO, Nabytki z zewnątrz w szpitalu, estede jakby w Gnieźnie nie było zaangażowanych merytorycznych Ludzi

 • Może pan poseł Dolata czuje, że to może już jego ostatnia kadencja w Sejmie i szuka miękkiego, wygodnego fotela w Gnieźnie. w jednej z miejskich spółek, A w miejskich spółkach wiadomo kto obsadza fotele prezesów lub fotele dyrektorskie ! A może zdarzyć się też tak, że Poseł Dolata zostanie nawet ..... prezesem Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ? Cuda przecież w Gnieźnie się zdarzają !! Prawda ?

 • 04.04.2021 06:50  Odpowiedz na komentarz

  I te docinki redaktorów z tego portalu sa wręcz komediowe. Co by się nie działo to zawsze redakcja opozycyjna cianie na innych. Skoro jest inwestycja na rozbudowę szkoly to powinniśmy się cieszyć a nie wyciągać brudy. A dlaczego niekt się nie zajął TBS? REDAKCJI TO JUZ UMKNELO Z UWAGI?

PODOBNE TEMATY
Radny Artur Kuczma przechodzi do partii Szymona Hołowni Artur Kuczma, radny Rady Miasta Gniezna, poinformowało dzisiaj na swoim fanpage'u, że opuszcza szeregi... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
PiS nie zgadza się ze słowami starosty. Jak zdaniem radnych opozycji wygląda budżet powiatu? Marcin Makohoński wypowiedział się na temat stanu finansów powiatu gnieźnieńskiego. Zdaniem radnego... Czwartek, 8 kwietnia 2021
List Zbigniewa Dolaty do Redakcji portalu moje-gniezno.pl W piątek 12 marca 2021 r. ukazał się artykuł pt. "Irracjonalne zachowanie posła Dolaty! Nagrywał spotkanie... Środa, 17 marca 2021
Posłanka przedstawiła projekt powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Posłanka Paulina Hennig-Kloska w trakcie konferencji przedstawiła projekt powołania Młodzieżowego Sejmiku... Poniedziałek, 15 marca 2021