moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czym charakteryzuje się współczesny przemysł?

Sobota, 3 kwietnia 2021
  • Czym charakteryzuje się współczesny przemysł?

Globalna gospodarka w ostatnich latach nie przedstawiała się zbyt pozytywnie, a światowa ekonomia przez niemal 10 lat przekazywała nam wciąż negatywne informacje. Można śmiało stwierdzić, że gospodarka znalazła się w sytuacji kryzysu, natomiast recesja w każdym niemal zakątku świata objawiała się z mniejszą lub większą siłą. Co ciekawe, nie miało tu znaczenia, jaką specyfikę ma dany rynek czy jak przedstawia się tamtejszy przemysł.

Zmiany we współczesnym przemyśle

Kryzys gospodarczy trwał około dziesięciu lat, jednak obecnie wielu przedsiębiorców powraca ze swoim kapitałem na rynek, co analitycy rynkowi uznają za dobry krok. Można bowiem zauważyć, że od jakiegoś czasu następują dynamiczne wzrosty w różnych sektorach, także w przemyśle. Przedsiębiorcy, którzy już jakiś czas temu zdecydowali się na powrót, obecnie mogą odnotowywać pierwsze zyski. Następne miesiące przyniosą im z pewnością jeszcze większe zarobki. Warto dodać, że dzięki temu zarabiają nie tylko spółki, ale również fabryki oraz zakłady przemysłowe. Ponownie mają one bowiem kapitał potrzebny do inwestowania i rozwoju firmy.
 

W co warto inwestować?

Kapitał obecny i powoli powracający na rynek będzie w ciągu najbliższych lat wspierał nie tylko największe firmy, ale również mniejsze zakłady, które istnieją, a także te, które będą pojawiały się na całym świecie w każdym zakątku świata. W co zatem warto inwestować, by mieć pewność, że włożone pieniądze zwrócą się z nawiązką? Wśród najbezpieczniejszych aspektów, w które warto inwestować swoje środki, wymienia się przede wszystkim:
  • Interfejsy użytkownika, czyli HMI, które umożliwiają pracownikowi nadzorującemu lub kontrolującemu pracę maszyny oraz obsługującemu ją na co dzień wydawanie bardzo precyzyjnych poleceń, a także zmianę parametrów pracy.
  • Konkretne systemy zabezpieczające oraz rozwiązania, które podniosą poziom bezpieczeństwa pracy w obrębie automatycznej linii produkcyjnej.
  • Napędy, które są kluczowym elementem bardzo wielu linii produkcyjnych, ale nie tylko, a których jakość i trwałość w pracy na najwyższych obrotach oraz przez wiele lat wpływa w bardzo dużym stopniu na funkcjonowanie całej fabryki czy też zakładu.
  • Procesy kontroli oraz nadzoru jakości połączone z odpowiednim gromadzeniem danych z linii, a także prowadzeniem statystyk.
  • Programowalne kontrolery logiczne, czyli PLC - procesory, które samodzielnie sterują konkretnymi procesami występującymi we współczesnym zakładzie przemysłowym oraz produkcyjnym na nowoczesnej automatycznej linii.
  • Rozwiązania z zakresu mechatroniki, jak i robotyki.
  • Silniki krokowe (https://www.akcesoria.cnc.info.pl/81-automatyka/silniki-krokowe) i enkodery, czyli układy przeniesienia napędu, a także rozłożenia tego napędu na różne układy oraz elementy całego systemu, niezbędne do synchronizacji pracy na wyspecjalizowanej linii produkcyjnej.
  • Sprzedaż, montaż oraz parametryzacja lub obsługa obrabiarek, frezarek i specjalistycznych urządzeń CNC.

Części i elementy automatyki przemysłowej znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl
 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Bardzo slaby artykul sponsorowany. To jest nowosc w przemysle? pLC, enkodery, robotyka? To istnieje od 20 lat jak nie lepiej. Nowosc to przemYsl 4.0. A Na tej stronie CnC sama najtansza chinszczyzna. Serce boli ze takie badziewie zalewa nasz rynek.

PODOBNE TEMATY
ZUS wypłaci emerytury i renty przed świętami Emeryci i renciści, których termin płatności świadczenia przypada na 25 grudnia, otrzymają emerytury... Wtorek, 21 grudnia 2021
W poniedziałki ZUS do 17.00 Począwszy od 22 listopada, w każdy poniedziałek, sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych... Wtorek, 16 listopada 2021
ZUS ogłasza konkurs dla dzieci, młodzieży i studentów Temat konkursu: "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?". Zadbaj o bezpieczeństwo... Poniedziałek, 18 października 2021
Całoroczna kawiarnio-lodziarnia poszukuje osób do pracy Kawiarnio-lodziarnia w centrum Gniezna zatrudni kobiety do sprzedaży, przygotowywania deserów, gofrów... Czwartek, 13 maja 2021