moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zdalny kurs na prawo jazdy. Jak zdać w Gnieźnie?

Czwartek, 1 kwietnia 2021
 • Zdalny kurs na prawo jazdy. Jak zdać w Gnieźnie?

Planujesz zapisać się na kurs nauki jazdy w Gnieźnie? Czy wiesz, że teraz kurs nauki jazdy możesz zrobić zdalnie?

Oczywiście chodzi o pierwszą część kursu, przygotowanie do egzaminu teoretycznego, czyli testów na prawo jazdy. Obecnie zdalne nauczanie nikogo już nie dziwi, ponieważ ta forma edukacji stała powszechna od szkoły podstawowej po uczelnie wyższe.

Za pośrednictwem internetu możesz aktualnie załatwić wszelkie formalności urzędowe, przygotować się z części teoretycznej, a nawet zarezerwować termin egzaminu państwowego. Dlaczego warto skorzystać z tej wygodnej i skutecznej metody nauki do egzaminu na prawo jazdy? Dowiedz się krok po kroku od czego zacząć i jak to zrobić.   

Jakie masz możliwości nauki zdalnej?

Na początku zastanów się i zdecyduj na ile potrafisz samodzielnie zmobilizować się do nauki. Od tego zależy to, która z poniższych opcji jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.
 • Opcja 1. W pełni samodzielna nauka za pośrednictwem multimedialnego e-kursu z animacjami ruchu drogowego, podręcznika i testów. Zamawiając pakiet do nauki otrzymujesz do domu podręcznik z kodem do e-kursu, testów online oraz aplikacji mobilnej. Jest to kompletny zestaw materiałów, który wystarcza, aby przygotować się i zdać egzamin teoretyczny.
 • Ta opcja jak się domyślasz jest najtańsza, lecz wymaga największego zdyscyplinowania.
 • Opcja 2. Zdalne lekcje z instruktorem w małych grupach. W tej opcji masz już kontakt bezpośrednio z instruktorem za pośrednictwem kamerki web oraz mikrofonu. Możesz zadawać pytania instruktorowi, otrzymujesz od niego fachowe porady, wskazówki co do nauki, pomoc przy formalnościach, a na koniec możliwość sprawdzenia wiedzy zanim zapiszesz się na egzamin teoretyczny w WORD.
 • Wybierając tą opcję zapłacisz więcej niż korzystając z opcji pierwszej, ale nadal oszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ nie masz obowiązku uczęszczania na stacjonarne wykłady.
 • Opcja 3. Lekcje LIVE z instruktorem 1 na 1. Istotną różnicą między opcją 2, a opcją 3 jest to, że w najdroższym pakiecie instruktor poświęca czas tylko Tobie, a nie całej grupie wykładowej jednocześnie. Wybierając tą opcję program nauczania masz dostosowany tylko dla siebie. Pracujesz z instruktorem dokładnie nad tymi zagadnieniami, które Tobie sprawiają najwięcej trudności. Instruktor ma podgląd na wyniki testów, które wykonujesz i widzi, gdzie popełniasz błędy. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą uczyć się samodzielnie, ale obawiają się egzaminu i potrzebują indywidualnego wsparcia.
Jeśli zdecydujesz, która forma nauki zdalnej jest dla Ciebie możesz wybrać odpowiedni pakiet dostępny na portalu z testami na prawo jazdy Zdamyto.com

Dlaczego warto zapisać się na zdalny kurs właśnie teraz?

Egzamin teoretyczny jest ważny bezterminowo. Możesz ze spokojem nauczyć się i zdać egzamin państwowy z teorii np. wiosną, a na część praktyczną zapisać się dopiero latem. Zaliczona teoria nie przepadnie Ci nigdy! Teoria jest prosta i znacznie mniej stresująca niż część praktyczna. Nasz instruktor poprowadzi Cię do zdanego egzaminu przez wszystkie formalności jakie musisz załatwić, aby przystąpić do egzaminu.
Po zdanym egzaminie teoretycznym pomożemy Ci wybrać najlepszy ośrodek szkolenia kierowców w Twojej okolicy.

Co zyskasz ucząc się teorii w domu?

 • Oszczędzisz czas i pieniądze!
Nie musisz dojeżdżać na wykłady do szkoły. Po za tym w obecnej sytuacji spowodowanej pandemią i tak wielu instruktorów zaleca naukę teorii w domu.
 • Masz indywidualny tok nauczania
Jeśli wybierzesz opcję lekcji 1 na 1 to instruktor poświęci czas tylko Tobie, a nie całej grupie wykładowej.
 • Brak presji czasu
Harmonogram kursu dostosujesz dokładnie według Twoich potrzeb i możliwości godzenia nauki z pracą lub opieką nad dzieckiem. Instruktor może przygotować Cię do egzaminu w kilka dni lub program rozłożymy nawet na kilka miesięcy. Wszystko zależy od Ciebie.

Jak zdobyć prawo jazdy? Od załatwienia wszystkich formalności do zdanego egzaminu.

Wszystko jest znacznie prostsze niż myślisz. Podejmij decyzje, że chcesz mieć prawo jazdy i zacznij od najprostszego pierwszego kroku.
 1. Zrób zdjęcie do prawa jazdy.
  Zrób pierwszy najłatwiejszy krok, aby uzyskać prawo jazdy! Idź do fotografa po odpowiednie zdjęcie, które będzie potrzebne do wniosku o PKK.
 2. Zrób badanie lekarskie.
  Musisz udać się do lekarza, który upoważniony jest do badania kierowców i uzyskać orzeczenie lekarskie.
 3. Uzyskaj numer PKK.
  Pierwsza formalność to wyrobienie numeru PKK. Formalności można załatwić online w bardzo prosty sposób lub osobiście w odpowiednim urzędzie.

Co to jest numer PKK?

PKK, czyli profil kandydata na kierowcę to zestaw danych, które identyfikują osobę, która chce uzyskać prawo jazdy. Na podstawie PKK urzędy, szkoły jazdy, WORD-y oraz inne instytucje, które biorą udział w procesie uzyskiwania prawa jazdy, rozpoznają kandydata na kierowcę.

Jak uzyskać numer PKK online?

Wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, czyli online. Pierwszym krokiem do zdobycia prawa jazdy jest złożenie wniosku o wygenerowanie Profilu Kandydata na Kierowcą (PKK). Po zapoznaniu się z naszym “samouczkiem” to zadanie stanie się banalnie proste. Obecnie z wiadomych powodów szczególnie popularne jest składanie wniosków online, mianowicie przy użyciu Elektronicznej Skrzynki Podawczej PWPW.

Gdzie w Gnieźnie uzyskać numer PKK osobiście?

Profil założysz w Wydziale Komunikacji i Transportu
ul. Papieża Jana Pawła II 9/10
62-200 Gniezno
składanie dokumentów - pokój: 0.12 (parter)

Co potrzebujesz, aby wyrobić numer PKK?

 • Orzeczenie lekarskie. Nie każdy lekarz upoważniony jest do badania kandydatów na kierowców, więc musisz udać się do lekarza, który upoważniony jest do badania kierowców.
 • Zgodę rodzica lub opiekuna, jeśli kurs rozpoczynasz przed osiągnięciem 18 roku życia.
 • Zdjęcie. Papierowe oraz w formie elektronicznej.
 • Ksero prawa jazdy, jeśli rozszerzasz swoje uprawnienia do kierowania.
 • Orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem - jeśli ubiegasz się o uprawnienia kat. C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E.
 
         4. Wybierz zdalny kurs nauki jazdy Zdamyto
Korzystaj z profesjonalnych materiałów do nauki teorii w domu składających się z lekcji online, podręcznika do nauki oraz testów egzaminacyjnych z aktualną bazą pytań egzaminacyjnych.  Na pierwszej lekcji instruktor krok po kroku wytłumaczy jak skutecznie się uczyć. Zostaną omówione podstawowe tematy z zakresu przepisów ruchu. Grupy są małe, więc każdy zdąży zadać pytanie instruktorowi.

         5. Zapisz się na egzamin z teorii
Zapisz się i zdaj egzamin teoretyczny w jednym z ośrodków ruchu drogowego, aby to zrobić potrzebujesz numeru PKK. Egzamin możesz zdawać w każdym WORD w Polsce.
Najbliższe ośrodki egzaminowania:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, Wilczak 53, 61-623 Poznań,
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, ul. Zakładowa 4b, 62-510 Konin.

Egzamin teoretyczny ma sprawdzić Twoją wiedzę z zakresu zasad ruchu drogowego, więc rozwiązywanie testów na prawo jazdy to zdecydowanie za mało. Warto ugruntować swoją wiedzę dobrym podręcznikiem lub multimedialnym e-kursem Zdamyto. Dzień przed egzaminem warto powtórzyć sobie najtrudniejsze pytania z testów na prawo jazdy.
Najczęstsze błędy na egzaminie na prawo jazdy wynikają z niedoczytania pytania, pośpiechu, bądź zwykłego nieprzygotowania. Test na prawo jazdy czytaj dokładnie.

         6. Wybierz OSK i zrób kurs praktyczny
Warto wybrać ośrodek szkolenia kierowców, którego instruktorzy mają dobre opinie wśród Twoich znajomych. Dobrze jest odwiedzić kilka szkół popytać w biurze jak wygląda kurs i zobaczyć samochody szkoleniowe. Stan pojazdów i profesjonalna sala wykładowa dobrze świadczy o szkole.

         7. Zapisz się i zdaj na egzamin praktyczny
Wybierz dla siebie odpowiedni termin egzaminu. Przypomnij sobie Twoje najlepsze chwile i sukcesy na kursie, staraj się zachować spokój i chłodną głowę, a na pewno na koniec okaże się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Pamiętaj, że nie musisz zdać egzaminu za pierwszym razem, a każdy może mieć słabszy dzień. W dokumentach prawa jazdy nie ma informacji o próbach egzaminacyjnych, najważniejsze aby czuć się dobrze przygotowanym do samodzielnego poruszania się po drogach. Powodzenia!

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Auta z segmentu kombi - jak sprawdzają się w przypadku firm? Firmowe auta bardzo często spełniają kilka różnych funkcji. Są regularnie wykorzystywane w pracy oraz... Środa, 19 stycznia 2022
Motomikołaje obdarowały Dom Dziecka i Matki Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej W niedzielę Motomikołaje zorganizowały zbiórkę dla Domu Dziecka i Matki Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.... Wtorek, 7 grudnia 2021
Motomikołaje już 5 grudnia w Gnieźnie! 5 grudnia na placu przed Teatrem w Gnieźnie pojawią się Motomikołaje! Akcja ma wymiar charytatywny -... Niedziela, 28 listopada 2021
Fani czterech kółek zakończyli sezon Ponad 2 700 złotych oraz ok 250 kilogramów nakrętek zebrano w sobotę podczas zakończenia sezonu samochodowego... Poniedziałek, 18 października 2021