moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wywrócił się na quadzie! Był pod wpływem alkoholu!

Poniedziałek, 29 marca 2021
  • Wywrócił się na quadzie! Był pod wpływem alkoholu!

Mieszkaniec Trzemeszna będąc pod wpływem alkoholu wybrał się na przejażdżkę swoim quadem. Jego podróż zakończyła się wywrotką, w wyniku czego z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz 30-latek będzie musiał ponieść konsekwencje prawne.

W sobotę, około godz. 17.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z dróg w Miatach w gminie Trzemesznie mężczyzna wywrócił się razem z quadem, którym jechał. We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że pojazd jest niezarejestrowany i nie posiada ubezpieczenia.

Kierujący quadem z obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz niefrasobliwy kierowca będzie musiał ponieść konsekwencje swoich czynów. Sprawą zajmują się policjanci w Trzemesznie.

Pamiętajmy - quadem nie można jeździć bez prawa jazdy

W zależności od rodzaju quada wymagane jest posiadanie określonych uprawnień, by móc się nim poruszać. Na czterokołowce lekkie potrzebne jest posiadanie kategorii AM (można ją uzyskać mając skończone 14 lat), z kolei na zwykłe czterokołowce niezbędna jest kategoria B1 (po ukończeniu 16 roku życia). Osoby pełnoletnie z kategorią B mogą prowadzić wszystkie quady pod warunkiem, że pojazdy są zarejestrowane jako czterokołowce lub czterokołowce lekkie.

Należy pamiętać, że quady użytkowane na drogach publicznych podlegają obowiązkowi rejestracji. W związku z tym, muszą przechodzić badania potwierdzające ich sprawność techniczną oraz zgodność z warunkami określonymi w homologacji (oświetlenie, tablica rejestracyjna w widocznym miejscu oraz polisa OC).
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tysiąc złotych mandatu za wyprzedzanie na skrzyżowaniu Widzieliście kogoś kto wyprzedza na skrzyżowaniu drugie auto? Gnieźnieńscy policjanci niestety tak. Sobota, 22 stycznia 2022
Lód na drodze pokonał ciężarówkę i autolawetę W czwartek ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały informację o samochodzie ciężarowym, który wpadł... Piątek, 21 stycznia 2022
Zezwolnie na przejazd było, ale nieważne Zezwolenie rosyjskiego przewoźnika było źle wypełnione. Zabrakło wpisanych numerów rejestracyjnych ciągnika... Piątek, 21 stycznia 2022
Przesunięte półtusze świń powodem zatrzymania do kontroli Źle zabezpieczone półtusze przesunęły się do tyłu chłodni i spowodowały przekroczenie nacisku osi na... Piątek, 21 stycznia 2022