moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Adam S. złożył wypowiedzenie umowy o pracę! Oskarżony o gwałt nie wróci już do DPS-u w Łopiennie

Środa, 24 marca 2021
  • Adam S. złożył wypowiedzenie umowy o pracę! Oskarżony o gwałt nie wróci już do DPS-u w Łopiennie

Po raz kolejny wracamy do sprawy Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. We wtorek odbyło się spotkanie siostry dyrektor Weroniki Maciejewskiej ze starostą Piotrem Gruszczyńskim. Okazało się, że w ośrodku w końcu coś się zmieniło.

Adam S., który został oskarżony o gwałt na jednej z podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Łopiennie złożył wypowiedzenie. Obecnie przebywa na bezpłatnym urlopie i nie wróci już do pracy. Przeciwko mężczyźnie toczy się także kolejne postępowanie w Prokuraturze. Śledczy sprawdzają, czy Adam S. mógł dopuścić się gwałtu lub molestowania na dwóch innych kobietach, z których jedna już nie żyje, natomiast druga została w listopadzie 2020 roku przeniesiona do ośrodka na Śląsku.

Siostra dyrektor nie chciała we wtorek komentować sprawy.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 28.03.2021 23:22  Odpowiedz na komentarz

    Zamiast ostatniego zdania w artykule powinno być napisane:
    "OKAZAŁO SIĘ ŻE STAROSTA I WICESTAROSTA NIE DOTARLI NA UMÓWIONE SPOTKANIE..."
    moim zdaniem w tym ośrodku nie trzeba NIC ZMIENIAĆ bo siostra DYREKTOR Weronika oddaje całe swoje serce aby podopiecznym było tam doborze...
    Siostro DYREKTOR tak jak i Twój zespół bądźcie SILNE...Musicie wytrwać ten okropny czas...

  • 28.03.2021 11:54  Odpowiedz na komentarz

    KOLEJNA próba dyskredytacji DPS-U.Mam nadzieję że ta nagonka wreszcie się ZAKOŃCZY.SZUKACie tylko i wyłącznie sensacji,nie interesuje was LOs PODOPIECZNYCH.Dla hien dziennikarskich ważny jest tylko NEWS.PS.Dlaczego nie poinformujecie OPIni publicznej że spotkanie, o których piszecie nie doszło do skutku z powodu nieobecności starosty oraz zastępcy? To już nie pasuje do scenariusza? Więc żeby poinformować, pomimo umowionego terminu spotkania, ani starosta Ani Anna jung nie zaszczycili swoją obecnością spotkania z władzami dps-u.

  • 27.03.2021 21:03  Odpowiedz na komentarz

    Dokładnie Pracowała W Tym Miejscu A Teraz Chce ZLINCZOWAC Wszystkich. Może Należy Zwrócić Oczy W Jej Stronę. OD Pierwszego Dnia Mówi O Zamknięciu DPS, Czyżby Chodziło O Jakieś Prywatne PORACHUNKI. Chyba Nie Bo Dobro Dzieci JEST Najważniejsze. Prawda Pani WICESTAROSTO.? Ciekawe O CO Tak Naprawdę Chodzi. Śledzę To OD Początku I NIE Wydaje Mi Się, Żeby Pani NA Stanowisku Chodziło O To Dobro. Może Się Mylę. Dziwne ŻE Szanowna Pani Nic DOBREGO NIE MOŻE Powiedzieć A Swego Czasu Z TEGO Co Słyszałam Pracowali W Tym DPS Rodzinnie. Czyżby COŚ Poszło Nie Tak. A Może Zaczniecie Podejrzewać Się Wzajemnie,

  • 26.03.2021 21:12  Odpowiedz na komentarz

    Zastanawia mnie JEDNO....CZy pani wicestarosta (rodzina starosty) będzie pociagnięta również do odpowiedzialności tak jak teraz pracownicy i SIOSTRY zakonne DPS-U..jeżeli pracowała w tym czasie CO rzekomo dochodziło do tych incydentów. Myślę że dziennikarze też powinni przyjrzeć się temu gdyż uwielbiają sensacje...

  • 25.03.2021 23:28  Odpowiedz na komentarz

    No tak o dobry rzadko się pamiętaj "bo poco jak można jeszcze dolać oliwy do ognia "i z ukrycia komentować i obserwować co będzie się działo ?!

  • 25.03.2021 23:05  Odpowiedz na komentarz

    Oczywiście jeżeli winny to sąd ukarze ale za co karać tych biednych pensjonariuszy pozbawiając ich domu przecierz tak jak my mamy swoje domy to dla wielu z nich od kilku dziesięciu lat to właśnie jest ich dom najpierw pomyślmy czy taka decyzja będzie dla nich doba!?

  • 25.03.2021 22:32  Odpowiedz na komentarz

    No tak to już jest najpierw wyrobią sobie emeryturę a PÓŹNIEJ jak to źle i nie Dobrze przecież nikt na siłę nie trzyma ! Zostaw całą sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd ! Żyj i daj żyć innym!!!!!!!!

  • 25.03.2021 22:19  Odpowiedz na komentarz

    Odnosząc się do komentarza zainteresowanej :tak masz rację dyrekcja dpsu zawsze jest otwarta na potrzeby ludzi nie raz przychodzono z potrzebą użyczenia sprzętu pomocniczego np wózka inwalidzkiego otp nigdy nikomu nie odmówiła wiarę możliwości! I wiem bo sama korzystałam z takiej pomocy ale niestety niektórzy ludzie są zawistni i o dobru nie pamięt AJĄ albo przypomni im się jak znajdą się w potrzebie

  • 25.03.2021 21:30  Odpowiedz na komentarz

    Sensacje...to robią tu dziennikarze!!!wystarczy jeden telefon z ciekawym tematem i już DZIAŁAJĄ...Tylko szkoda że nie sprawdzą niektórych faktów do końca!!!! I przez to leci lawina HEJTU....zwłaszcza od ludzi którzy nie zastanowią się przed napisaniem komentarza ile w tym wszystkim jest prawdy!!!!!!

  • Mieszkanko, Może Niejednokrotnie Korzystałaś Z Pomocy Tego DPS Jak Dużo Innych Osób Które O Wszystkim Już ZAPOMNIALY POMYSŁ Zanim Coś Napiszesz. Większość Pisze CO Im Ślina NA Język Przyniesie. Żal, ŻE Taka Duża SPOŁECZNOŚC I Nikt Jednego Dobrego Zdania Nie Napisze. Twierdzę, Że Winny Powinien Zostać SKAZANY Ale Nie Przez Nas. Od TEGO JEST Wymiar Sprawiedliwości. Ludzie Zastanówcie Się Ile Tymi Pustymi Komentarzami Wyrządzacie Zła Szukając TYLKO sensacji

  • 24.03.2021 21:41  Odpowiedz na komentarz

    Czas chyba na konkretne kontrolę Dps-ow nie zamiatanie pod dywanik wszystkiego co ludzie przechodza

    28.03.2021 23:38

    Kontrolę to zrób u siebie w domu!!!
    I najpierw sprawdź swój dywanik aby jakaś sprawa czasem spod niego nie wyszła!!!

  • Nie polecam tam, pracować po co tam, się, wyprawia to, się, w głowie nie, mieści dalej nie będę kometowac ponieważ to długa historia a tym że mieszkalam ale w końcu wyszłam z tego piekła ledwo usklam, z życiem

PODOBNE TEMATY
Poszukiwany sprawca kradzieży z włamaniem Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem. Wtorek, 19 października 2021
Wypadek w Woźnikach! Sprawca wjechał w auto stojące na czerwonym świetle! Dzisiaj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu w Woźnikach.... Wtorek, 19 października 2021
Co zrobić w przypadku potrącenia dzikiego zwierzęcia? Aura jest coraz chłodniejsza, dni są krótsze, a zwierzyna łowna o tej porze migruje w poszukiwaniu pożywienia.... Wtorek, 19 października 2021
Wypadek między Witkowem a Mielżynem W poniedziałek około godziny 14.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku na drodze Mielżyn... Poniedziałek, 18 października 2021