moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niedopałek papierosa powodem tragicznego pożaru w Charbowie? Policja i Prokuratura prowadzą śledztwo

Poniedziałek, 22 marca 2021
  • Niedopałek papierosa powodem tragicznego pożaru w Charbowie? Policja i Prokuratura prowadzą śledztwo

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło 19 marca 2021 roku (w nocy z czwartku na piątek). Po jego ugaszeniu strażacy znaleźli ciało należące do 66-letniego mężczyzny. Z przeprowadzonych na miejscu oględzin wynika, że to niedopałek papierosa mógł być przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci informację o pożarze domu jednorodzinnego otrzymali o godz. 1.40 w dniu 19 marca. Funkcjonariusze z Kłecka skierowani na miejsce pożaru, zabezpieczali akcję gaśniczą. Po jej zakończeniu strażacy ujawnili ciało należące do 66-letniego mężczyzny mieszkającego w tym domu. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do wykonania dalszych badań. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Na miejscu obecny był również biegły z dziedziny pożarnictwa. Z przeprowadzonych na miejscu czynności wynika, że to niedopałek papierosa mógł być przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

W sprawie pożaru prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, które pozwoli ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Obecnie trwa jeszcze sezon grzewczy. Policjanci apelują o ostrożność i ostrzegają, że zima to czas, w którym zagrożenie pożarowe jest podwyższone. Związane jest to z dogrzewaniem pomieszczeń różnymi urządzeniami.

Za najczęstsze przyczyny pożarów uznaje się: wady i niewłaściwą eksploatację urządzeń elektrycznych i ogrzewczo-kominowych, wady urządzeń technicznych, działanie sił przyrody, wreszcie ludzką lekkomyślność i brak wyobraźni. Zapalone zapałki, zapalniczki, tlące się papierosy czy niedopałki - nieostrożne obchodzenie się z ogniem to problem, który dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Policjanci apelują o ostrożne obchodzenie się z ogniem! W sezonie zimowym pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych, sprawdźmy stan instalacji i przewodów wentylacyjnych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ćwiczenia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie W czwartek tj. 21 października 2021 r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie odbyły... Piątek, 22 października 2021
Strażacy wyjeżdżali ponad 1 900 razy do usuwania skutków silnego wiatru Służba w dniu 21 października okazała się bardzo trudną zarówno dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej... Piątek, 22 października 2021
Próba samobójcza na os. Jagiellońskim! Mężczyznę zdjęto z okna! W czwartek, w godzinach południowych służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie siedzącym na... Piątek, 22 października 2021
Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone Urząd Miasta Gniezna podpisał umowę z Rządowym Funduszem Rozwoju Dróg, dzięki której w mieście doświetlimy... Piątek, 22 października 2021