moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niedopałek papierosa powodem tragicznego pożaru w Charbowie? Policja i Prokuratura prowadzą śledztwo

Poniedziałek, 22 marca 2021
  • Niedopałek papierosa powodem tragicznego pożaru w Charbowie? Policja i Prokuratura prowadzą śledztwo

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło 19 marca 2021 roku (w nocy z czwartku na piątek). Po jego ugaszeniu strażacy znaleźli ciało należące do 66-letniego mężczyzny. Z przeprowadzonych na miejscu oględzin wynika, że to niedopałek papierosa mógł być przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci informację o pożarze domu jednorodzinnego otrzymali o godz. 1.40 w dniu 19 marca. Funkcjonariusze z Kłecka skierowani na miejsce pożaru, zabezpieczali akcję gaśniczą. Po jej zakończeniu strażacy ujawnili ciało należące do 66-letniego mężczyzny mieszkającego w tym domu. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do wykonania dalszych badań. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Na miejscu obecny był również biegły z dziedziny pożarnictwa. Z przeprowadzonych na miejscu czynności wynika, że to niedopałek papierosa mógł być przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

W sprawie pożaru prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, które pozwoli ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Obecnie trwa jeszcze sezon grzewczy. Policjanci apelują o ostrożność i ostrzegają, że zima to czas, w którym zagrożenie pożarowe jest podwyższone. Związane jest to z dogrzewaniem pomieszczeń różnymi urządzeniami.

Za najczęstsze przyczyny pożarów uznaje się: wady i niewłaściwą eksploatację urządzeń elektrycznych i ogrzewczo-kominowych, wady urządzeń technicznych, działanie sił przyrody, wreszcie ludzką lekkomyślność i brak wyobraźni. Zapalone zapałki, zapalniczki, tlące się papierosy czy niedopałki - nieostrożne obchodzenie się z ogniem to problem, który dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Policjanci apelują o ostrożne obchodzenie się z ogniem! W sezonie zimowym pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych, sprawdźmy stan instalacji i przewodów wentylacyjnych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Trwa kurs samoobrony dla kobiet Jak uwolnić się z uchwytu? Jak obezwładnić napastnika? Jak obronić się przed atakiem nawet kilku przeciwników?... Środa, 18 maja 2022
Mężczyzna masturbował się przy placach zabaw! Został ukarany mandatem W niedzielę, w Osińcu i Kędzierzynie około 40-letni mężczyzna masturbował się przy placach zabaw. Jeden... Środa, 18 maja 2022
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022