moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rozbudowa ul. Wolności - rozpoczyna się pierwszy etap - uwaga objazdy!

Czwartek, 18 marca 2021
  • Rozbudowa ul. Wolności - rozpoczyna się pierwszy etap - uwaga objazdy!

W poniedziałek, 22 marca, rozpocznie się pierwszy etap prac związanych z rozbudową ul. Wolności. W związku z tym kierowcy będą poruszać się wyznaczonymi objazdami.

Etap pierwszy od 22 marca do czerwca 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od Grunwaldzkiej do Armii Poznań. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa, Grunwaldzką i Leśną lub odcinkiem ul. Wolności, Grunwaldzką i Leśną.

Na cały czas trwania inwestycji dla tranzytu będzie obowiązywał objazd ulicami Witkowską i Wrzesińską, przez rondo Olimpijczyków.

Etap drugi w lipcu i sierpniu 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej. Objazd od ul Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Wolności, Armii Poznań i Leśną, lub Wolności, Grunwaldzką i Leśną.

Etap trzeci od września do listopada 2021 będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Pułkowej do Grunwaldzkiej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa lub przez koszary, ul. Grunwaldzką i Wolności. Ruch lokalny będzie odbywał się także ulicami: Artyleryjską, Pułkową i Hożą.

Etap czwarty od grudnia 2021 do kwietnia 2022 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Wrzesińskiej do Pułkowej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: ul. Hożą, Pułkową i Wolności, lub Cymsa albo przez koszary, Grunwaldzką i ul. Wolności. W przeciwnym kierunku będzie można skorzystać także z ul. Artyleryjskiej.

Rozbudowa ul. Wolności w Gnieźnie jest realizowana przez Miasto Gniezno, dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 2 mln 350 tysięcy złotych. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 5 mln zł. Inwestycja rozpoczęła się już teraz, ponieważ była to jedyna możliwość pozyskania zewnętrznych środków finansowych na jej realizację.  Inwestycja obejmie całą drogę, o długości 1 km 319 m, ma zakończyć się do końca kwietnia 2022 r.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Przy remoncie tak ważnej ulicy prace powinny być prowadzone od 6 do 22 . A znając życie będzie od 8 do 15 a za rok dowiemy się ze termin nie będzie dotrzymany bo zamało czasu było itp.

PODOBNE TEMATY
"Rozwiązania finansowe dla przemysłu" - konferencja dla przedsiębiorców już 13 stycznia Już 13 stycznia w VR Inkubatorze w Fałkowie odbędzie się konferencja pt. "Rozwiązania finansowe dla... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Rozpoczęcie inwestycji Korzystne inwestycje. Środa, 15 grudnia 2021
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021