moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

DPS w Łopiennie wydaje kolejne oświadczenie i sam zawiadamia Prokuraturę

Środa, 17 marca 2021
  • DPS w Łopiennie wydaje kolejne oświadczenie i sam zawiadamia Prokuraturę

Po naszym artykule i materiale TVP Poznań, Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie wydał kolejne oświadczenie. Jednocześnie ośrodek sam zawiadomił Prokuraturę, która ma zbadać, czy w placówce doszło do gwałtu i molestowania Małgorzaty Czarneckiej.

Oświadczenie

W związku z materiałem wyemitowanym w TVP Poznań z dnia 15 marca 2021 roku, bezpodstawnie sugerującym, jakoby kilkanaście lat temu, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie miało dojść do innego bezprawnego zdarzenia na szkodę Podopiecznej, uprzejmie  oświadczamy, że nie posiadamy wiedzy na ten temat. Mając jednak na uwadze, że w dalszym ciągu trwa bezprecedensowa nagonka na Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie, Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety - Prowincja Poznańska, na skutek mojej prośby złożyło wniosek do Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, o wszczęcie z urzędu śledztwa w tej sprawie. Celem takiego działania jest zapewnienie pełnej gotowości do transparentnej i obiektywnej oceny, wszystkich dotychczasowych poczynań Domu, przy zachowaniu zasady obiektywizmu Prokuratury lub Sądu. Równocześnie raz jeszcze zapewniamy, że celem wszystkich działań Domu Pomocy Społecznej oraz jego Pracowników, zawsze było bezpieczeństwo i dobro Podopiecznych, które stanowią priorytet i wartość nadrzędną. Stąd także nam zależy na dążeniu do prawdy. W kontekście komentarzy, dotyczących wyłącznie domysłów, a nie faktów, które wywołały burzę medialną, prosimy zatem ponownie o uszanowanie dóbr osobistych wszystkich Mieszkańców Domu oraz jego Pracowników, dla których każda krzywdząca opinia, czy ocena stanowi wielkie cierpienie i budzi lęk przed niepewną przyszłością. Tym bardziej, że wyraża je przedstawicielka instytucji samorządowej, która kiedyś współpracowała z Domem Pomocy Społecznej w Łopiennie.

s. Weronika Anna Maciejewska
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 21.03.2021 22:30  Odpowiedz na komentarz

    Piękne MIEJSCE.mialam okazję odwiedzić po PARU nastu latach nie do poznania zadbane w środku. Wszedzie po odnawiane. Siostra dyrektor wspaniałą osoba o wielkim sercu. Duzo pracy włożone w ośrodek to widać.

  • 20.03.2021 23:07  Odpowiedz na komentarz

    Najlepsza Dyrektor jaką posiadał dps od lat. całym sercem za dps!!!!!

  • 20.03.2021 07:49  Odpowiedz na komentarz

    Kochani nie oburzajcie sie sprawy nalezy ZBADAC.cos na RZECy jest.tytul siostra nie znaczy dobroc. I przyzwoitość ezscy

  • 19.03.2021 03:48  Odpowiedz na komentarz

    Pod B.bardzo dużą wątpliwość czeba wziąść obiektywną ocenę prokuratury i sądu przy
    obecnym prokuratorze generalnym i jego polityce która doprowadziła że te urzędy są upolitycznione przez oddział pisu i postanowienia i wyroki wydaje jarek i zbychu .A jak któryś z prokuratorów lub sędziów się z tą OCENOm nie zgadza to WIADOMO.Od porządku trzeba na tym STRZEblu ZACZĄĆ.Pozdrawim podopiecznych i prowadzące z czystym sumieniem siostrzyczko Zdrowia.

  • 18.03.2021 19:53  Odpowiedz na komentarz

    O Czyżby Siostrzyczki I ICH PRETORIANIE Rzucili SIĘ Do Klawiatur. Wszystkie siostry powinny trafić do więzienia za ukrywanie prawdy. Katolicka patologiczna mafia.

  • 18.03.2021 17:13  Odpowiedz na komentarz

    Przykre jak wiele osób które nigdy nie miały okazji poznac ośrodka niszczy swoimi komentarzami pracę i wieloletni wysiłek wielu osób... lata starań pracowników i SIOSTRY dyrektor zeby dzieciom niczego nie brakowało.zawsze dobro dzieci było najważniejsze. Miłość i ciepło jakim obdarza dzieci widzi się na kazdym kroku.warto o tym pomyśleć zanim się kogoś oceni nie mając okazji POZNAC.

  • Każda osoba która miała możliwość zobaczyć jak wygląda opieka przy chorych dzieciach wie że praca jest ciężka i wymagającą.Wymaga wiele wysiłku, wiele miłości i empatii. Czego w tym ośrodku nigdy nie brakowało ani że strony pań opiekunek ani że strony sióstr. Bardzo ranią te obraźliwe komentarze w stosunku do opiekunek jak i do sióstr. Każdy daje tu z siebie wszystko. Ile dobrego zrobiła siostra dyrektor przez te parę lat dla tego ośrodka, ile serca wkłada każdego dnia żeby dzieciom niczego nie brakowało. Szacunek z jakim dzieci odnoszą się do siostry świadczy o tym jak bardzo BLISKA Im JESt

  • 18.03.2021 16:35  Odpowiedz na komentarz

    Gdyby miały dobro podopiecznych na pierwszym miejscu to nie doszłoby do tego do czego doszło,a takie osoby nie mają skłonności do fantazjowania.Wiem jak nie kówię tu o wszystkich siostrach zakonnych,bo są też takie rzeczywiście z powołania ale wiem jak co niektóre traktują te dzieciaki.

  • To co wyczytuję na FB zalewa mi krew w żyłach!!!!JAK tak można opisywać i oczerniać ludzi i siostry z tego DPS-U!!! ilu z was co tak się rozpisują na ten temat było choć raz z chęcią POMOCY przy niepełnosprawnych, choć raz odwiedziło taki ośrodek ???? i czy te osoby co najważniejsze ZNA aby tak o nich pisać?!!
    NIE MAJĄC ŻADNEJ WIEDZY ANI DOWODÓW -NAJLEPIEJ JEST NIE WYPOWIADAĆ SIĘ na takiego typu tematy ... I NIE WIERZYĆ WE WSZYTKO TO CO USŁYSZY SIĘ W TELEWIZJI CZY PRZECZYTA W INTERNECIE.te SIOSTRY zakonne jak i pracownicy tego ośrodka nie zasługują na taką krytykę!!!

  • 17.03.2021 11:50  Odpowiedz na komentarz

    No BRAWO???????? CO ZA Idealna POSTaWA ????????Szkoda że O 20 LAT ZA Późno. Teraz Próbujecie SIĘ Wybielać ZA Późno. ZABRAĆ PODOPIECZNYCH I Siostrzyczki ZA Tuszowanie DO Robót Drogowych... Diabły W Sutannach Jedna WIELKA Mafia ????

PODOBNE TEMATY
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021
Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej pamiątki z... Środa, 13 października 2021