moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ponad 50 tys. zł za szalety miejskie na ul. Tumskiej! Miasto chce kupić obiekt od Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Wtorek, 16 marca 2021
 • Ponad 50 tys. zł za szalety miejskie na ul. Tumskiej! Miasto chce kupić obiekt od Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Szalety miejskie przy ul. Tumskiej w Gnieźnie znajdują się obecnie na utrzymaniu gminy, która korzysta z nich za zgodą Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Kościół postanowił jednak sprzedać obiekt. Nowym właścicielem ma zostać Pierwsza Stolica.

Archidiecezja Gnieźnieńska postanowiła sprzedać obiekt przy ul. Tumskiej, w którym znajdują się szalety miejskie. Zakupem zainteresowane jest Miasto Gniezno. Jak udało nam się ustalić, wartość nieruchomości oszacowano na ponad 50 tys. zł.

Uchwała w tej sprawie zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej Sesji Rady Miasta Gniezna.
 


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Mapy Google

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 18.03.2021 07:23  Odpowiedz na komentarz

  uwaga !! Miasto Gniezno ma zapłacić kościołowi za marne toalety, które i tak powinno się zbudować od początku,( czyli defa-kto płaci tylko za sam grunt) pięćdziesiąt tysięcy złotych. Za grunt wielkości o,oo51 hektara. I zapewne ta Rada miasta Gniezna to Prezydentowi Budaszowi zaakceptuje. A w poprzedniej kadencji Rada miasta Gniezna, W której byli prawie ci sami ludzie "sprzedała" kościołowi DWA hektary gruntu przy ulicy Orzeszkowej za.. osiem tysięcy złotych. Patrząc na to porównanie hektarów i sum pytam się. Jakich "przedstawicieli" i "gospodarza" sobie wybraliśmy ?

 • Kościół zamiast się cieszyć, że miasto za darmo utrzymuje im toalety i ich obsługę znowu przez swoją zachłanność straci i tak już mocno nadszarpnięte dobre imię !! I jak tu szanować kościół i jego ekonoma za taką zachłanność? A ksiądz Prymas Polski nie widz , że coś tu jest nie tak ? może ksiądz prymas tez potrzebuje dodatkowych pieniędzy na utrzymanie swojego nowego, pomocniczego biskupa? Diecezja gnieźnieńska jest coraz mniejsza a biskupów w niej coraz więcej ! Po co ?

 • 17.03.2021 07:48  Odpowiedz na komentarz

  Ludzie jak kościół chce sprzedać ten szalet, by ktoś urządził tam kiosk ze gadżetami do uprawiania seksu analnego to niech sobie sprzedaje. A turyści po długim chodzeniu po katedrze będą się kościołowi załatwiali za filarami podporowymi katedry. Jest tych filarów tyle, że każdy turysta znajdzie swój filar. a te gówna i szczoki pod murami katedry to będzie najlepsza, pachnąca wizytówka naszego zachłannego na pięniądze kościoła.

 • 17.03.2021 07:42  Odpowiedz na komentarz

  Ale ten kościół gnieźnieński jest zachłanny! Chce zarobić nawet na szaletach. A miasto też jest głupie jak but. Czy miasto w pobliżu nie ma własnych budynków, w których bez kupowania ziemi od.. można by urządzić nowoczesne szalety miejskie ? Nawet przy rynku w kamienicy gdzie była informacja turystyczna stoi od roku wolny lokal. Do tego lokalu są zbudowane nawet piękne podjazdy z granitu dla wózków inwalidzkich. Czy w tym naszym mieście nastała mania wydawania pieniędzy, których w kasie miejskiej i tak nie ma. Nasze miasto i tak jest już zadłużone na 150 milionów złotych !

  17.03.2021 18:49

  To wszystko dzięki dolacie.

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021