Pelikan znowu wygrywa

Poniedziałek, 15 marca 2021
  • Pelikan znowu wygrywa

Pelikan Niechanowo, w ramach 19. kolejki rozgrywek Red Box Klasy Okręgowej grupy Wielkopolskiej III, podejmował u siebie zespół Czarnych Brzeźno.

Faworytem spotkania była ekipa trenowana przez Andrzeja Stefańskiego, który to od pierwszej minuty w bój posłał następujący skład:
Garczyk, Pawłowski, Białas, Jarzyński, Mazur, Danielewicz, Stefański, Kustra, Buczek, Połatyński(C), Świątnicki. Zielono-czarni od pierwszych minut chcieli zdominować rywala, co skutecznie im się udawało. Pierwszą 100-procentową okazję miał w 2' Mazur, który chybił z 2 metrów. W 3 minucie Danielewicz ostrzelał słupek. W 13' akcje Danielewicza i Buczka wykończył Jarzyński i mieliśmy 1:0. Ten sam piłkarz na listę strzelców wpisał się ponownie w 18'. Pelikan 2 - Czarni 0.

Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie rezultatu. Danielewicz po indywidualnej akcji podwyższył wynik na 3:0. Zegar wskazywał 20 minutę. Pierwszej zmiany trener Stefański musiał dokonać już w 33'. Urazu nabawił się Jarzyński. W jego miejsce na boisku pojawił się Waluszyński. W 39' ponownie trójkowa akcja Stefański - Buczek - Danielewicz. I było 4:0. Strzelcem Danielewicz.

W przerwie trener dokonał jednej zmiany. Boisko opuścił Mazur, a w jego miejsce do gry desygnowany został Kruszlewski. W 59' trener dokonał 2 zmian. Kruczyński za Polatynskiego i Poltaszewski za Świątnickiego. W 67' Pawłowski asystował Poltaszewskiemu i wynik brzmiał 5:0. W 79' Stefański opuścił boisko a w jego miejsce na placu gry pojawił się Jankowski. Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie. Pelikan dominował i potwierdził swoje aspiracje do awansu.

Pelikan Niechanowo - Czarni Brzeźno 5:0