moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wielkopolska Izba Lekarska interweniuje w sprawie neurologii i udarówki

Poniedziałek, 15 marca 2021
 • Wielkopolska Izba Lekarska interweniuje w sprawie neurologii i udarówki

Wielkopolska Izba Lekarska wystąpiła z apelem w sprawie oddziałów neurologicznego i leczenia udarów. Dla WIL niezrozumiała jest decyzja radnych powiatu.

WIL - apel w sprawie opieki neurologicznej i leczenia udarów w powiecie gnieźnieńskim

Szanowni Państwo,

W związku z informacjami o zagrożeniu istnienia na terenie powiatu gnieźnieńskiego opieki neurologicznej i leczenia udarów informuję, że Wielkopolska Izba Lekarska wystąpiła z apelem do Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego o podjęcie wszelkich możliwych działań, by utrzymać tą opiekę na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Niezrozumiała jest dla nas decyzja radnych odrzucających cesję kontraktu, która pozwalała na utrzymanie opieki neurologicznej w powiecie - wskazało Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w apelu podjętym 13 marca br., zaznaczając że najważniejsze jest zdrowie pacjentów, a nie kwestie polityczne.

Tradycja istnienia na terenie Gniezna oddziału neurologii jest wieloletnia, a rocznie z pomocy w zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego, w tym wysokospecjalistycznych w zakresie oddziału leczenia udarów, korzysta około 4 tysięcy mieszkańców powiatu - zaznacza Prezydium ORL WIL.

Wielkopolska Izba Lekarska zaoferowała swój udział we wszelkich wielostronnych negocjacjach zwracając się do Starosty Powiatu Gnieźnieńskiego m.in. tymi słowami:

Nie pozwólmy by umiejętności i doświadczenie gnieźnieńskiego personelu zostały stracone, nie narażajmy Gnieźnian na ryzyko opóźnienia pomocy w neurologicznych stanach nagłych.


tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(4)

 • Jakie Pretensje? DZIEKANKA Oddala Kontrakt DO Konkursu - TO Najczystsze DZIAŁANIE.

 • 17.03.2021 13:54  Odpowiedz na komentarz

  Wielkopolska Izba lekarska....której prezesem jest pracownik dziekanki ;-)

 • 16.03.2021 15:33  Odpowiedz na komentarz

  Pretensje trzeba mieć do władz Dziekanki, a nie do rady powiatu.

 • Pieniadze ,pieniadze.czy czlowiek ktory jest na skraju zycia mysli ze jest nieoplacalny?moze to dyrektor alb0 menadzer nieprofesjonalnie zarzadzal szpitalem.oddany personel pracuje sercem ratuje chorych bez zazalen ,ze strony pacjentow.
  Panowie szlachta nie macie wstydu ni sumienia tylko pamietajcie zycie to kolo i wy tez jestescie potencjalnymi pacjentami.
  Wieslawa Parker -scotland

PODOBNE TEMATY
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022
Gnieźnieńscy policjanci szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach drogowych! Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022