moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Młodzi wandale odpowiedzą przed Sądem

Piątek, 12 marca 2021
  • Młodzi wandale odpowiedzą przed Sądem

Byli agresywni, zniszczyli dwie szyby w przedszkolu i 8 znaków drogowych. A wszystko to, w spokojnym wydawać by się mogło, Niechanowie. Po kilku godzinach, dzięki zaangażowaniu policjantów z Witkowa, zostali zatrzymani. To trzech nastolatków. Usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia. Teraz o dalszym losie 17-latka zdecyduje Sąd Karny, a jego młodsi, 16-letni koledzy odpowiedzą za czyn karalny przed Sądem Rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 marca. Wówczas to grupa pięciu młodych osób szła ulicą Ogrodową w Niechanowie. Trzech z nich, dla zabawy, uszkodziło 8 znaków drogowych. Gdy doszli do budynku starego przedszkola, 17-latek ręką i kłódką wybił dwie szyby w oknie. Następnie rozeszli się do swoich domów.

Kilka godzin później informacja dotarła do policjantów z Witkowa. Nie czekając na zawiadomienie o przestępstwie, udali się na miejsce i postanowili spróbować ustalić sprawców aktu wandalizmu. W tym celu rozmawiali z mieszkańcami, zabezpieczyli monitoring i wstępnie wytypowali sprawców uszkodzenia mienia.

W tej sprawie zatrzymali jednego 17-latka i dwóch 16-latków. Nastolatkowie usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do popełnienia tego czynu. Urząd Gminy w Niechanowie wstępnie oszacował straty na 1 500 złotych.

Młodzi wandale odpowiedzą teraz za swoje postępowanie. W świetle kodeksu karnego uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie 17-latka zdecyduje teraz Sąd Karny, natomiast Sąd Rodzinny zdecyduje jaki środek oddziaływania wychowawczego zostanie zastosowany wobec jego dwóch młodszych, nieletnich kolegów.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Niech policja zajrzy na plac zabaw obok Plant i skate park po godz 20 .Młodzież niszczy zieleń i urządzenia dla zabawy dla maluchów ,za które wszyscy zapłaciliśmy po co jest montoring jak jest wyłączony????

PODOBNE TEMATY
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022
Kolejne ćwiczenia strażaków Ćwiczenia gnieźnieńskich strażaków z zakresu ratownictwa technicznego. Działania tego typu stały się... Niedziela, 15 maja 2022
Jedziesz autem do Powidza? Uważaj, gdzie parkujesz! Strażacy apelują o rozsądne poruszanie się i parkowanie samochodów w Powidzu. Ostatnia sytuacja, którą... Niedziela, 15 maja 2022