moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policjanci zatrzymali prawo jazdy taksówkarzowi, który w centrum Gniezna potrącił 59-letnią kobietę

Czwartek, 11 marca 2021
  • Policjanci zatrzymali prawo jazdy taksówkarzowi, który w centrum Gniezna potrącił 59-letnią kobietę

W środę, 10 marca, około godziny 12.00 na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z Warszawską doszło do nieszczęśliwego wypadku. Policjanci pracujący na miejscu ustalili uczestników oraz świadka zdarzenia.

Jak wynika z zebranych wstępnie informacji, doszło do potrącenia 59-letniej mieszkanki Gniezna, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Fordem Galaxy, który brał udział w zdarzeniu kierował 69-letni gnieźnianin. Zarówno piesza jak i kierujący byli trzeźwi.

59-latka, z miejsca zdarzenia została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Doznała obrażeń między innymi w postaci złamania nogi, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Policjanci wykonali więc oględziny oraz sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Kierującemu samochodem zatrzymano też prawo jazdy w związku z podejrzeniem spowodowania wypadku drogowego. Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania.

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Kierujący powinien ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu. Dlatego istotne może okazać się zmniejszenie prędkości przed tym miejscem oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Warto też dodać, aby piesi podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętali o obserwacji pojazdów. Warto przemyśleć, czy kierowca może ich w porę dostrzec i zareagować. Cóż z tego, że jako pieszy mamy pierwszeństwo na wyznaczonym przejściu, jeśli jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie mamy żadnej ochrony przed uderzeniem. Przy potrąceniu przez samochód z łatwością możemy więc doznać obrażeń lub co gorsza stracić życie.

Dlatego warto, aby o bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych zadbały obydwie strony- zarówno kierujący, jak i piesi.
 

tekst: KPP Gniezno
foto: KPP Gniezno, Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 13.03.2021 01:06  Odpowiedz na komentarz

    Nie zatrzymano mu prawojazdy

  • 12.03.2021 17:19  Odpowiedz na komentarz

    Taksówkarze to najgorsi kierowcy w całym mieście. Hamstwo i jeszcze raz hamstwo. Policja powinna bacznie im się przyglądać, gdyż w sposób arogancki łamią przepisy narażając innych uczestników ruchu na utratę zdrowia.

PODOBNE TEMATY
Ćwiczenia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie W czwartek tj. 21 października 2021 r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie odbyły... Piątek, 22 października 2021
Strażacy wyjeżdżali ponad 1 900 razy do usuwania skutków silnego wiatru Służba w dniu 21 października okazała się bardzo trudną zarówno dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej... Piątek, 22 października 2021
Próba samobójcza na os. Jagiellońskim! Mężczyznę zdjęto z okna! W czwartek, w godzinach południowych służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie siedzącym na... Piątek, 22 października 2021
Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone Urząd Miasta Gniezna podpisał umowę z Rządowym Funduszem Rozwoju Dróg, dzięki której w mieście doświetlimy... Piątek, 22 października 2021