moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prawie ćwierć miliona złotych na lekcje religii w gminie liczącej około 6 tysięcy mieszkańców

Czwartek, 25 lutego 2021
  • Prawie ćwierć miliona złotych na lekcje religii w gminie liczącej około 6 tysięcy mieszkańców

241 tys. zł wynosiło wynagrodzenie pedagogów za lekcje religii w Gminie Kiszkowo, w roku szkolnym 2019/2020. Całość pokrywana jest z subwencji oświatowej. Warto zaznaczyć, że ten obszar naszego powiatu zamieszkuje raptem około 6 tysięcy osób.



tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 04.03.2021 11:24  Odpowiedz na komentarz

    Katolicy z bożej łaski, wiary nie uczy się za mamonę. Dla dobra kościoła religia powinna być nauczana w salkach katechetycznych. Kościół tylko dba o kasę, a nie o zbawienie dusz.

  • 28.02.2021 19:46  Odpowiedz na komentarz

    To zlikwidować szkołę w Polsce bo kosztuje.to jakiś obłęd,najpierw wyłączono dzwony na Ustroniu a teraz zlikwidują religię w szkole.już nawet nasi dziadkowie mówili że ,,bez Boga ani do proga"niestety zło zwycięstwa.

    28.02.2021 21:06

    A co dziadkowie kiedyś mówili o księżach pedofilach?

  • 27.02.2021 09:04  Odpowiedz na komentarz

    Wiary to niech uczą w kościele szkoły nie są od tego wioski i małe miasteczka długo jeszcze nie zrozumiał że KSIĄDZ i soltys to nie NAJWAZNIEJSZe osoby

  • 27.02.2021 08:36  Odpowiedz na komentarz

    Zajęcia z religii to indoktrynacja i polityka a nie nauka.
    To wielki dramat polskich dzieci, że weryfikowalną naukę poniżona i zrównano w szkołach z miologią.

  • 27.02.2021 07:00  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie lepiej to PRzeznaczyć na marsze LGBT+ Oszołomy.....

  • 26.02.2021 21:50  Odpowiedz na komentarz

    No i co? Tak cie boli REDAktorku nasza religia? Może napisz ile kasy idzie w błoto w powiecie lub JAKie miliony zarabiają spółki powiązane z posłami i opozycji i rzadzacych!

    27.02.2021 00:52

    To na lekcji religii mają uczyć wiary? Dzwine, bo to chyba sprawa kościoła?

  • 26.02.2021 21:08  Odpowiedz na komentarz

    Można prosić więcej Szczegółów?? Ile z tych 6tys to dzieci w wieku Szkolnym? Ilu jest Nauczycieli? Ile Godzin Przepracowują w Miesiącu? Czy uczą Księża bądź Zakonnice? Ile oni pobierają kolejnych środków od Państwa? Mamy te dane...? Poprostu jestem ciekawy.

    27.02.2021 08:40

    Zadaj pytanie o informację publiczną do urzędu gminy. Gdyby urząd nie udziel wystarczającej odpowiedzi, to zapytaj o to samo w tychjednej czy dwóch szkołach w gminie. Muszą udzielić odpowiedzi.

  • 26.02.2021 15:48  Odpowiedz na komentarz

    Wygonić ich za szkół na ulice niech zebraną o jalomizne że

PODOBNE TEMATY
Jarmark Bożonarodzeniowy w Przyborowie Już 12 grudnia odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Przyborowie. Na wszystkich przybyłych będą czekały... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Zmarł ks. kan. Ryszard Figiel W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21 listopada), w przeddzień wspomnienia św. Cecylii,... Niedziela, 21 listopada 2021
Rusza nabór na Jarmark Bożonarodzeniowy Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Gnieźnie rozpocznie się w Mikołajki - 6 grudnia i potrwa do 12... Sobota, 20 listopada 2021
Prymas poświęcił kaplicę w Rybnie Wielkim W sobotę, 6 listopada, w Rybnie Wielkim miała miejsce niezwykła uroczystość. Prymas Polski abp Wojciech... Niedziela, 7 listopada 2021