X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie odszedł na emeryturę

Czwartek, 25 lutego 2021
  • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie odszedł na emeryturę

Dzisiaj ze służbą w mundurze pożegnał się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, nadkom. Sławomir Sikorski. Od początku swojej kariery był związany z komendą w Gnieźnie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, nadkom. Sławomir Sikorski, zakończył służbę. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w czwartek podziękował swojemu zastępcy za lata służby na rzecz mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Komendant podkreślił profesjonalizm i wsparcie, na które zawsze mógł liczyć ze strony zastępcy.

Nadkom. Sławomir Sikorski wstąpił w szeregi Policji w 1991 roku. Na początku związany był z pionem prewencji. Następnie pracował w wydziale zajmującym się przestępczością gospodarczą. Od maja 2007 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, a 4 lata później Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego.

W lipcu 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał nadkom. Sławomira Sikorskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, które piastował do dzisiaj.

W trakcie pełnienia służby wielokrotnie był nagradzany i odznaczany. W 2000 r. otrzymał Brązową Odznakę, w 2011 roku został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2012 roku z rąk Prezydenta Miasta otrzymał Medal Koronacyjny, a w 2019 roku starosta gnieźnieński wyróżnił go Medalem Milenijnym.

Zawsze opanowany, ze stoickim spokojem koordynował zabezpieczenia specjalnych gości, między innymi prezydentów, hierarchów kościelnych i innych ważnych osobistości goszczących na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Panie Komendancie dziękujemy! Życzmy udanego odpoczynku i dużo zdrowia.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sprzedawała podróbki i papierosy bez akcyzy! Wpadła w ręce policjantów! W punkcie handlowym prowadzonym przez 50-letnią mieszkankę powiatu gnieźnieńskiego policjanci zajmujący... Środa, 12 maja 2021
Zderzenie z pijanym motorowerzystą! Mężczyzna wydmuchał 2,4 promila! Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego... Środa, 12 maja 2021
Z fontanny do Sądu i aresztu! Dwaj mężczyźni wykorzystali fontannę, aby trafić na pierwsze strony mediów! Rynek w Gnieźnie, poniedziałek, godzina 23.00. "Zróbmy coś szalonego". Jeden z mężczyzn zażywa kąpieli... Środa, 12 maja 2021
Wypadek motocyklowy w Witkowie! Jedna osoba w szpitalu W niedzielę ok. godz. 21.25 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku motocyklowym na ul. Ogrodowej... Wtorek, 11 maja 2021