moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Objazdy na czas rozbudowy ul. Wolności

Środa, 17 lutego 2021
  • Objazdy na czas rozbudowy ul. Wolności

Trwa rozbudowa ul. Wolności w Gnieźnie, realizowana przez Miasto Gniezno, dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą 2 mln 350 tysięcy złotych.

Rozbudowa ul. Wolności, na odcinku 1 km 319 m, obejmuje będzie drogę gminną od ulicy Wrzesińskiej (droga krajowa nr 15) do ulicy Witkowskiej (droga wojewódzka nr 260) wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową, ul. Grunwaldzką. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 7 m. Chodniki zlokalizowane zostaną po dwóch stronach ulicy, ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo-rowerowy po lewej stronie, jadąc z ul. Wrzesińskiej. W nawierzchni ciągów pieszych i pieszo-rowerowego, przed przejściami, zastosowane zostaną pasy ostrzegawcze z wypustkami. W ciągu ulicy, oprócz istniejących 12 przejść dla pieszych, wyznaczone zostaną kolejne, w tym 10 (wzdłuż ul. Wolności) z przejazdem dla rowerzystów. Dwa nowe przejścia dla pieszych zostaną także doświetlone. Zwiększona zostanie nośność drogi. Pozwoli to na rozwój komunikacji zbiorowej, powstaną nowe zatoki autobusowe, umiejscowione poza pasem jezdni.

Inwestycja obejmie całą drogę, o długości 1 km 319 m. Prace podzielone będą na 4 etapy. Podczas każdego z nich zaplanowano stosowne objazdy. Dla tranzytu będzie to objazd ulicami Witkowską i Wrzesińską, przez rondo Olimpijczyków. Dla ruchu lokalnego, dla samochodów osobowych, zaproponowane będą objazdy według zmiany organizacji ruchu.

Etap pierwszy do czerwca 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od Grunwaldzkiej do Armii Poznań. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa, Grunwaldzką i Leśną lub odcinkiem ul. Wolności, Grunwaldzką i Leśną.

Etap drugi w lipcu i sierpniu 2021 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Armii Poznań do ul. Witkowskiej. Objazd od ul Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Wolności, Armii Poznań i Leśną, lub Wolności, Grunwaldzką i Leśną.

Etap trzeci od września do listopada 2021 będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Pułkowej do Grunwaldzkiej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: Cymsa lub przez koszary, ul. Grunwaldzką i Wolności. Ruch lokalny będzie odbywał się także ulicami: Artyleryjską, Pułkową i Hożą.

Etap czwarty od grudnia 2021 do kwietnia 2022 r. będzie obejmował odcinek ul. Wolności od ul. Wrzesińskiej do Pułkowej. Objazd od ul. Wrzesińskiej będzie przebiegać następującymi ulicami: ul. Hożą, Pułkową i Wolności, lub Cymsa albo przez koszary, Grunwaldzką i ul. Wolności. W przeciwnym kierunku będzie można skorzystać także z ul. Artyleryjskiej.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 5 mln zł. Rozbudowa ul. Wolności ma zakończyć się do końca kwietnia 2022 r.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021