moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Środa, 17 lutego 2021
 • Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Psy, które prawdopodobnie uciekły z czyjejś posesji, zagryzają sarny na obszarze od ul. Kolejowej w Gnieźnie, do Osińca i Szczytnik Duchownych. Zginęło co najmniej 5 zwierząt.

O psach zagryzających sarny poinformował nas jeden z Czytelników. Zgłosił on sprawę zarówno do Straży Miejskiej, jak i do Urzędu Gminy Gniezno.
 

Zadzwoniłem do Straży Miejskiej i usłyszałem, że jeżeli psy biegają i atakują zwierzęta na drodze publicznej, to wówczas Straż Miejska podejmie interwencję - mówi Pan Zbigniew. Jeżeli psy biegają po prywatnym polu, za granicą miasta - a jak wiadomo, zwierzęta nie czekają aż przyjedzie hycel, tylko gonią sarny po polach - wówczas jest to w kompetencji Urzędu Gminy Gniezno. Dzwoniąc do urzędu odesłano mnie ponownie do Straży Miejskiej. Problemem jest to, że wysłanie hycla to koszt około 400 zł i żaden z podmiotów nie chce podjąć ryzyka, że wyśle go na darmo, bo nie uda się znaleźć i złapać psów.

Także zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Gniezno z zapytaniem, czy magistrat został poinformowany o sprawie i podejmie działania. Poniżej odpowiedź, któą otrzymaliśmy:

Referat ochrony środowiska Urzędu Gminy ustalił, że akcja miała miejsce na terenie Miasta Gniezno. Osoba zgłaszająca sytuację w Urzędzie Gminie została o tym również powiadomiona.


Tymczasem psy nadal biegają i zagryzają kolejne sarny. Kolejne martwe zwierzę znaleziono przy ogrodzeniu firmy Kirchoff.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(14)

 • gDYBY STRZELANO DO PSÓW I ZABITO PARE SZTUKA LUDZIE NAUCZYLI BY SIE PILNOWAĆ PSY, A TAK MAJĄ W DUPIE A NIEWINNE ZWIERZETA GINĄ.

 • 20.02.2021 22:06  Odpowiedz na komentarz

  Zagryzaja sarny...zaraz zrobi się ciepło,rusza ludzie na rowery,spacery. ..ja już miałam spotkanie z psami między os.Relaks a firma Kirchoff i nie były to miłe pieski -były bardzo agresywne.

 • 20.02.2021 16:33  Odpowiedz na komentarz

  Tak to jest --- nie wypowiadaj się jak nie znasz prawdy na temat myśliwych .
  Dla zabawy możesz strzelać do tarczy nie do zwierząt.
  Popatrz może jak na ubojni zabija się zwierzę to zmienisz zdanie i że strzał jest lepszym rozwiązaniem .
  A co do polowania to tylko drogie hobby
  Zdrowe i dobre mięso.

 • 19.02.2021 13:13  Odpowiedz na komentarz

  Tylko czy to napewno psy a nie wilki które są w naszym rejonie i jest ich coraz więcej

  21.02.2021 15:09

  Wilki polują i jedzą. Psy zagryzają

 • 19.02.2021 11:54  Odpowiedz na komentarz

  Nie prawda jest ze tą sprawą nie zajęła się ani gmina ani miasto w prost przeciwnie wczoraj byli w terenie z ochrony środowiska aby zadecydować co ZROBIĆ z tą sprawą zgadnie z prawem

 • 19.02.2021 09:07  Odpowiedz na komentarz

  Mieszkam na tym terenie.Strach wyjść z własnymi psami na pole, bo nie wiadomo, co spotkają i jak zareagują. Nie mówiąc już o tych biednych sarnach, co na przednówku ledwo żyją i są zabite bez sensu, nie zostały przecież zjedzone...

 • Najgorszym zwierzęciem jest człowiek z resztą szkoda gadać co robią na polowaniach dla sportu poszczelą zwierze i czasem nie znajdują i takie zwierze cierpi albo wypuszczają psy i psy zagryzają np dzika i to jest ok

 • Przeciez to jest pośmiewisko i kompromitacja miasta i gminy ,popatrzcie kogo wybraliście w wyborach. Zeby samorzadu nie bylo stac na hycla ???? Obnizcie sobie pensje po 100 zl i radnym po 10 zl i bedzie na hycla i przestaniecie sie ośmieszać.

 • Jeden zrzuca problem na drugiego zamiast ruszyć dupę i zrobić z tym porządek!!!wstyd za miasto! Ale o maski na ryj to pierwsi dupę truć!!!
  Psy powinny być odstrzelone bo są zagrożeniem i tyle.

  20.02.2021 19:51

  Nie znasz mnie i nie oceniaj! A skąd Ty wiesz skąd te psy? Napewno mają one właściciela. Jak zaatakują dziecko to wtedy się zdzwiwisz że takie stado psów jest zagrożeniem!!!!

  19.02.2021 17:53

  sam sie odstrzel, ile z tych psow zostalo wyrzuconych z auta lub przywiazanych do drzewa w lesie przez takich ludzi jak ty,..skatowac czy zabic prawda??? to dla was najlepsze wyjscie???

 • 18.02.2021 05:50  Odpowiedz na komentarz

  Pewnie wilki nie podejdą tak blisko miasta,ale nigdy nie wiadomo.kolo modliszewka już były widziane

 • 17.02.2021 21:16  Odpowiedz na komentarz

  Oby te psy natrafily na wilki!
  I bedzie Po problemie..

PODOBNE TEMATY
Pijany 16-latek topił się w jeziorze! Uratowali go świadkowie Do zdarzenia doszło w sobotę, 14 maja, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Jankowie Dolnym. Wieczorem... Poniedziałek, 16 maja 2022
23-latka handlowała podróbkami! Teraz za to odpowie Ogólnie mówi się, że "buty są jak lody - zawsze jest miejsce na więcej". Kobiet do ich zakupu nie trzeba... Poniedziałek, 16 maja 2022
Kolejne ćwiczenia strażaków Ćwiczenia gnieźnieńskich strażaków z zakresu ratownictwa technicznego. Działania tego typu stały się... Niedziela, 15 maja 2022
Jedziesz autem do Powidza? Uważaj, gdzie parkujesz! Strażacy apelują o rozsądne poruszanie się i parkowanie samochodów w Powidzu. Ostatnia sytuacja, którą... Niedziela, 15 maja 2022