moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Były Wójt Gminy Niechanowo skazany!

Czwartek, 11 lutego 2021
  • Były Wójt Gminy Niechanowo skazany!

Były Wójt Gminy Niechanowo, w której mieszkańcy za pośrednictwem Referendum odwołali Radę składającą się w większości z komitetu "Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo", został w lipcu 2020 roku skazany za podrobienie umowy. Mimo tego, były włodarz nadal walczy o przywrócenie na stanowisko pracy, które piastował przed objęciem fotela wójta, czyli sekretarza gminy.

Sprawa dotyczyła świadczenia usług transportowych, które Marek K. świadczył na rzecz Gminy Niechanowo. Kiedy wójtem został Szymon Robaszkiewicz, na jaw wyszło, że jest pewna niezgodność umów zawartych między Markiem K. a urzędem. Wewnętrzna kontrola zlecona przez zaniepokojonego sprawą Wójta, potwierdziła, że w obrocie są dwie umowy i tylko jedna z nich jest prawdziwa. Sprawa trafiła do Prokuratury, a następnie do Sądu.

Eugeniusz Z., były Wójt Gminy Niechanowo, został oskarżony o to, że w nieustalonym czasie, nie później jednak niż do dnia 27 maja 2019 roku, w Niechanowie, wspólnie i w porozumieniu z Markiem K., w ramach podziału ról, podrobił umowę o świadczenie usług transportowych zawartą według treści w dniu 20 stycznia 2011 roku, pomiędzy Gminą Niechanowo, a Markiem K., na czas określony do dnia 31 stycznia 2014 roku, w ten sposób, że spisał jako zleceniodawca ten dokument, w dacie innej niż oznaczona na tym dokumencie, pomimo iż w dniu 20 stycznia 2011 roku zawarł w imieniu Urzędu Gminy Niechanowo umowę o świadczenie usług transportowych z Markiem K. na czas nieokreślony, po czym usunął z dokumentacji Urzędu Gminy Niechanowo umowę o świadczenie usług transportowych zawartą w dniu 20 stycznia 2011 roku pomiędzy Urzędem Gminy Niechanowo a Markiem K., na czas nieokreślony, którą nie miał prawa wyłącznie rozporządzać, umieszczając na jej miejsce, uprzednio podrobioną, opisaną wyżej umowę - to jest o przestępstwo z art. 270 par. 1 kodeksu karnego i art. 276 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego.

Marek K. usłyszał podobny zarzut i został oskarżony o przestępstwo z art. 270 par. 1 kodeksu karnego.

Eugeniusz Z. został ukarany grzywną w wysokości 4 000 złotych, natomiast Marek K. grzywną w wysokości 4 500 złotych. Wyrok uprawomocnił się 16 sierpnia 2020 roku, natomiast klauzula wykonalności została wystawiona 8 października 2020 roku.

To nie koniec "sądowych przepraw" Gminy Niechanowo. Były wójt, Eugeniusz Z. twierdzi, że w Sądzie walczy o rozwiązanie stosunku pracy i świadectwo pracy, jednak ze złożonego przez niego pozwu wynika co innego. Jak twierdzi obecny wójt, Szymon Robaszkiewicz, były włodarz chce przywrócenia na stanowisko sekretarza gminy i zapłatę ok. 130 000,00 zł (6 500,00 zł miesięcznie), natomiast świadectwo pracy za okres, kiedy pełnił funkcję wójta, zostało przez niego odebrane 21 listopada 2018 roku. Pomijając nawet kwestię prawną, a kierując się etyką, nieprawdopodobne wydaje się, żeby osoba skazana za podrobienie umowy i podmienienie jej w dokumentacji urzędu była sekretarzem gminy.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(28)

  • 16.02.2021 19:44  Odpowiedz na komentarz

    Niech "młody" odstąpi "staremu tą dj - kę i wytłumaczy jak obejść podatki . Stary był lepszy jako wójt niż młody . jako dj też będzie lepszy haha i to bez czapeczki

    16.02.2021 23:04

    Zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

  • 15.02.2021 21:24  Odpowiedz na komentarz

    No to ladnie pojechali po Genku i Marku i co dalej ???

  • To ,ze Zamiar nie wygrał wyborów uwarzałem za błąd (Patrząc kto jest jego kontrkandydatem) a teraz widzę ,ze niechanowo ponosi klęskę swoich wyborów. kombinatorstwa i zadufania to nam tu nie potrzeba

    14.02.2021 21:23

    Wiekszoś chciała zmian miały być rozliczone afery póki co słabiutko to idzie. obecny wójt wygrał różnicą 82 głosów ciekawe ile zostało z tej większosci dzisiaj? dwóch radnych jest w opozycji jeden odszedł wystarczy ,że każdy radny miał poparcie 100 osob które ,czyli wójtowi ubyło 300 głosów a jeszcze jest trochę czasu do końca kadencji...

  • Poprzednia ekipa była slabiutka, ale obecna też jest słaba podwyżki i procedury na które już nawet radni się nie godzą i rezygnują z mandatu,Oraz soltysi a propos wie może ktoś co wyszło z detektywem sledzacym wojta???

  • 13.02.2021 14:42  Odpowiedz na komentarz

    Były wójt to była osoba nie na tym stanowisku stanowczo za wysoko

  • Bardzo się cieszę, że po takim czasie został zrobiony porządek. W kwestii obiektywizmu jeśli ktokolwiek z wypowiadających ma olej w głowie, powinien zdawać sobie sprawę iż z pustego to i Salamon nie naleje. Nie bronię nikogo i nie jestem za nikim
    , Ale łatwo każdemu oceniać kogoś. INFALTYLNYM jest ten który widzi u kogoś błędy nie widząc nic u siebie. Trzymam kciuki za tych którzy DOCIEKaja prawdy i dążą do dobra mieszkańców.
    Z pozdrowieniami
    Mieszkanka :-)

  • kolejny sponsorowany artykuł, tylko po To żeby przykryć machloje i przekręty w GMINIE za władzy obecnego WÓJTA.
    Może tak wywiad z wójtem , dlaczego tylu sołtysów zrezygnowało i radni? Dlaczego ówczesny inicjator referendum teraz nie JEST sprzymierzeńcem wójta? Cos mi tu nie gra. A miała być gmina miodem i mlekiem płynąca

    13.02.2021 22:40

    Prawda jest taka ,że jeśli będzie dobry kandytat to obecny wójt przegra następne wybory,za dużo ludzi się od niego odwraca tak jak napisałeś ty i ktoś tam w komentarzach .Ludzie którzy byli bardzo za wójtem teraz są mu przeciwni sołtysi na sesje nie przychodzą ,dobre pytanie od rekruta i nie potrafią odpowiedzieć na sesji.

  • Generalnie w GMINACH NASZEGO POWIATU NIC SIĘ DOBREGO nie dzieje. W GMINIE GNIEZNO ZERO INWESTYCJI, JADą TYLKO NA szkole a poza tym nic. W niechanowie tyle obietnic sołtysi rezygnują sprawa w sądzie z wójtem. Kto mieczem wojuje od miecza zginie.

  • 12.02.2021 23:00  Odpowiedz na komentarz

    Powiedzmy sobie szczerze czy aż tak dobrze się zrobiło w gminie???? Inwestycji praktycznie zero tylko zyski z wody są znaczące które idą na konserwację wodociągów a to za mało aby zrobić jakąś spektakularną inwestycję . Kiedy powstanie kanalizacja w Cielimowie w którym nic się nie dzieje nie wspominając o innych wioskach, słabo to widzę w tym tempie to gmina będzie skanalizowana za 120 lat...

    12.02.2021 23:43

    Jakie zyski z wody?! To sa przychody które są zjadane przez pracowników i utrzymanie samochodów. Zysków z wody nie ma, gdyby to był taki kasek to by wszystkie gminy same prowadziły wodociągi. Woda jest dla mieszkańców i nie powinno się na nich zarabiać

  • A może pan redaktor zrobi wywiad z wójtami burmistrzami z powiatu gnieżnieńskiego co zrobili dobrego ,jakie mają zamiary na przyszłość i co im się nie udało????Panie redaktorze jest połowa kadencji a zero wywiadów z w/w osobami a w kampani wyborczej co chwilę były wywiady...

  • 12.02.2021 19:18  Odpowiedz na komentarz

    Problemy z wodą,problemy z doświetleniem w innych miejscowościach niż Niechanowo,problem z odsniezaniem,kółka rolnicze i Gs na sprzedaż ... Fajnie się dzieje

    16.02.2021 23:10

    Jak były SKR-Y to był przynajmniej porządek odśnieżone było wszystko na czas . Teraz chcą kupić traktor za 250 tyś zł czy nie lepiej kupić zwykłego ursusa z kosiarką rotacyjną i przyczepą za 40 tyś ,czy gminę stać na tak drogi traktor???

    12.02.2021 23:35

    Jeszcze sprzedane spółdzielnie produkcyjne, w zasadzie w obce ręce.

  • Niech go zamkną, koledzy z celi niech okażą mu dużo męskiej miłości a potem niech przestanie kręcić karuzele nienawiści z synkiem.

    12.02.2021 20:02

    Aleś ty jesteś poroniony ,może właśnie ciebie chłopcy zapychali w celi ???

  • 12.02.2021 08:38  Odpowiedz na komentarz

    Pan Redaktor jak zwykle staje na wysokośći zadania i przygotowuje rzetelny, obiektywny artykuł. Jak zwykle trzyma się kodeksu etyki dziennikarskiej czyli obiektywizmu. Pan redaktor oczywiście nie jest stronniczy dopbiera odpowiedni język, który jest pozbawiony słownictwa nacechowanego negatywnie.
    a tak poważnie.. Można się było tego spodizewać. Chyba komus (czytaj: wójtowi) pali się grunt pod nogami, że takie artykuły są potrzebne

    12.02.2021 20:25

    Oj pali sie GRunt tyle bylo obiecane takie inwestycje i środki z Uni i co gdzie to wszystko jest ??? Droga do Kędzierzyna to jest pośmiewisko ,podwyżki co rok śmieci a mialo być tak cudownie . Radni już widzą co sie dzieje ,ale co tam są procedury...

  • 12.02.2021 07:01  Odpowiedz na komentarz

    Jak ja bym chciał żeby ktoś zrobił kontrole urzędu miasta Gniezno i chociaż by sprawy słynnego TBS. Ale nikt nie ma jaj by za to się zabrać.

  • Panie redaktorze a dlaczego dopiero teraz pan pisze o tym wyroku dlaczego wójcik milczał do dziś???Przecież to się kupy nie trzyma????Co z sprawą grania przez wójta jako DJ??? Co z sprawą umowy odnośnie wodociągów podpisaną z szkodą na rzecz gminy??? Dlaczego nie jest wyjaśniona kwestia detektywa ,który rzekomo śledził wójta??? W tej gminie jest tyle niewiadomych ,że nie sposób to opisać miało być tak pięknie a nic z tego nie wyszło stracone nadzieje,widać to już jak są traktowani radni niektórzy radni,wójt walczy ze swoimi sprzymierzeńcami którzy go wypromowali...

  • Ej chojraczki, zacznijcie komentować artykuł na facebook'u. Tam nie będziecie tacy anonimowi :D Jesteście tak odważni jak syn byłego wójta, który prowadził stronę przeciwko obecnemu wójtowi? Tak odważni jak były wójt i jego syn, którzy śledzili obecnego wójta? :D

  • Artykuł stronniczy? Przecież wyrok jest jawny. Naprawdę bronicie człowieka, który był sekretarzem, później wójtem i podrobił umowę? Ile takich rzeczy ukrył jeszcze jak był wójtem?

    11.02.2021 22:55

    a teraz,że cie w jajo robią to nie widzisz, bo nie napisali hahaha

  • 11.02.2021 19:23  Odpowiedz na komentarz

    Jak zwykle stronniczy Artykuł... Z tego co mi wiadomo były wójt walczy o świadectwo za okres pracy w UG przed byciem Wojtem... Jak wiadomo pracował na stanowisku inspektora i sekretarza wiele lat.... Pan Szymon napisał artykuł i dał Panu redaktorowi?

    11.02.2021 22:04

    ten wójt to wart tyle co ten dziennikarz .chyba już wszyscy wiedzą ze to kolesie. niech spadają .

PODOBNE TEMATY
List otwarty mieszkańców Dębówca do Wójt Gminy Gniezno Publikujemy treść listu otwartego od mieszkańców wsi Dębówiec do Wójt Gminy Gniezno. Sprawa dotyczy... Piątek, 24 września 2021
Starostowie dożynek w Gminie Gniezno wybrani Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka nominowała starostów Dożynek Gminnych, które odbędą się w tym roku... Niedziela, 22 sierpnia 2021
Umowa dotacyjna podpisana! Wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka wraz ze Skarbnikiem Gminy Gniezno Lidią Lebizon uczestniczyły w spotkaniu... Czwartek, 29 lipca 2021
Gmina Gniezno pozyska dużego inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie 15 lipca 2021r. Wójt Gminy Gniezno, Maria Suplicka podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym... Czwartek, 15 lipca 2021