moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak świętować rocznicę ślubu?

Wtorek, 9 lutego 2021
  • Jak świętować rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu to wyjątkowy dzień dla każdego małżeństwa. Jedni świętują ją hucznie, inni stawiają na bardziej kameralne przyjęcie. Jaki jest sposób na wyjątkowe świętowanie rocznicy ślubu? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Nazwy rocznic ślubu

Rocznica ślubu jest wyjątkowym dniem, podczas którego wspominamy samą uroczystość zaślubin, a także okazujemy małżonkowi, jak bardzo go kochamy.

W zależności od stażu małżeństwa, każda rocznica ma swoją nazwę. Pierwsze nazwy rocznic zostały nadane w 1922 roku, przez amerykańską pisarkę  Emily Post, która nadała nazwy 8 rocznicom: 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75 rocznicy. Nazwy te zostały bardzo dobrze przyjęte przez opinię publiczną, w związku z czym, Amerykański Związek Jubilerów, 15 lat później, nadał nazwy kolejnym rocznicom ślubu. Od tego czasu każda rocznica ślubu posiada swoją wyjątkową nazwę uzależnioną od stażu małżeństwa.

Jak wiele małżeństw, tak wiele sposobów na spędzenie tego wyjątkowego dnia.

Niektóre małżeństwa urządzają wystawne kolacje, lub przyjęcia dla najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Inne wolą spędzić ten czas sam na sam, lub w nieco większym gronie, ze swoimi dziećmi. Rocznica ślubu to dzień, w którym celebruje się wspólnie spędzone dni, pełne emocji i wspaniałych wydarzeń, tych dobrych, jak i tych złych, które są równie ważne w życiu małżeńskim.

Świętowanie rocznicy ślubu wiąże się także z wręczeniem wyjątkowego prezentu drugiej połówce. Nazwy rocznic mogą pomóc w poszukiwaniu idealnego prezentu, ponieważ określają charakter i formę prezentu, którym można obdarować małżonka.

Nie tylko małżeństwa mogą skorzystać z tego typu podpowiedzi. Wybierając się na rocznicę ślubu do rodziny, albo do bliskich znajomych, także warto dobrać idealny prezent pod kątem nazwy świętowanej rocznicy.


Wyjątkowe sposoby świętowania rocznicy ślubu

Dla każdego małżeństwa rocznica ślubu jest ważnym dniem, który należy uczcić w wyjątkowy sposób. To czas wspominania wspólnie spędzonych dni oraz celebrowania uczuć, które łączą małżonków. Nie są do tego potrzebne pieniądze, ani duży nakład pracy. Najmniejsze rzeczy mogą sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany i wyjątkowy.

Wspólne śniadanie jest doskonałą okazją do rozpoczęcia tego dnia w dobrym nastroju. Jeśli na co dzień brakuje czasu na wspólny, poranny posiłek, warto tego dnia o to zadbać. Pyszne śniadanie, inne niż jedzone na co dzień, odpoczynek na tarasie lub balkonie oraz relaks bez telefonów i pośpiechu zapewnią doskonałą atmosferę na dalszą część dnia.

Wspólny spacer po okolicy doda energii na cały dzień. Warto odwiedzić miejsca, związane z pierwszą randką lub ważnymi wydarzeniami z życia codziennego. Takie przywołanie wspomnień z pewnością sprawi, że dzień będzie wyjątkowy i wzruszający.

Świętowanie rocznicy ślubu w kawiarni, albo restauracji jest również dobrym pomysłem na aktywną formę spędzenia tego szczególnego dnia. Warto wtedy zapomnieć o codziennych zmartwieniach i spędzić cudowne chwile sam na sam.

Miłośnicy kina lub teatru powinni wybrać się na seans albo sztukę, której jeszcze nie widzieli. Istotnym elementem takiego wyjścia jest ubranie się w eleganckie stroje i poddanie romantycznej atmosferze. Taki wieczór podkreśli wyjątkowość tego dnia i zapoczątkuje nową tradycję świętowania każdej kolejnej rocznicy ślubu.

Chcąc dodać nieco emocji do związku można zdecydować się na odtworzenie pierwszej randki. Z pewnością przywoła to wiele wspomnień i emocji, związanych nie tylko z tym szczególnym dniem, ale również z wszystkimi wspólnie spędzonymi latami.

Rocznica ślubu w pełni zasługuje na romantyczną oprawę, dlatego warto postawić na samodzielnie przygotowaną kolację. Należy pamiętać o odświętnie nakrytym stole, nastrojowej muzyce i pysznym jedzeniu. Romantyczną i intymną atmosferę dopełnią świece i przygaszone światło.

Innym sposobem na spędzenie tego wyjątkowego dnia może być wspólna wycieczka poza miasto. Nie musi się to wiązać z kilkudniowym urlopem, daleko od miejsca zamieszkania. Zorganizowanie wycieczki do zamku, parku, albo na plażę wystarczy, aby spędzić rocznicowy dzień ze swoim małżonkiem, jak za czasów młodości. Najważniejsze, aby spędzić ten dzień bez zmartwień i obowiązków.

Świętowanie rocznicy ślubu jest niezwykle ważne dla każdego małżeństwa. Nie tylko przywołuje wiele wspomnień, ale również pomaga w budowaniu głębszej relacji i gorącego uczucia na kolejne lata wspólnego życia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: edziadkowie.pl

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Naturalne świece produkowane w Osińcu pod Gnieznem! Powinnaś je mieć w swoim domu! Naturalne świece sojowe stworzą w Twoim domu przytulną atmosferę. Wprowadzą Cię w głęboki stan relaksacji,... Poniedziałek, 11 października 2021
Wszystkich Świętych z Akademią Kwiatów Gniezno! Można składać zamówienia! Tradycja Wszystkich Świętych to szczególny moment w roku. Przy grobach spotykają się całe rodziny. Piękne... Niedziela, 19 września 2021
Dekoracje w stylu BOHO tylko w cudnydom.pl MAL-LAK przy ul. 3 Maja 3 widnieje w sieci jako cudnydom.pl. Znajdziesz u nas szeroki asortyment dekoracji... Wtorek, 6 lipca 2021
Zielona fabryka Akademii Kwiatów, czyli niesamowite lasy w szkle tworzone w Gnieźnie! Zielona fabryka Akademii Kwiatów to projekt, który ma na celu rozpropagowanie nurtu florystycznego,... Środa, 23 czerwca 2021