moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Oszustwo na karetkę! Fałszywy ratownik medyczny oszukał księży

Wtorek, 9 lutego 2021
  • Oszustwo na karetkę! Fałszywy ratownik medyczny oszukał księży

Komisariat Policji w Skokach prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa i usiłowania oszustwa. Przestępca aby stać się bardziej wiarygodnym podawał się za ratownika medycznego i poruszał się karetką na sygnale.

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegły piątek, a przestępca za swój cel obrał księży. Zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa otrzymaliśmy od księży i prowadzących kancelarie w parafiach na terenie gmin Skoki, Damasławek i Kłecko.

Wstępnie ustalono, że mężczyzna poruszał się ambulansem na sygnale, a w rozmowie przedstawiał historie - że przewozi krew, albo że przewozi chorego i awarii uległ bak i wyciekło paliwo i musi zatankować za 200 - 300 złotych, aby dojechać do celu. Dwukrotnie mężczyzna osiągnął swój cel. Po otrzymaniu pieniędzy, ślad po nim ginął.

W poniedziałek wieczorek policjanci zauważyli poszukiwaną karetkę na terenie gminy Gołańcz (powiat wągrowiecki). Kiedy funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd, ten zaczął uciekać. Kierujący Oplem Vivaro dojechał do Budzynia, gdzie zakończył jazdę w rowie. Jeden ze sprawców próbował uciekać pieszo, jednak mundurowi szybko go złapali.

Trwa ustalanie skąd mężczyźni mieli karetkę, ponieważ wstępne oględziny potwierdziły, że samochód jest autentycznym ambulansem.

Policja zwraca się do osób, które były świadkami tego działania w Skokach, Damasławku, bądź Kłecku i posiadają informacje, które pomogą policjantom w ustaleniu wszystkich ofiar oszustów, o kontakt z Komisariatem Policji w Skokach tel. 47 774 63 40.
 

tekst: KPP Wągrowiec

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wypadek koło Kłecka! Jedna osoba w szpitalu Minionej nocy, ok. godz. 3.30, służby ratunkowe zostało powiadomione o wypadku w miejscowości Kłecko... Niedziela, 24 października 2021
Ćwiczenia w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie W czwartek tj. 21 października 2021 r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie odbyły... Piątek, 22 października 2021
Strażacy wyjeżdżali ponad 1 900 razy do usuwania skutków silnego wiatru Służba w dniu 21 października okazała się bardzo trudną zarówno dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej... Piątek, 22 października 2021
Próba samobójcza na os. Jagiellońskim! Mężczyznę zdjęto z okna! W czwartek, w godzinach południowych służby ratunkowe otrzymały informację o mężczyźnie siedzącym na... Piątek, 22 października 2021