moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spacerówka kubełkowa - kto powinien ją wybrać?

Sobota, 30 stycznia 2021
  • Spacerówka kubełkowa - kto powinien ją wybrać?

Spacerówka kubełkowa ma podobne funkcje do spacerówki klasycznej, jednak różni się właściwościami poszczególnych elementów. Może stanowić jej alternatywę, lecz także doskonale nadaje się na etap przejściowy między wózkiem głębokim a klasycznym spacerowym. Kto zatem powinien zdecydować się na spacerówkę kubełkową? Warto zapoznać się z ważnymi informacjami, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Czym wyróżnia się spacerówka kubełkowa?
Ten typ wózka charakteryzuje się przede wszystkim rodzajem siedziska. Jest ono delikatnie zaokrąglone. Oparcie z siedziskiem stanowi integralną całość - zmieniając kąt pochylenia, zmieniamy położenie całości - oparcia, siedziska i podnóżka - a nie tylko oparcia, jak to jest w zwykłych spacerówkach. Można łatwo zmienić położenie całego siedziska, w zasadzie bez ingerencji w pozycję dziecka, czego nie umożliwiają standardowe spacerówki. Dzięki temu, bez względu na kąt nachylenia siedziska, spacerówka kubełkowa zawsze zapewnia fizjologiczną pozycję. Zwykle posiada on trzy podstawowe ułożenia: leżące, półleżące i siedzące. Dodatkowo, ten typ wózka jest wyposażony w odpowiednie podparcie dla pleców i pośladków dziecka, aby nie zsuwało się i czuło stabilnie podczas jazdy. Takie wózki posiadają wewnętrzne pasy, które dodatkowo zapewniają ochronę w czasie spacerów.

Zalety spacerówki kubełkowej

Podstawową zaletą spacerówki kubełkowej, na co wskazuje również wielu fizjoterapeutów, jest pozycja, którą dziecku zapewnia. Przypomina ona bowiem tę, w której dzieci siedzą w krzesełku do karmienia lub w foteliku samochodowym. Taka pozycja sprzyja naturalnemu ułożeniu ciała. To natomiast sprawia, że jest odpowiednia dla najmniejszych dzieci. Najważniejszą zaletą spacerówki kubełkowej jest fakt, że nie ma negatywnych skutków dla zdrowia i - co więcej - wielu lekarzy zaleca taki rodzaj wózka, kiedy dziecko ma problemy rozwojowe z kręgosłupem.

Wielu rodziców poleca ten wózek spacerowy dlatego, że gdy dziecko zaśnie podczas spaceru, można zmienić ułożenie na leżące w taki sposób, aby niepotrzebnie go nie budzić. Zmiana położenia jest bardzo prosta i nie wymaga użycia siły. Dzięki temu, że oparcie, siedzisko oraz podnóżek można regulować jednocześnie, jest też niemal nieodczuwalna dla śpiącego dziecka. To szczególnie przydaje się wtedy, kiedy maluszek łatwo się wybudza, a przecież drzemki podczas spacerów są niezwykle ważne.

Kto powinien wybrać spacerówkę kubełkową?
Mimo że spacerówka kubełkowa ma możliwość ustawienia siedziska poziomo, co ma zapewniać wygodną pozycję dziecku podczas snu, nie jest ona przeznaczona dla noworodków. To oznacza, że nie powinna być stosowana jako zamiennik dla wózka głębokiego, jak wielu rodziców mylnie sądzi. Będzie jednak stanowić dobry wybór dla dziecka od 6. miesiąca życia, kiedy wyrośnie już ono z gondoli. Świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci spokojnych, wciąż lubiących dużo spać podczas spacerów. Oprócz tego spacerówkę kubełkową powinni wybrać rodzice, którzy cenią sobie wygodę i proste rozwiązania.

Podsumowując, spacerówka kubełkowa to wózek mający zagwarantować dziecku wysoki stopień bezpieczeństwa oraz wygody podczas spacerów. Zapewnia fizjologiczną i wygodną pozycję w czasie jazdy, a także daje możliwość poziomego ułożenia siedziska na wypadek zaśnięcia dziecka w wózku. Dzięki temu dobrze sprawdzi się jako wózek przejściowy między gondolą a standardową spacerówką.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Plac zabaw w Skrzetuszewie ponownie zarósł pokrzywami! Ucierpiały dzieci! Czy koszenie trawy przerasta możliwości sołectwa? Plac zabaw w Skrzetuszewie ponownie zarósł chwastami. Obiekt praktycznie nie nadaje się do użytku. O... Czwartek, 19 maja 2022
Uczniowie z Gniezna w walce o Złotą Kotwicę Uczniowie z podstawówek nr 3 i 10 będą walczyły, reprezentując Pierwszą Stolicę Polski, o Złotą Kotwicę... Czwartek, 19 maja 2022
Ponad 800 tegorocznych absolwentów z powiatu przystąpiło dziś do matury Dokładnie 844 abiturientów z 8 powiatowych szkół ponadpodstawowych tuż przed majówką, w piątek (29 kwietnia)... Środa, 4 maja 2022
Zakończenie roku szkolnego klasy maturalnej Liceum Milenium W piątek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów Akademickiego... Poniedziałek, 2 maja 2022