moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Miasto Gniezno pomaga rodzinie pięcioraczków

Czwartek, 28 stycznia 2021
 • Miasto Gniezno pomaga rodzinie pięcioraczków

O specjalnych potrzebach wyjątkowej gnieźnieńskiej rodziny rozmawiano dziś w Urzędzie Miejskim. Z prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem spotkali się szczęśliwi rodzice pięcioraczków, które przyszły na świat 17 stycznia w poznańskim szpitalu.

W spotkaniu, które odbyło się w reżimie sanitarnym, uczestniczył także zastępca prezydenta Gniezna Michał Powałowski oraz Sylwia Jabłońska dyrektorka Wydziału Spraw Społecznych. Prezydent Gniezna wystosował specjalny, przygotowany wcześniej plan pomocowy. Wśród propozycji znalazło się m. in. zatrudnienie przez Miasto Gniezno opiekunki do dzieci na okres 24 miesięcy (z możliwością przedłużenia), specjalna pomoc finansowa w wysokości 20 tys. zł, oraz coroczna w wysokości 2 tys. zł na każde dziecko do 18 roku życia, przekazanie miejskiej działki pod budowę domu, bezpłatne: żłobek, przedszkole oraz miejski transport aż do pełnoletności. Rodzice nie ukrywali zadowolenia z zaproponowanej formy pomocy, powiedzieli o swoich najpilniejszych potrzebach, przygotują też listę kolejnych potrzeb.

Miejscy urzędnicy pośredniczą także w kontakcie z przedsiębiorcami, którzy już dziś deklarują chęć pomocy. Zaproszenie Prezydenta do współpracy z entuzjazmem przejęły marki Canpol babies i LOVI. Rodzina otrzymała  pierwsze prezenty. Przekazany pakiet  jest wstępem do dalszej współpracy, obie marki wyraziły chęć objęcia rodziny swoim wsparciem patronackim.

Pięcioraczki z Gniezna przyszły na świat w poznańskim szpitalu 17 stycznia 2021 r. Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria oraz Maksymilian przez najbliższe 2-3 miesiące pozostaną jeszcze w szpitalu. Dzieci są pod troskliwą i profesjonalną opieką, rodzice codziennie je odwiedzają.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 29.01.2021 15:19  Odpowiedz na komentarz

  Brawa! dla Rodziców! Nawet nie Wiecie Ile pracy, miłości ?? pieniędzy potrzeba będzie na PIOTKę MALUSZKÓW. TO KROPLA W MORZU. TRZYMAJCIE SIĘ KOCHANI ???????? ??????????

 • 29.01.2021 15:07  Odpowiedz na komentarz

  Brawo!!!! Super pomoc i ogromne wsparcie dla rodziców oraz maluszków ???????????? wszystkiego dobrego dla całej rodziny ????

 • Brawo za pomoc, szkoda tylko, że tym wszystkim kieruję aspekt polityczny. Czekam tylko na kolejnych polityków, którzy będą z "DUMĄ" WSPIERAć tą rodzinę.P. S. Niewątpliwie pomoc jest potrzebna i niech się politycy lewicy czy prawicy LANSUJĄ, OBIEKTYWNI LUDZIE I TAK TO ZAUWAŻĄ :)

 • Brawo dla władz miasta

 • 28.01.2021 20:08  Odpowiedz na komentarz

  Ciekawe czy normalnym ludziom pomogą, ja nie wierzę, jak to czytam, normalna rodzina 5 + nie dostaje nic, a oni? To trochę niesprawiedliwe.

  29.01.2021 09:06

  Wychowaj piątkę dzieci na raz geniuszu to wtedy pogadamy ????

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022