moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Para prezydencka wspiera walkę o życie Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa

Poniedziałek, 25 stycznia 2021
 • Para prezydencka wspiera walkę o życie Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa

Minęły dwa miesiące od dnia, kiedy rodzice Olgi dowiedzieli się, że ich dziecko jest ciężko chore. Dziewczynka ma 16 miesięcy i cierpi na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Jej mięśnie słabną i powoli umierają. SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna. Organizm nie produkuje białka, które odżywia neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśnie odpowiedzialne za ruch, ale też mówienie, połykanie, oddychanie - umierają. Bez leczenia, ta choroba, to po prostu wyrok. Mimo ciągłej rehabilitacji i leczenia, choroba postępuje. Zauważalne są kolejne objawy. Olga nie chodzi, nie raczkuje, sama nie potrafi usiąść. Dlatego pilnie potrzebny jest lek, którego cena to 9,5 mln zł przekraczająca możliwości finansowe 99% rodziców w Polsce.

Ostatnie miesiące, to częste wizyty u lekarzy, w szpitalach, codzienne rehabilitacje. Nasza dzielna wojowniczka jest także po 4 dawkach spinrazy - leku, który jest refundowany i jego zadaniem jest poprawa sprawności mięśni. Olga posiada także pionizator statyczny SMART - urządzenie umożliwiające pełną pionizację dziecka. Dzięki niemu ogląda świat już nie tylko z pozycji leżącej.

Olga jest bardzo pogodna, zwykle uśmiechnięta i wesoła. Źle jednak znosi rehabilitacje i szpitale. Jej płacz rozdziera serce rodziców, którzy chcieliby dla niej normalnego, szczęśliwego dzieciństwa.

Tragedia Olgi poruszyła wiele serc, które w sposób spontaniczny przystąpiły do pomocy. Pomoc finansowa, słowa wsparcia, różne inicjatywy i pomysły przychodzą nie tylko od mieszkańców gminy Kiszkowo, ale także powiatu i gmin ościennych. Często pomagają również osoby z różnych stron Polski, Europy a nawet innych kontynentów! Do akcji przyłączyli się również byli mieszkańcy gminy Kiszkowo. Zaskakują swoją pomysłowością, energią i chęcią działania! I za to wszystko chcielibyśmy Wam Kochani podziękować!!!

Choroba Olgi zmieniła nie tylko życie jej rodziny, ale również jej otoczenia. Od listopada obserwujemy wiele różnych inicjatyw, które chwytają za serca. Zaangażowali się wszyscy, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Nie sposób wymienić wszystkich, ale choć kilka chcielibyśmy przytoczyć.

Chcielibyśmy zacząć od najmłodszych, bo ich inicjatywy najbardziej wzruszają. Dzieci z przedszkola w Kiszkowie wraz z wychowawcami zorganizowały kiermasz świąteczny, na którym sprzedawane były stroiki bożonarodzeniowe, kartki świąteczne i inne ozdoby. Rada Rodziców także włączyła się do zbiórki. Dzieci ze szkoły podstawowej przysyłały kartki świąteczne i filmiki z życzeniami. Zrezygnowały również z prezentów, a pieniądze były wpłacane na konto zbiórki. Szkoła w Kiszkowie zakupiła maseczki z logo #RazemDlaOlgi. Uczniowie z gnieźnieńskich liceów pozakładali swoje skarbonki na koncie Olgi i również wpłacali pieniądze. Dzieci są prawdziwe i szczere w swoich działaniach. Jedenastoletnia Karina Ciesielczyk z Murowanej Gośliny ścięła włosy, sprzedała je, a pieniądze wpłaciła na Olgę.

W pomoc Oldze zaangażowały się również firmy: sklepy przeznaczają % swego dziennego dochodu na Olgę. W Wigilię na targowisku w Kiszkowie cały swój dzienny utarg Sklep Maja chemia i słodycze z Niemiec wpłacił na konto zbiórki. W sklepach i w firmach stoją puszki. Właściciele i zarządcy nieruchomości wywieszają plakaty. Dużo firm bierze aktywny udział w licytacjach wystawiając swe produkty i usługi lub wpłaca pieniądze bezpośrednio na konto zbiórki.

Gdy mowa o firmach, trudno nie wspomnieć o Konkursie na najpiękniejsze wąsy. Firma MAXCESS zorganizowała konkurs fotograficzny na najpiękniejsze wąsy. Konkurs odbywał się w USA, Chinach, Japonii, w Niemczech i w Polsce. Wygrała go pani Magdalena Czarnecka z Pobiedzisk, która pracuje w oddziale firmy Bugaju koło Poznania. Główną nagrodę w wysokości 1000$ przekazała na pomoc Oldze. Firma nie była obojętna na chorobę dziecka i również dołożyła swoją cegiełkę. Łącznie na konto zbiórki Olgi wpłynęło 7000 zł.

Podobnie jak w przypadku innych zbiórek na chore dzieci, pojawiły się także challenge: urodzinowe, Jestem Mikołajem Olgi, Samorządowcy dla Olgi, Orzełki dla Olgi, Kilometry dla Olgi, Wigilijna dycha dla Olgi. Ostatnio swą pomoc zaoferowały również grupy morsów. Powstał challenge Morsujemy dla Olgi Do tej pory kąpieli w zimnej wodzie zażyły Morsy Powidz, Morsy Kłecko, PnB Morsy Poznań.

Cały czas prowadzimy również ZAKRĘCONĄ AKCJĘ DLA OLGI i zbieramy plastikowe nakrętki. Mieszkaniec Rybna Wielkiego pan Hubert Kasprzak w ramach wolontariatu zrobił 3 ogromne serca, które stoją w Kiszkowie, Rybnie Wielkim i w Łagiewnikach Kościelnych. Nakrętki zbierane są również w różnych sklepach i szkołach, a liczba punktów ciągle rośnie.

Zachęcamy także do brania udziału w akcji Góra grosza dla Olgi i wpłacaniu na skarbonkę groszy, które zalegają w portfelach i szufladach.

Dziękujemy także DJ-om, którzy prowadzą na swoich kanałach transmisje na żywo oraz różnym osobom, które nagrały piosenki dla naszej dzielnej wojowniczki. Osobne podziękowania należą się JMfilm Michał Szczepanek. Firma bezinteresownie przygotowała film o Oldze, który można zobaczyć na jej stronie siepomaga.

Dużym zainteresowaniem cieszy się akcja: NIE KUPUJĘ LICYTUJĘ. Licytacje są powszechną formą pomocy przy wszystkich akcjach charytatywnych. Tak jest również w tym przypadku. Na skarbonce licytacji jest obecnie ponad 500 tys. zł - wsparło ją ponad 5300 osób.

Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacjach. Zarówno jako osoby, które kupują jak również jako darczyńca przekazujący fanty na licytacje.

Do tej pory licytowane były:
 • Usługi: praca w ogrodzie, rąbanie drewna, malowanie, prace budowane,
 • Salony beauty: usługi fryzjerskie i kosmetyczne,
 • Żywność - jedzenie wystawiane przez restauracje i pizzerie,
 • Domowe wyroby: ciasta, torty, miody, sery, wędliny, przetwory, nalewki (jako ciekawostka: 3 słoiki smalcu Grupy dla Rybna znanej z doskonałej jakości zostały wylicytowane za 1000 zł),
 • Hand made: stroiki świąteczne, ozdoby, makramy,
 • Książki, zabawki, ubrania, sprzęt sportowy
 • Wypoczynek: weekend nad morzem, weekend w górach, wycieczki
 • Meble: nowe sofy od producenta
 • Artykuły gospodarstwa domowego
 • Wzruszające ofiarowane przez dzieci: ukochany kocyk, przyjaciel miś, zestaw zabawek, ulubione książeczki,
 • Artykuły wędkarskie: zasiadki wędkarskie, sprzęt wędkarski, zanęty,
 • Stare monety wystawiane przez pasjonatów numizmatyki,
 • ebooki (porady o śnie dziecka, bajeczki, przepisy, itp.)

WSPARCIE PARY PREZYDENCKIEJ
Piękny przykład dla innych Polaków postanowiła dać również para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda przesłał obraz, na którym jest Pałac Prezydencki. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przekazała na licytację swą biżuterię: srebrna kolię z lablatorytem. Biżuteria została zapakowana w eleganckie pudełko. Zawiera również kartkę z odręcznie napisaną dedykacją oraz prezydencką torbę prezentową.
Kamień labladoryt najczęściej występuje na Półwyspie Lablador w Kanadzie. Nazywany jest najczęściej „Świątynią Gwiazd" i rozprasza negatywną energię. Uważany jest za kamień przynoszący ulgę przy stanach niepokoju, beznadziei i depresji, zastępując je entuzjazmem, wiarą w siebie i inspiracją.
Licytacje rozpoczęły się 26 stycznia a zakończą się 9 lutego o godz. 20.00. Zarówno obraz jak i biżuteria mogą być pięknym prezentem na Walentynki dla ukochanej osoby, a jednocześnie znacząco zasilą konto zbiórki. Serdecznie zachęcamy do brania udziału w licytacjach.

Na chwilę obecną uzbierane jest 1,3 mln zł. Aby móc kupić lek potrzeba jeszcze 7,8 mln zł. Zbiórka to także walka z czasem, gdyż lek może być podany dziecku, zanim osiągnie wagę 13,5 kg. Przewidujemy, że tak stanie się w sierpniu. Do tego czasu musimy uzbierać olbrzymią sumę pieniędzy. Prosimy o każdą formę wsparcia, przekazywanie nawet dobrych kwot pieniędzy, informowanie znajomych o naszej inicjatywie oraz o aktywne włączenie się w licytacje zarówno jako kupujący ale również wystawiający. W tym przypadku obie formy są darczyńcami. Tylko w taki sposób, kiedy będzie nas kilkaset tysięcy dobrych serc możemy pomóc Oldze i podarować jej szansę na normalne życie.

Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Siepomaga.pl, na portalu https://www.siepomaga.pl/olga
Pomóc można także wysyłając sms: o treści 0098350, na numer: 72365, lub przekazując 1% podatku: nr KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0098350 OLGA.

Akcja informacyjna prowadzona jest na fb #RazemDlaOlgi, Instagramie: RazemDlaOlgi natomiast licytacje na: #LicytacjeDlaOlgiMiskiewicz i #BazarekDlaOlgiMiskiewicz
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Ciężarówką przez Polskę dla Olgi Charytatywna ciężarówka ruszyła w weekend z gnieźnieńskiego Rynku. Wolontariusze zbierają pieniądze... Środa, 9 czerwca 2021
Pomoc dla pogorzelców z Imielna Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Czerniejewie zorganizowała pomoc dla rodziny, której w piątek, 26... Czwartek, 4 marca 2021
Walentynkowe morsowanie dla Olgi Miśkiewicz W najbliższą niedzielę Królewski Morsy Gniezno włączają się w zbiórkę dla chorej na SMA Olgi Miśkiewicz.... Czwartek, 11 lutego 2021
Mateusz wpadł pod samochód! Teraz potrzebuje pomocy Mateusz, mały mieszkaniec Gminy Łubowo, który w listopadzie zeszłego roku uległ wypadkowi samochodowemu,... Czwartek, 21 stycznia 2021