moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nieśmiertelniki męskie - biżuteria ceniona przez Panów w każdym wieku

Środa, 20 stycznia 2021
  • Nieśmiertelniki męskie - biżuteria ceniona przez Panów w każdym wieku

Nieśmiertelniki, czyli biżuteria, która powstała w oparciu o motywy militarne kojarzy się nam przede wszystkim z mężczyznami. W tej chwili nieśmiertelniki wyszły poza swoją pierwotną funkcję (miały służyć do identyfikacji żołnierzy) i większość mężczyzn traktuje je po prostu jako efektowne ozdoby. Ważną cechą nieśmiertelników męskich jest możliwość personalizacji. Czym się kierować przy wyborze nieśmiertelnika? Które modele nieśmiertelników są szczególnie popularne w sezonie jesienno-zimowym?

Funkcjonalny dodatek, który podkreśla indywidualny styl mężczyzny
Ogromne zainteresowanie nieśmiertelnikami męskimi wynika po części z faktu, że biżuterię tą upodobały sobie gwiazdy sportu, muzyki i filmu, które mają rzesze naśladowców. Dodatki te bardzo często są wybierane na prezent, a to ze względu na to, że możemy je spersonalizować. Nieśmiertelnik posiada gładką powierzchnię, na której można wygrawerować krótszy lub dłuższy tekst (treść zależy od naszych potrzeb i upodobań - moda nie ogranicza nas tu w żaden sposób). Nieśmiertelnik z grawerem staje się więc nie tylko ciekawym uzupełnieniem stylizacji, ale przede wszystkim wartościową pamiątką, a nawet talizmanem. Bardzo powszechne jest grawerowanie na nieśmiertelnikach imion ukochanych osób. Zazwyczaj są to imiona partnerów lub dzieci, choć zdarza się, że miłośnicy zwierząt decydują się na wybór imion swoich czworonożnych podopiecznych. Inne propozycje do wygrawerowania na nieśmiertelniku to ważne daty - na przykład data ślubu, cytaty, które wiele dla nas znaczą, hasła motywacyjne, szczęśliwe liczby, itp.

Które modele nieśmiertelników męskich są hitem w sezonie jesienno-zimowym?
Stalowy niesmiertelnik
W tej chwili wybór stylowych nieśmiertelników jest bardzo duży. Choć większości osób kojarzą się one z prostą, srebrną blaszką na kulkowym łańcuszku (takie modele znajdziesz tu), współcześnie w wielu miejscach znajdziemy nieśmiertelniki ozdobne, bardziej urozmaicone. Ciekawym trendem modowym jest łączenie nieśmiertelnika z dodatkową ozdobą. Dobrym przykładem jest nieśmiertelnik z niezwykle popularną w ostatnich sezonach kotwicą. Ozdoba jest cały czas prosta, jednak prezentuje się zdecydowanie bardziej interesująco.

Kolejnym trendem w modzie jest łączenie elementów srebrnych i złotych. Dotyczy to również nieśmiertelników męskich, które w takiej formie wyglądają okazale i przyciągają spojrzenia (nieśmiertelniki męskie, które łączą w sobie złote i srebrne elementy kupisz między innymi na tej stronie).

Innym kierunkiem w modzie jest wykorzystywanie symboli religijnych jako ozdoby (współcześnie dodatki z motywami religijnymi noszą także Panowie, którzy nie identyfikują się jako wyznawcy jakiejkolwiek religii). I tak możemy kupić nieśmiertelniki z wbudowanymi medalikami, czy nieśmiertelniki z dodatkową ozdobą w postaci krzyża. Modne w tym sezonie nieśmiertelnik mogą być błyszczące lub matowe, znajdziemy także modele cechujące się unikalną strukturą. Nie brakuje ciekawych połączeń materiałów - na przykład stali nierdzewnej i skóry naturalnej (tego typu nieśmiertelniki męskie fantastycznie prezentują się jako dodatek do codziennych stylizacji).

Jeżeli szukasz wyjątkowego prezentu dla mężczyzny na każdą okazję - wybierz nieśmiertelnika
Elegancki nieśmiertelnik będzie idealnym prezentem dla wyjątkowego mężczyzny. Będzie on strzałem w dziesiątkę niezależnie od tego ile lat ma osoba, którą chcemy obdarować. Bez znaczenia jest również styl, który preferuje. Nieśmiertelniki męskie znakomicie komponują się zarówno z codziennymi, jak i eleganckimi stylizacjami. Warto zastanowić się nad ich zakupem zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, żeby nasz prezent była pamiątką na lata. Możliwość personalizacji sprawia, że nieśmiertelnik staje się nie tylko ciekawym dodatkiem do stylizacji, ale nabiera również bardzo osobistego znaczenia.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się nieśmiertelniki wykonane ze stali szlachetnej - materiału bardzo wytrzymałego i eleganckiego zarazem. Nieśmiertelniki męskie wykonane ze stali nierdzewnej będą odpowiednie nawet dla osób mających alergię na inne metale.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zakończono rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Gnieźnieński Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest już gotowy, by otworzyć nowe pomieszczenia dla swoich... Wtorek, 25 stycznia 2022
Ograniczenia w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego W celu maksymalnego ograniczenia możliwości pojawienia się zakażenia w Urzędzie Starostwa Powiatowego... Czwartek, 20 stycznia 2022
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2019-2022 wystartował 13 stycznia 2022 roku zainaugurowana została XI edycja konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości".... Piątek, 14 stycznia 2022
Ostrzeżenie meteorologiczne: marznące opady W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr... Środa, 12 stycznia 2022