moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak polscy pracodawcy utrzymują morale w zespole dzięki wspaniałym miejscom integracji

Piątek, 15 stycznia 2021
  • Jak polscy pracodawcy utrzymują morale w zespole dzięki wspaniałym miejscom integracji

Branża eventowa ciągle się rozwija, a jej gałęzie stają się coraz dłuższe. Aktualnie na czasie jest tworze imprez integracyjnych, by nieco podbudować morale zespołu w pracy, a także zacieśnić ich relacje między sobą.

Mimo wszystko, ostatnią rzeczą jaką chcieliby liderzy, jest wysłanie swoich pracowników na kolejny nudny weekend w hotelu spa, przepełniony tymi samymi, znanymi od lat rozrywkami. Nie sztuką jest bowiem zatrudnić kapelę muzyczną i bawić się, choćby na portalach takich jak Betsson Polska. Organizatorzy w branży eventowej, we współpracy z innymi podmiotami, oferują coraz to lepsze imprezy integracyjne, które w ciekawy sposób mogą zwiększyć wydajność zespołu oraz pozwolą na nawiązanie bliższych znajomości. Jednym z ostatnich trendów jest organizowanie wydarzeń, inspirowanych Polską, jej kulturą oraz historią. Co mają one do zaoferowania?

Warsztaty muzyczne inspirowane Chopinem

Fryderyk Chopin to znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie kompozytor. Uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków w dziejach pianista, do dziś budzi respekt, a konkurs okraszony jego nazwiskiem to niezwykle prestiżowe wydarzenie. Udowodniono, że muzyka klasyczna może pozytywnie wpływać na koncentrację oraz zdolności uczenia się. Pomysł na zabawę dla zespołu w tym miejscu jest prosty - uchwyć moc muzyki i uwolnij ją do swojego zespołu!

Jednym z elementów imprezy integracyjnej z muzyka w tle, jest uczenie uczestników, jak uniwersalny język, jakim jest muzyka, wpływa na codzienne życie. Utalentowany mówca może za sprawą danych utworów zilustrować, w jaki sposób muzycy na najwyższym poziomie opanowują technikę, koncentrację i kreatywność.

Warsztaty kreatywne mogą także mieć nieco bardziej aktywną formę. Oprócz słuchania muzyki, zespół pracowników może ją także wykonywać! Większość z nich prawdopodobnie chciała kiedyś nauczyć się gry na jakimś instrumencie. Marzenia z dzieciństwa czy noworoczne postanowienie może wreszcie zostać spełnione, a dzięki takim ćwiczeniom, poprawi się dynamika zespołu, zarządzenie czasem czy większa synchronizacja działań pomiędzy poszczególnymi osobami.

Poznaj trudy górnika dzięki Kopalni Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z ikon zarówno małopolski, jak i całego kraju położonego nad Wisłą. Usytuowana zaledwie 30 minut jazdy od Krakowa atrakcja turystyczna jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na świecie. Jej atuty docenili również twórcy Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się od 1978 roku.

Wycieczki do Kopalni Soli są niezwykle popularne i prawdopodobnie większość okolicznych mieszkańców ma taką wizytę już za sobą. Prezentowany pomysł na spędzenie imprezy integracyjnej jest jednak nietuzinkowy. W ofercie Kopalni znalazła się nowa trasa wydobywcza, zapewniająca ogrom wrażeń i możliwość przeżycia dnia jako górnik, pracujący głęboko pod powierzchnią ziemi. Takie doświadczenie może zgrać zespół i zbudować w nim trwałe relacje. Każdy z grupy ma bowiem swoje zadanie, a od jego wykonania zależy powodzenie całej misji. Zabawa w Kopalni obejmuje wiele działań - od podstaw wydobycia i transportu, po nawigację podziemnymi tunelami.

Śladami PRL
Choć poprzedni ustrój już dawno przeminął, nadal pozostaje on w myślach wielu. Pomimo ponad 30 lat od obalenia komunizmu, nadal w polskich miastach zachowało się wiele zabytków związanych z tym ustrojem. Ostatnio stały się one popularną atrakcją turystyczną, a ich zwiedzanie jest nie lada gratką nawet dla okolicznych mieszkańców. Powrót do przeszłości może uświadomić, szczególnie młodszym, trudy dawnych czasów, a także uwidocznić wady aktualnego społeczeństwa. Nigdzie nie znajdowały się wtedy bowiem galerie handlowe, smartfony z dostępem do internetu i rozrywki, takiej jak aplikacje casino, czy modne kawiarnie wzorowane na amerykańskich filmach. Ten rodzaj integracji łączy historyczne realia z aktualnymi czasami - uczestnicy na swoich tabletach dostają wytyczne, a ich zadaniem jest spełnienie wszystkich wymagań. Gry terenowe to jedna z aktywnych form wypoczynku, która sprawdzi się przede wszystkim w ciepłe miesiące.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nowe zapisy na Bransoletki życia dla Seniorów! Miasto Gniezno kolejny już, piąty rok przy współpracy z firmą SiDLY Sp. z o.o. realizuje program Teleopieki... Środa, 19 stycznia 2022
Trwa rewitalizacja Wenecji! Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej przestrzeni wokół jeziora? Na Wenecji cały czas trwają prace. Właśnie na nowym tarasie widokowym nad jeziorem pojawiły się siedziska.... Piątek, 14 stycznia 2022
Jakie jest zastosowanie myjek ultradźwiękowych? Mycie przemysłowe wymaga zastosowania odpowiednich, dostosowanych do procesu urządzeń myjących. Dobrze... Środa, 12 stycznia 2022
Komunikat w sprawie dodatku osłonowego 3 stycznia 2022 roku została opublikowana ustawa o dodatku osłonowym. Osoby, którym przysługuje to świadczenie... Środa, 12 stycznia 2022