X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak polscy pracodawcy utrzymują morale w zespole dzięki wspaniałym miejscom integracji

Piątek, 15 stycznia 2021
  • Jak polscy pracodawcy utrzymują morale w zespole dzięki wspaniałym miejscom integracji

Branża eventowa ciągle się rozwija, a jej gałęzie stają się coraz dłuższe. Aktualnie na czasie jest tworze imprez integracyjnych, by nieco podbudować morale zespołu w pracy, a także zacieśnić ich relacje między sobą.

Mimo wszystko, ostatnią rzeczą jaką chcieliby liderzy, jest wysłanie swoich pracowników na kolejny nudny weekend w hotelu spa, przepełniony tymi samymi, znanymi od lat rozrywkami. Nie sztuką jest bowiem zatrudnić kapelę muzyczną i bawić się, choćby na portalach takich jak Betsson Polska. Organizatorzy w branży eventowej, we współpracy z innymi podmiotami, oferują coraz to lepsze imprezy integracyjne, które w ciekawy sposób mogą zwiększyć wydajność zespołu oraz pozwolą na nawiązanie bliższych znajomości. Jednym z ostatnich trendów jest organizowanie wydarzeń, inspirowanych Polską, jej kulturą oraz historią. Co mają one do zaoferowania?

Warsztaty muzyczne inspirowane Chopinem

Fryderyk Chopin to znany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie kompozytor. Uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków w dziejach pianista, do dziś budzi respekt, a konkurs okraszony jego nazwiskiem to niezwykle prestiżowe wydarzenie. Udowodniono, że muzyka klasyczna może pozytywnie wpływać na koncentrację oraz zdolności uczenia się. Pomysł na zabawę dla zespołu w tym miejscu jest prosty - uchwyć moc muzyki i uwolnij ją do swojego zespołu!

Jednym z elementów imprezy integracyjnej z muzyka w tle, jest uczenie uczestników, jak uniwersalny język, jakim jest muzyka, wpływa na codzienne życie. Utalentowany mówca może za sprawą danych utworów zilustrować, w jaki sposób muzycy na najwyższym poziomie opanowują technikę, koncentrację i kreatywność.

Warsztaty kreatywne mogą także mieć nieco bardziej aktywną formę. Oprócz słuchania muzyki, zespół pracowników może ją także wykonywać! Większość z nich prawdopodobnie chciała kiedyś nauczyć się gry na jakimś instrumencie. Marzenia z dzieciństwa czy noworoczne postanowienie może wreszcie zostać spełnione, a dzięki takim ćwiczeniom, poprawi się dynamika zespołu, zarządzenie czasem czy większa synchronizacja działań pomiędzy poszczególnymi osobami.

Poznaj trudy górnika dzięki Kopalni Soli w Wieliczce
Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z ikon zarówno małopolski, jak i całego kraju położonego nad Wisłą. Usytuowana zaledwie 30 minut jazdy od Krakowa atrakcja turystyczna jest jednym z najstarszych tego typu obiektów na świecie. Jej atuty docenili również twórcy Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się od 1978 roku.

Wycieczki do Kopalni Soli są niezwykle popularne i prawdopodobnie większość okolicznych mieszkańców ma taką wizytę już za sobą. Prezentowany pomysł na spędzenie imprezy integracyjnej jest jednak nietuzinkowy. W ofercie Kopalni znalazła się nowa trasa wydobywcza, zapewniająca ogrom wrażeń i możliwość przeżycia dnia jako górnik, pracujący głęboko pod powierzchnią ziemi. Takie doświadczenie może zgrać zespół i zbudować w nim trwałe relacje. Każdy z grupy ma bowiem swoje zadanie, a od jego wykonania zależy powodzenie całej misji. Zabawa w Kopalni obejmuje wiele działań - od podstaw wydobycia i transportu, po nawigację podziemnymi tunelami.

Śladami PRL
Choć poprzedni ustrój już dawno przeminął, nadal pozostaje on w myślach wielu. Pomimo ponad 30 lat od obalenia komunizmu, nadal w polskich miastach zachowało się wiele zabytków związanych z tym ustrojem. Ostatnio stały się one popularną atrakcją turystyczną, a ich zwiedzanie jest nie lada gratką nawet dla okolicznych mieszkańców. Powrót do przeszłości może uświadomić, szczególnie młodszym, trudy dawnych czasów, a także uwidocznić wady aktualnego społeczeństwa. Nigdzie nie znajdowały się wtedy bowiem galerie handlowe, smartfony z dostępem do internetu i rozrywki, takiej jak aplikacje casino, czy modne kawiarnie wzorowane na amerykańskich filmach. Ten rodzaj integracji łączy historyczne realia z aktualnymi czasami - uczestnicy na swoich tabletach dostają wytyczne, a ich zadaniem jest spełnienie wszystkich wymagań. Gry terenowe to jedna z aktywnych form wypoczynku, która sprawdzi się przede wszystkim w ciepłe miesiące.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"A ja na to jak na lato!" Kolejne wyzwanie dietetyczno-sportowe Zapamiętaj datę - 10 maja 2021! To właśnie wtedy rusza kolejne wyzwanie dietetyczno-sportowe prowadzone... Czwartek, 29 kwietnia 2021
Wpływ diety na zaburzenia potencji i libido Zaburzenia potencji oraz spadek libido mogą mieć naprawdę różne przyczyny - od stresu przez andropauzę... Środa, 21 kwietnia 2021
Zostań członkiem Wielkopolskiej Izby Gospodarczej i korzystaj z szerokiej oferty dla przedsiębiorców! Dołącz do wielkopolskiej Izby Gospodarczej i skorzystaj z bogatej oferty, którą otrzymasz już na samym... Czwartek, 4 marca 2021
"Nie rób jaj" - podejmij wyzwanie! One nie odpuszczają! 1 marca ruszają z kolejnym wyzwaniem dietetyczno-treningowym "Nie rób jaj". To... Czwartek, 18 lutego 2021