moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu

Środa, 13 stycznia 2021
  • W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu

Około 40 restauracji z Gniezna i okolic, bez względu na obostrzenia, planuje wznowienie normalnej działalności. Inicjatywę w tej kwestii podjęło Gnieźnieńskie Porozumienie Restauratorów.

Akcja „#otwieraMY” ma rozpocząć się 18 stycznia o godz. 11.00 na gnieźnieńskim Rynku. Chociaż wstępnie spodziewano się, że tego dnia ruszą restauracje, przedsiębiorcy zdecydowali - po konsultacji prawnej - że zostanie podpisane porozumienie oraz listy do premiera, ministra gospodarki oraz posła PiS-u, Zbigniewa Dolaty, w których przedstawiciele branży gastronomicznej wyrażą swoje zdanie na temat przedłużania niezgodnych z Konstytucją obostrzeń doprowadzających do upadku firm.

Na spotkanie zostali zaproszeni m.in. Prezydent Miasta Gniezna, Starosta Gnieźnieński oraz parlamentarzyści.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(18)

  • 15.01.2021 11:39  Odpowiedz na komentarz

    Porozumienie? Jakie porozumienie ,z kim-sami ze sobą czy z rządem? Przecież mieliście otworzyć. Z rządem żadnych porozumień-on i tak was wydyma i puści z torbami jak się nie postawicie.Przecież i tak gorzej już być z wami chyba nie może-widmo bankructwa.

  • 15.01.2021 08:39  Odpowiedz na komentarz

    Zamyka się sklepy z odzieżą w galerii a księgarnia otwarta gzie tu Logika Polska idzie na dno

    16.01.2021 20:22

    dokładnie. sklepy z odzieżą i obuwiem zamknięte. reszta otwarta. a w ikei w poznaniu klientów ogrom!!!!!!

  • 14.01.2021 21:56  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo dobrze, że restauracje otwierają się! Inni powinni brac PRZYKŁAD. Nie ma zadnej logiki w tych zaleceniach, obostRzeniach rzadu. Bez ustawy? Z czym do ludu? Chaos, chaos, cHaos... proszę niech mi ktos WYTŁUMACZY dlaczego restauracje, hotele, kina, Kluby fitness, wybrane sklepy w galeriach są zamknięte, a w tych samych galeriach aPteki, spoŻywcze, księgarnie, piekarnie, drogerie otwarte. Budowlane, ikea gdzie mnÓstwo ludzi otwartA, salony kosmetyczne i fryzjerskie otwarte, nie wspomnę o biedronCe, lidlU i tym podobnYch. robią sobie ci chcą! OBUDŹMY się!

  • 14.01.2021 20:11  Odpowiedz na komentarz

    Popieram wszystkich otwierajcie

  • 14.01.2021 18:35  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś już umarł z powodu zamkniętej restauracji ? Tak jeden właściciel, który nie potrafił pójść do Mopsu po pomoc. Nie potrafił ogłosić normalnej upadłości. Umrzeć z głodu nikt by mu nie pozwolił. A z powodu zarażenia covidem 19 ludzie w mękach umierają nie mogąc oddychać bo ich płuca przestają funkcjonować. I na to na razie, nie ma żądnego lekarstwa. Nik ich przed śmiercią nie potrafi ochronić. NIKT !! Bo jak na razie ten wirus wielu naszych ojców i dziadków po prostu zabija. nA VIRUSA NIE MA CIĄGLE LEKARSTWA. z WIRUSA CIĄGLE NIE WYLECZY ŻADEN SŁAWNY PROFESOR. wSZYSCY RÓWNO UMIERAJĄ

    16.01.2021 13:28

    Ty pewnie cały czas z mops-u ŻYJESZ WIĘC dla Ciebie nic się nie zmieniło ludzie pracują na twój byt i niemasz pojęcia o co restauratorzy WALCZĄ.Siedząc w domu jesteś bezpieczny więc cie restaurator nie ZARAZI.

    15.01.2021 05:54

    Do MOPSu? Czy Ty wiesz człowieku ile kosztuje utrzymanie takiej działalności nawet jak jest zamknięta? I nie ma tutaj mowy o byciu nieudolnym przedsiębiorcą, bo co innego jak nie radzisz sobie sam, a co innego jak rząd bezprAwnie cię zamyKa i tracisz Płynność finansowĄ! Argument, że inne kraje też Mają lockdown jest z tyłka wzięty, bo inne kraje obniżają podatki, dają dużo większe pomoce i przedsiębiorca nie musi płacić rachunków!!! A tutaj dostałeś wszawy grosz, morawiecki dowala kolejne podatki, bo nie stać go na 500plusY, dodatkowe emerytuRki, a rachunki trzeba płacić normalnie!!!!

  • 14.01.2021 15:27  Odpowiedz na komentarz

    Moje zdanie jest takie że restauracje i hotele powinny być otwarte w końcu nikt nikogo nie zmusza żeby tam przebywał kto będzie chciał to się pojawi oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów SANITARNYCH.

  • 14.01.2021 15:24  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie otwierajcie reustaracje bo skonczycie jak wasz dobry kolega z wrzesni tak doprowadzi was pis

    14.01.2021 19:11

    Dnia tym chory ludźmi jesteś

  • to nie otwierają? Wiecie co będzie podtarte tym listem?

  • 14.01.2021 12:56  Odpowiedz na komentarz

    przedsiębiorcy zdecydowali - po konsultacji prawnej - że zostanie podpisane porozumienie oraz ....a z kim to porozumienie, czyżby pomiędzy sobą, ja tobie a ty mnie ?

  • Chaotyczne działania rządu to jedna sprawa. Jednak to nie oznacza, że PO ma powrócić do władzy. Wielu z was to by chciało, żeby Tusk powrócił, a z nim Schetyna pałujący kibiców jak w 2008, Rostowski, który mówił, że pieniędzy na nic nigdy nie będzie. Chcielibyście pracować aż do śmierci za głodową pensję. Ale nic z tego. Rządy PO to by była tragedia, Policja by jeszcze bardziej zwalczała protesty antyrządowe, wszyscy, którzy brali 500+ to by musieli wszystko oddać albo stracą majątki, emerytury i wynagrodzenia by zostały obniżone, ale do tego na szczęście nie dojdzie.

  • 14.01.2021 12:17  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli w tym "show" będą brać udział jacykolwiek politycy to powiem tak ze ktoś chce zbić na tym kapitał. Aby była jasność nie popieramobecnych obostrzeń

  • 14.01.2021 10:00  Odpowiedz na komentarz

    #otwieraMY #działaMY #wspieraMY
    https://www.facebook.com/groups/otwieramysie

  • 14.01.2021 08:43  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba w końcu skończyć z tym bezprawiem rządu. Nie można rządzić na podstawie rozporządzeń.

    14.01.2021 19:10

    Postrzelenia tuscowy

PODOBNE TEMATY
Co zrobić w przypadku potrącenia dzikiego zwierzęcia? Aura jest coraz chłodniejsza, dni są krótsze, a zwierzyna łowna o tej porze migruje w poszukiwaniu pożywienia.... Wtorek, 19 października 2021
Wypadek między Witkowem a Mielżynem W poniedziałek około godziny 14.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wypadku na drodze Mielżyn... Poniedziałek, 18 października 2021
Operacje wszczepiania stymulatorów serca w gnieźnieńskim Szpitalu Pozostając w temacie leczenia niewydolności serca przedstawiamy krótką fotorelację z zabiegu wszczepienia... Poniedziałek, 18 października 2021
Na Oddziale Noworodków i Wcześniaków pojawił się fotel do kangurowania Kangurowanie jest metodą przytulania noworodka "skóra do skóry". Mama lub tata siadają na fotelu i przytulają... Poniedziałek, 18 października 2021