moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Otwarte Gniezno! Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń!

Wtorek, 12 stycznia 2021
 • Otwarte Gniezno! Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń!

Wszystko wskazuje na to, że od 18 stycznia w Gnieźnie zostaną otwarte restauracje i kluby fitness - przynajmniej niektóre. Przedsiębiorcy mają wybór - przeciwstawią się rozporządzeniom, albo zbankrutują.

Jak czytamy na facebook’u:
„W związku z tym, że po wyroku sądu w Opolu coraz więcej lokali decyduje się na otwarcie działalności, zachęcamy wszystkich właścicieli gnieźnieńskiej gastronomii oraz branży fitness do otworzenia swoich lokali i zakończenia działań prowadzących do zniszczenia gospodarki.”

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/745396846376892

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(22)

 • 30.01.2021 21:33  Odpowiedz na komentarz

  No i gdzie te otwarte restauracje po 18 stycznia ? Moze juz byscie Panstwo otworzyli bo cale miasto jest glodne, ja w szczegolnosci mam ochote zjesc normalnie obiad na miescie .

 • 19.01.2021 23:07  Odpowiedz na komentarz

  Do broniących kościoła. Księżą nie płącą PODatków jak inni, dostali kupe gruntów za darmo, mają dopłaty, więc niech nie marudzą, darmozjady. chcecie faktów??? Kto ma najwięcej ziemi w powiecie po skarbie państwa???? Kto więc dostaje największe dopłąty z unii??? A kto płaci najmniejsze podatki????????

 • ANTY a KLUBACH W przeciwieństwie DO ZDYSCYPLINOWANYCH BABĆ I DZIADKÓW W KOŚCIELE po trzecim piwie to juŻ każdy przytula siĘ do swojego partnera LUB partnerki! Zaczyna siĘ obcałowywanie. I.t.p. a jak się zacznie jakiŚ taniec do dobrej muzyki, to o zachowaniu jakiegokolwiek dystansu to juŻ w ogóle nie ma co mówić. I DLA tego puby, BARY I KLUBY MUSZĄ DALEJ POZOSTAĆ ZAMKNIĘTE ! sMUTNE TO DLA WŁAŚCICIELI TYCH INSTYTUCJI. ALE NIE MA INNEGO WYJŚCIA !

 • 19.01.2021 10:19  Odpowiedz na komentarz

  ANTY !! w kościołach obecnie księża nie zbierają nawet pieniędzy na mszy świętej by mieć na zapłacenie za prąd elektryczny do oświetlenia kościoła i na grzanie kościoła. Księża płacą teraz "ze swoich" pieniędzy które otrzymują za prowadzenie zdalne nauki religii. Po za tym w kościołach obecnie może przebywać 5 razy mniej osób niż to było dotychczas. I księża stojąc przed kościołem liczą każą wchodząca osobę i za ostania dozwolona osoba kościół zamykają np linką czy krzesłami. I te osoby muszą usiąść w odległości 5 metrów od siebie. I te miejsca w ławkach są specjalnie oznakowane.

 • 14.01.2021 19:24  Odpowiedz na komentarz

  Leżałem trzy tygodnie na OIOM w Słupcy i widziałem wielu bohaterów którzy z podkulonymi ogonami prosili o tlen. Później już nie byli tacy hardzi . Mi udało się przeżyć, ale proszę wierzyć że w ciągu kilku dni na sali z 8 zajętych miejsc 6 zrobiło się wolnych, odeszli ale niestety nie do do mu. Takich odejść widziałem przez ten czas kilkanaście. Kto w to nie wierzy mówi przekonać się sam. Dwa miesiące po ja jeszcze mam trudności z oddychaniem, pulsem i bólami głowy. To co teraz ludzie robią to kompletnA głupota. życzę rozumu i więcej pokory bo ich interesy prowadzić mogĄ osierocone RODZiny.

  18.01.2021 17:08

  Cieszę się że pan wyzdrowial, tylko co ma piernik do wiatraka. Jesli fitnes I kluby sa zamkniete to dlaczego kosioly sa otwarte. Kto jest bardziej narazony mlody czlowiek na fitnesie czy starsze osoby w kosciele. U ksiedza kasa musi zie zgadzac a u innych juz nie? Wszystko moze byc otwarte tylko przy zachowaniu wytycznych.

 • 13.01.2021 22:31  Odpowiedz na komentarz

  Najlepiej rozbierzcie się do naga i idźcie na jakiś wielotysięczne COVID-pARTY. I ZACHORUJCIE. I WTEDY NABIERZECIE CHOCIAŻ TROCHĘ ROZUMU DO TYCH SPRANYCH ANTYSZCZEPIONKOWYCH MÓŻDŻKÓW. PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO. NA BIEDE NIE TRAFIŁO!

 • 13.01.2021 09:15  Odpowiedz na komentarz

  Nie dziwię się wszystko ma jakieś granice ile można czekacz zwłaszcza że liczba zachorowań klasyfikuje się na strefę zolta a nie lockdown. Z danych ministerstwa wynika że mamy około 1.4 mln zachorowań na cowida jak była grypa w poprzednich sezonach to kładła ponad 4 mln i to w półtora miesiąca i nikt nic nie zamykał.

 • 13.01.2021 08:14  Odpowiedz na komentarz

  Brawo.????????????????

 • 13.01.2021 07:32  Odpowiedz na komentarz

  VIKTORZE nie życzę Ci źle. Ale może trzeba by było by ta zaraza cię dotknęła !! Idź tłumoku jeszcze raz Do szkoły i ucz się jeszcze raz biologii i chemii. bo na tych lekcjach zapewne spałeś !.

  13.01.2021 20:01

  Ty prędzej umrzesz ze strachu lub po zaszczepienIU niź ja na świrusa gdyż mam olej w głowie i dbam o odporność biorąc vitaminę D3 10tyś jedn+vit K2 +cynk+jod+selen itd. Kumasz coś z tego tłumiku ???

 • Brawo!!!jestem całym sercem za przedsiebiorcami.
  Może jak by tak zabrać naszym rządzącym ich diety na miesiąc, dwa, trzy, to wtedy by zrozumieli co czuja ci, którym zabralo możliwość zarabianie na chleb!

 • 12.01.2021 18:34  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli ktoś nie wierzy , że przebieg tej nowej grypy (corona virusa) może być bardzo bolesny albo wręcz śmiertelny, to niech sobie idzie do tej otwartej siłowni czy restauracji. Nie na darmo stare polskie przysłowie mówi: " Polak mądry po szkodzie". Szkoda mi tylko tych szeregowych pracowników siłowni czy restauracji. Jeżeli pracodawca nakażę im pracować, to oni nie ze swojej winy mogą to przypłacić własnym życiem. Albo życiem ich najbliższych np. seniorów, którzy codziennie czekają na nich w ich domach.

  13.01.2021 09:18

  Na grype też się ciężko choruje wiem bo miałem 4 lata temu teraz miałbym covida i na grype też się umiera. A seniorzy zestresowani pozamykani w domach... To bardziej Im szkodzi niż COVID. I to normalne że starszych więcej umrze na covid śmiertelność u ludzi starszych ogólnie jest wyższa z racji wieku i różnych chorób a teraz wszędzie ich straszą covidem.

  12.01.2021 21:15

  Niestety na zaczadzenie mózgu telewizją nie ma źadnej szczepionki. 1 telewizor a zaczadza mózgi całym rodzinom. Składam ci wyrazy współczucia bo i tak nic innego nie zrozumiesz.

 • 12.01.2021 18:24  Odpowiedz na komentarz

  To wina Pisu nieudaczniki przy sterach władzy doprowadzili chaosu to tylko i wyłącznie ich wina Gnoją ludzi a sami wypłacane sobie premie . Inwestują w chołotę bo to ich elektorat a uczciwych ludzi doprowadzają do bankructwa

  13.01.2021 06:25

  Kim ty jesteś? Nie masz prawa o kimś powiedzieć chołota. RODZICe nie nauczyli CIę szacunku dla innych. Ogarnij się.

  12.01.2021 21:55

  Gdyby u władzy był ktoś inny, to tak samo by było. Wszyscy politycy są systemowi. Działają w ramach reguł i praw ekonomicznych obecnego systemu, więc nic nie zmienią. Nawet nie wiedzą jak zmienić, bo to dla nich zbyt trudne i niekorzystne. Zmiany tak praw ekonomicznych jak i systemu trzeba by rozłożyć na lata, a dla polityków to zbyt długi okres. Oni myślą o sobie jak skorzystać na funkcji tu i teraz, ale nie o przyszłości, nie o potrzebnych zmianach systemowych wymagających przygotowań i lat wdrażania. Dla nich przyszłość to ich emerytura, a reszta nie ma znaczenia.

 • 12.01.2021 15:24  Odpowiedz na komentarz

  Brawo przedsiębiorcy! Trzymam za was kciuki i gratuluje odwagi! Czekam na wasze otwarcie!

 • 12.01.2021 12:07  Odpowiedz na komentarz

  Ja mam dość tej całej klasy politycznej, lewaków, liberałów, centrum, tak zwanej prawicy. Zamieniają się miejscami, ale nadal tak samo, a zmiany wyłącznie kosmetyczne. Trzeba wprowadzić takie zmiany, które wymagają czasu, ale przyniosą efekty za kilka lat, a nie doraźne i szkodliwe. Potrzeba zmian w prawach ekonomicznych, one już się nie sprawdzają, są archaiczne i czas na nowe. Gospodarka się zmienia, technologia idzie do przodu, a politycy za tym nie nadążają, twierdzą, że się nie da, i pewne rzeczy są niezmienne. To bzdura, człowiek może zmienić każde prawo jakie stworzył, trzeba chcieć.

 • I bardzo dobrze! Najwyższy czas się obudzić.

 • 12.01.2021 05:27  Odpowiedz na komentarz

  Zamknac wiejska

PODOBNE TEMATY
Chciał pomóc kierowcy uszkodzonego auta! Być może uratował zdrowie i życie wielu osób W piątek po południu mieszkaniec Gniezna, Pan Szymon jechał Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego za samochodem... Sobota, 4 grudnia 2021
Pijany 24-letni gnieźnianin zagubił się w Poznaniu! Pomogli mu strażnicy miejscy W czwartek, kilka minut przed godziną 15.00 strażnicy ze Starego Miasta w Poznaniu otrzymali interwencję... Sobota, 4 grudnia 2021
Strażnicy Miejscy pomogli bezdomnemu Upór i konsekwencja gnieźnieńskich Strażników Miejskich doprowadziły do ulokowania bezdomnego mężczyzny... Piątek, 3 grudnia 2021
Jedne drogi budują - inne niszczą Przekroczenia każdej możliwej wartości świadczącej o nienormatywności zespołu pojazdów odkryli po zważeniu... Piątek, 3 grudnia 2021