X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policyjne podsumowanie sylwestrowej nocy i Nowego Roku

Poniedziałek, 4 stycznia 2021
  • Policyjne podsumowanie sylwestrowej nocy i Nowego Roku

Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego upłynęły dość spokojnie. Biorąc pod uwagę wyjątkową specyfikę sylwestrowej nocy, nie odnotowano wypadków i zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku. Odnotowano za to pożar wnętrza domu w budowie w miejscowości Imielno, zatrzymano również 3 amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

Mimo licznych apeli, by kierowcy powstrzymali się 1 stycznia od użytkowania własnych samochodów, policjanci zatrzymali 3 osoby, które wcześniej spożywały alkohol.

Pierwszego, 36-letniego gnieźnianina kierującego Fordem Mondeo w stanie po użyciu alkoholu, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali już 20 minut po północy (1 stycznia 2021 roku).

Drugiego około 4.00 nad ranem, na ulicy Ludwiczaka w Gnieźnie. 25-letni gnieźnianin kierując samochodem marki Volvo w stanie nietrzeźwości (0,7 promila) uderzył w znak drogowy, a następnie w zaparkowany samochód osobowy marki Volkswagen Golf.

Trzeci, 31-letni gnieźnianin, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu w organizmie, kilka minut po godz. 15.00 spowodował kolizję drogową na ulicy Mieszka I w Gnieźnie. Najpierw uderzył w budynek mieszkalny, a następnie w zaparkowany samochód marki Peugeot.

W czasie sylwestrowo-noworocznym policjanci przeprowadzili 23 różne interwencje. Część dotyczyła nieprawidłowego używania petard, które miały być kierowane w stronę osób, straszyć zwierzęta domowe czy zakłócać spokój mieszkańców (w szczególności osób starszych).

W dniu 1 stycznia 2021 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze wnętrza domu w budowie na terenie działek rekreacyjnych w Imielnie, w gminie Łubowo.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 05.01.2021 12:29  Odpowiedz na komentarz

    A to tutaj można po polsku: "Część dotyczyła nieprawidłowego używania petard, które miały być kierowane w stronę osób, straszyć zwierzęta domowe czy zakłócać spokój mieszkańców (w szczególności osób starszych)." ? Ze swojej strony chce podziękować gnieźnieńskiej policji za to, że nie dała się omamić dziwnym zakazom Vateusza Morawieckiego i nie interweniowała (cop byłoby i tak bezprawne) wobec osób przemieszczających się w noc sylwestrową.

PODOBNE TEMATY
Odnalazł się zaginiony 59-latek Odnalazł się zaginiony 59-latek z Gniezna. Mężczyzna wrócił do domu cały i zdrowy. Przebywał na wakacjach. Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
Kłótnia braci w Jastrzębowie! Jeden z mężczyzn został raniony siekierą w głowę! Dzisiaj ok. godz. 19.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o incydencie rodzinnym w Jastrzębowie... Niedziela, 1 sierpnia 2021
Wypadek na al. Reymonta! Motocyklista po zderzeniu z samochodem uderzył w ogrodzenie W piątek ok. godz. 18.00 służby ratunkowe otrzzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty na... Sobota, 31 lipca 2021
Pożary w Ruchocinku i Mielżynie Czwartek straży z Witkowa zakończyli wyjazdem alarmowym o godzinie 23.45 do pożaru balotu siana na polu... Piątek, 30 lipca 2021