PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Świetna rywalizacja karateków w Zdziechowie

Poniedziałek, 14 grudnia 2020
  • Świetna rywalizacja karateków w Zdziechowie

W sobotę, 12 grudnia, w hali sportowej przy szkole w Zdziechowie rozegrany został doroczny Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym organizowany przez Akademię Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno. Zawody odbyły się dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Miasta Gniezna i Urzędu Miasta i Gminy Trzemeszno, a także dzięki uprzejmości Gminy Gniezno.

Rywalizację na matach oglądał m.in. Dyrektor Szkoły w Zdziechowie, Tomasz Kropidłowski. W zawodach wystąpiły zarówno kluby z Wielkopolski, jak również zawodniczki i zawodnicy z Zielonej Góry (Orzeł Poznań, Orzeł Września, Orzeł Lusowo, KK Nidan Zielona Góra, KKT Sanchin Poznań i AKT Samuraj Gniezno).

Pandemia spowodowała, że liczba takich imprez w kraju bardzo zmalała. Tym bardziej organizatorzy cieszą się, że udało się przeprowadzić naprawdę fajną i emocjonującą rywalizację.

Zawody były podzielone na bloki startowe w taki sposób, aby spełnić wymagania ilości osób na sali. Zawodniczki i zawodnicy przyjeżdżali na swoją konkurencję na podane godziny według ustalonego wcześniej harmonogramu. Sędziom Głównym zawodów był Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan). Karatecy rywalizowali zarówno w kategoriach wiekowych, jak również w zależności od stopnia zaawansowania. Samuraje - zarówno z sekcji Gniezno jak i sekcji Trzemeszno - nie zawiedli. W Gnieźnie pozostało 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Ponadto nasi karatecy wywalczyli 5 czwartych miejsc, co jest również dużym osiągnięciem.

Złote medale zdobyli: Sonia Nowicka, Wiktoria Nowicka, Wiktoria Łuczyńska 2 i Kacper Zając. Srebro przypadło w udziale: Nadii Wojciechowskiej, Aleksandrze Arczewskiej i Natalii Szubie. Na trzecim stopniu podium stawali: Sonia Nowicka, Marcelina Ciesielska i Kacper Zając. Wysokie 4 miejsca - za co również należą się ogromne - gratulacje wywalczyli: Laura Bombel, Marlena Woźniak, Dominika Oleksy, Maja Barczak i Nikodem Lisiecki.

Pozostali nasi reprezentanci godnie i z wielkim zaangażowaniem reprezentowali Gniezno.

tekst: Informacja prasowa