moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pięć książek, które każdy fan kart musi przeczytać

Środa, 9 grudnia 2020
  • Pięć książek, które każdy fan kart musi przeczytać

Okres przedświąteczny obfituje w godziny rozmyślań na temat tego, jakie prezenty kupić najbliższym. Jeśli w okolicy znajduje się jakiś fan gier karcianych, poniższe propozycje mogą być dobrym wstępem do rozszerzenia jego zainteresowań.

Moshman opowiada o wygrywaniu turniejów jednostołowych
Pozycja autorstwa Collina Moshmana nosi tytuł „Sit’n Go Strategy”. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują inspiracji taktycznych na turnieje jednostołowe. Ponieważ nie ma zbyt wielu zasobów, opisujących ten konkretny rodzaj gry, książka Moshmana zasługuje na znalezienie się w tym zestawieniu.

Sit’n Go Strategy może być inspiracją zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów gry w pokera. Książka rozpoczyna się wyjaśnieniem podstawowych koncepcji gry, na które składają się między innymi equity, pot odds czy oczekiwana wartość żetonów. Gdy czytelnik zasięgnie już wszystkich potrzebnych do zrozumienia porad informacji, Collin Moshman dzieli resztę książki na rozdziały, opisujące koncepcje poszczególnych strategii.

Poznaj myślenie Gusa Hansena

Książka o tematyce pokera „W otwarte karty” pozwoli czytelnikowi na zgłębienie umysłu Gusa Hansena i podążanie ścieżką zwycięzcy Aussie Millions. Ujawniając ręce, które rozegrał na tym turnieju, pokazuje w jakie procesy myślowe zachodzą w jego głowie, gdy siedzi przy owalnym stole. Hansen znany jest z bardzo otwartej i ofensywnej gry, jednak kiedy zobaczysz wyjaśnienie poszczególnych aspektów, możesz przekonać się do jego taktyki.

Pomimo ryzyka, które podejmował, Gus Hansen zaszedł w świecie pokerowym naprawdę daleko. Jego przeciwnicy z trudem mogli sobie z nim poradzić, gdy był u szczytu formy, a zatem wiele osób może się od niego uczyć. „W otwarte karty” oferuje unikalny klimat, rzut oka na rozwój przez pięć dni gry oraz analizę najciekawszych rozdań.

Podstawy rozgrywki w „Reading Poker Tells”

Zachary Elwood w tej książce chce trafić przede wszystkim do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie pokera. Łatwy do zrozumienia przewodnik koncentruje się na wyjaśnianiu ludzkich zachowań i pomocy w odczytywaniu intencji innych graczy. Atutem „Reading Poker Tells” jest przedstawienie rozgrywki i opcjonalnych taktyk z wielu różnych stron – od pasywnych przez bardzo aktywne.

Przeczytanie tej książki pozwala na zrozumienie popularnych wskazówek werbalnych, a także zasad psychologii, które mają swoje odzwierciedlenie przy pokerowym stole. „Reading Poker Tells”, będące jedną z książek o tematyce behawioralnej, da graczom porady na temat tego, jak manipulować przeciwnikami, co znacząco wpłynie na stan konta po odejściu od gry.

Sklansky klasyką gatunku
Serwisy pokerowe to niezwykła baza wiedzy. Nic jednak nie przebije „The Theory of Poker”, autorstwa Davida Sklanskiego. Książka przetrwała próbę czasu i jest aktualnie uważana za jedną z najlepszych w swojej kategorii. Chociaż nie znajdują się w niej nowatorskie taktyki, zawiera wszystko, co potrzebne jest do stworzenia sobie właściwego podejścia do gry. Podstawy teorii, które opisuje Sklansky można zastosować nie tylko w najpopularniejszej odmianie Hold’em, ale również w innych formatach pokera.

Propozycja dla zaawansowanych - Applications of No-Limit Hold’em
Niezbędny przewodnik dla każdego zaawansowanego gracza pokera. Matthew Janda w swojej książce pomaga zrozumieć rozgrywanie całych zakresów, a nie tylko poszczególnych rozdań. Wszystko co opisane w „Applications of No-Limit Hold’em” może wydawać się skomplikowane i w istocie takie jest. Janda wykonał jednak swoją pracę bardzo dobrze i nawet najtrudniejsze zagadnienia wytłumaczone są lekkim językiem.

Książka Jandy to propozycja, do której wraca się nieraz. Pełne wiedzy „Applications of No-Limit Hold’em” przyniesie wiele radości zaawansowanym graczom, rządnym nowego spojrzenia na rozgrywkę.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Interesujące zabawki dla dorosłych Sfera seksualności często pozostaje u nas w cieniu. Nie do końca wiemy, jak po niej się po ruszać, jak... Poniedziałek, 25 kwietnia 2022
Jak znaleźć kasyna online, które akceptują polskich graczy? Jeśli chodzi o znalezienie kasyna online, które akceptuje polskich graczy, to jest to delikatnie skomplikowany... Wtorek, 7 grudnia 2021
Jak grać w blackjacka online Jedną z obowiązkowych gier w każdym kasynie, fizycznym lub online, jest blackjack. Brak tej gry karcianej... Sobota, 20 listopada 2021
Czym jest bonus bez depozytu i jak z niego skorzystać? Podpowiadamy! Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na grę w kasynie. W obecnych czasach ogromną popularnością... Piątek, 22 października 2021