moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pięć książek, które każdy fan kart musi przeczytać

Środa, 9 grudnia 2020
  • Pięć książek, które każdy fan kart musi przeczytać

Okres przedświąteczny obfituje w godziny rozmyślań na temat tego, jakie prezenty kupić najbliższym. Jeśli w okolicy znajduje się jakiś fan gier karcianych, poniższe propozycje mogą być dobrym wstępem do rozszerzenia jego zainteresowań.

Moshman opowiada o wygrywaniu turniejów jednostołowych
Pozycja autorstwa Collina Moshmana nosi tytuł „Sit’n Go Strategy”. Jest to idealny wybór dla osób, które poszukują inspiracji taktycznych na turnieje jednostołowe. Ponieważ nie ma zbyt wielu zasobów, opisujących ten konkretny rodzaj gry, książka Moshmana zasługuje na znalezienie się w tym zestawieniu.

Sit’n Go Strategy może być inspiracją zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów gry w pokera. Książka rozpoczyna się wyjaśnieniem podstawowych koncepcji gry, na które składają się między innymi equity, pot odds czy oczekiwana wartość żetonów. Gdy czytelnik zasięgnie już wszystkich potrzebnych do zrozumienia porad informacji, Collin Moshman dzieli resztę książki na rozdziały, opisujące koncepcje poszczególnych strategii.

Poznaj myślenie Gusa Hansena

Książka o tematyce pokera „W otwarte karty” pozwoli czytelnikowi na zgłębienie umysłu Gusa Hansena i podążanie ścieżką zwycięzcy Aussie Millions. Ujawniając ręce, które rozegrał na tym turnieju, pokazuje w jakie procesy myślowe zachodzą w jego głowie, gdy siedzi przy owalnym stole. Hansen znany jest z bardzo otwartej i ofensywnej gry, jednak kiedy zobaczysz wyjaśnienie poszczególnych aspektów, możesz przekonać się do jego taktyki.

Pomimo ryzyka, które podejmował, Gus Hansen zaszedł w świecie pokerowym naprawdę daleko. Jego przeciwnicy z trudem mogli sobie z nim poradzić, gdy był u szczytu formy, a zatem wiele osób może się od niego uczyć. „W otwarte karty” oferuje unikalny klimat, rzut oka na rozwój przez pięć dni gry oraz analizę najciekawszych rozdań.

Podstawy rozgrywki w „Reading Poker Tells”

Zachary Elwood w tej książce chce trafić przede wszystkim do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie pokera. Łatwy do zrozumienia przewodnik koncentruje się na wyjaśnianiu ludzkich zachowań i pomocy w odczytywaniu intencji innych graczy. Atutem „Reading Poker Tells” jest przedstawienie rozgrywki i opcjonalnych taktyk z wielu różnych stron – od pasywnych przez bardzo aktywne.

Przeczytanie tej książki pozwala na zrozumienie popularnych wskazówek werbalnych, a także zasad psychologii, które mają swoje odzwierciedlenie przy pokerowym stole. „Reading Poker Tells”, będące jedną z książek o tematyce behawioralnej, da graczom porady na temat tego, jak manipulować przeciwnikami, co znacząco wpłynie na stan konta po odejściu od gry.

Sklansky klasyką gatunku
Serwisy pokerowe to niezwykła baza wiedzy. Nic jednak nie przebije „The Theory of Poker”, autorstwa Davida Sklanskiego. Książka przetrwała próbę czasu i jest aktualnie uważana za jedną z najlepszych w swojej kategorii. Chociaż nie znajdują się w niej nowatorskie taktyki, zawiera wszystko, co potrzebne jest do stworzenia sobie właściwego podejścia do gry. Podstawy teorii, które opisuje Sklansky można zastosować nie tylko w najpopularniejszej odmianie Hold’em, ale również w innych formatach pokera.

Propozycja dla zaawansowanych - Applications of No-Limit Hold’em
Niezbędny przewodnik dla każdego zaawansowanego gracza pokera. Matthew Janda w swojej książce pomaga zrozumieć rozgrywanie całych zakresów, a nie tylko poszczególnych rozdań. Wszystko co opisane w „Applications of No-Limit Hold’em” może wydawać się skomplikowane i w istocie takie jest. Janda wykonał jednak swoją pracę bardzo dobrze i nawet najtrudniejsze zagadnienia wytłumaczone są lekkim językiem.

Książka Jandy to propozycja, do której wraca się nieraz. Pełne wiedzy „Applications of No-Limit Hold’em” przyniesie wiele radości zaawansowanym graczom, rządnym nowego spojrzenia na rozgrywkę.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Recenzja kasyna BetSofa To, co staje się oczywiste, kiedy po raz pierwszy wchodzisz na stronę, to jej schludność. Zielony kolor,... Poniedziałek, 18 października 2021
Trochę o kasynie BetSofa Szukasz szerokiej gamy gier kasynowych oraz blichtru, przepychu i świateł kasyna, nawet nie wstając... Poniedziałek, 18 października 2021
Co sprawia, że kasyna internetowe są popularne wśród Polaków? Rozwój technologii cyfrowej, a w szczególności Internetu spowodował, że z roku na rok zwiększa się dostępność... Środa, 13 października 2021
Dlaczego warto stosować ćwiczenia Qi Gong? Ruch zalecany jest przez wielu specjalistów nauk medycznych, a także osoby stosujące alternatywne formy... Środa, 13 października 2021