moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Partyzantka: Gniezno", czyli jak kobiety z Gniezna walczą o swoje prawa

Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Przed miesiącem na Youtubie pojawił się film zatytułowany "Partyzantka: Gniezno". Organizatorki Strajku Kobiet w Gnieźnie nagrały go wspólnie z mieszkankami Pierwszej Stolicy, aby wyrazić swój sprzeciw dla władzy rządzącej i ustawy aborcyjnej. Dzisiaj przypominamy tek krótki klip.



tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(24)

  • 16.12.2020 17:02  Odpowiedz na komentarz

    Panowie te protestujace kobiety to są wasze mamy córki dziewczyny .mówiąc o nich. Z pogardą. Odbieracie im jedno z praw do szacunku miłości godności

  • 13.12.2020 20:30  Odpowiedz na komentarz

    wiekszosc tu komentujacych zieje nienawiscia, zawiscia byle komus dopiec byle kogos ponizyc a tym samym na czyis plecach sie dowartosciowac. po waszych wpisach mozna wywnioskowac ze nie macie pojecia o co tym kobietom chodzi i zapewne wiekszosc z was sa osobami samotnymi ktorym w zyciu sie nie udalo. idzcie na terapie a nie wylewajcie swoich zalow tu na forach..i nie wysilajcie sie bo nie mam zamiaru wiecej waszych wypocin czytac

  • 12.12.2020 17:56  Odpowiedz na komentarz

    Wstrętne zaburzone,niechciane przez nikogo babska.żeby zabijać tak sobie...masakra w tym kraju się robi

  • 11.12.2020 18:02  Odpowiedz na komentarz

    Pamiętam jak pod biurem Dolaty, gdzie jest ta zakratowana brama kobiety wrzeszczały histerycznie i trzęsły bramą jakby chciały ją wyważyć. Zupełnie jak w Zoo gdzie małpa chcąca banana skacze po prętach od klatki. Takie miałem skojarzenie i nie dziwię się, że Poseł użył wobec nich pewnego określenia.

  • 11.12.2020 00:13  Odpowiedz na komentarz

    Co to za zombie skąd je wzieliście może z Bydgoszczy przywieźliście tak sam jak na paradę równości ???? A fuj na żadną bym sie nie położył.

    11.12.2020 23:39

    FENOMEN jestem pewien, że żadna z tych dziewczyn kijem by cię nie tknęła, więc odwróć swój fenomenalnie pusty łeb i nie odzywaj się więcej...

  • 08.12.2020 17:02  Odpowiedz na komentarz

    10 do 1 tyle komentarzy złośliwych panów świata. Ile było by gdyby to ich dotyczyło?

  • 08.12.2020 15:30  Odpowiedz na komentarz

    Ale brzydkie te babska.tfu

    11.12.2020 23:41

    Taaa, ciekawe jaką ty masz facjatę... oj, kompleksy, kompleksy..

  • 08.12.2020 13:39  Odpowiedz na komentarz

    Coto za B........ Lo no brak słów na to wszystko

  • Teraz jak twarze zasłonięte mysla, ze moga robic co sie chce bo nikt z znajomych ich nie ROZPOZNa i nie zrobią sobie upokorzenia ale to nie prawda

    11.12.2020 23:46

    Obywatelu RP naucz się pisać w ojczystym jak mniemam dla ciebie języku... ja wiem, polski język trudna język, ale postaraj się... po pierwsze nie "z znajomych" tylko "ze znajomych", po drugie nie można sobie zrobić upokorzenia (?!?!), można upokorzyć się lub kogoś... po prostu... chyba w tym momencie ja ciebie upokorzyłem...

  • 07.12.2020 20:18  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego w dzisiejszych czasach lezbijki nie wyglądają jak Roxy z Nagiego instynktu

    11.12.2020 23:48

    lesbijki jak już.... dno gramatyczne...

  • 07.12.2020 16:37  Odpowiedz na komentarz

    Co to za gimbusy w piżamach ? Bojowka strajku Kobiet ? Ha ha ha

  • 07.12.2020 16:05  Odpowiedz na komentarz

    A tam covida to nie ma ? Zgromadzenia do 5 osób.Rozpędzić to By...

  • 07.12.2020 16:02  Odpowiedz na komentarz

    Biedne,zagubione i niekochane babska.patrzeć na toto przykro....

    11.12.2020 23:48

    to nie patrz...

  • 07.12.2020 14:58  Odpowiedz na komentarz

    Kobietą nie odebrano żadnych praw wiec nie widzę tu żadnej walki.
    Dlaczego nie walczycie o wolność? Teraz jesteśmy dyskryminowani przez rzad i zmuszani do noszenia niepotrzebnych maseczek. Szcsepionka, ktora ma być u nas wcale nie jest bezpieczna a wręcz szkodliwa powoduje bezpłodność nie wiadomo jak reaguje na inne leki itp. Dlacsego nikt nie walczy o wolność obywatelska. Ktora to nam odbierają każdego dnia?

  • 07.12.2020 14:16  Odpowiedz na komentarz

    Nudzi im się. Widocznie mają za dużo praw. Tak więc trzeba to zmienić. Postuluję, żeby kobiety nie odzywały się w męskim towarzystwie bez zgody męża, zajęły się kuchnią i domem, nie prowadziły samochodu. W wyborach głosować mają tylko za zgodą męża i według jego wytycznych. Dla krnąbrnych i marudzących kobiet kara umieszczenia w dybach. Do tego zakaz narzekania i wychodzenia z domu bez zgody męża. Mając takie "prawa" zrozumieją, że dziś nie jest tak źle jak im się wydaje. W wielu innych krajach kobiety mają naprawdę ciężko.

  • 07.12.2020 13:49  Odpowiedz na komentarz

    O jakie prawa walczą? O prawo do zabijania dzieci. Żałosne są te osoby.

  • 07.12.2020 11:56  Odpowiedz na komentarz

    Niby te kobiety chcą obalić rząd? W jaki sposób? Poza tym żadnych praw im nie zabrano. Mają cały czas te same prawa jakie były wcześniej.

    07.12.2020 17:04

    Ty Edgar to jednak jesteś ślepy i głuchy jak wszyscy z sekty dobrej zmiany

  • 07.12.2020 11:18  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dziewczyny!!!!!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Dotacje na likwidację eternitu i innych materiałów zawierających azbest Jeżeli w Twoim gospodarstwie znajduje się eternit lub inne materiały zawierające azbest, złóż wniosek... Piątek, 28 stycznia 2022
Zakończono rozbudowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Gnieźnieński Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest już gotowy, by otworzyć nowe pomieszczenia dla swoich... Wtorek, 25 stycznia 2022
Ograniczenia w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego W celu maksymalnego ograniczenia możliwości pojawienia się zakażenia w Urzędzie Starostwa Powiatowego... Czwartek, 20 stycznia 2022
Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2019-2022 wystartował 13 stycznia 2022 roku zainaugurowana została XI edycja konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości".... Piątek, 14 stycznia 2022