moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znęcał się nad matką, żoną i psem! Znieważył także policjantów! Trafił za kratki!

Poniedziałek, 23 listopada 2020
  • Znęcał się nad matką, żoną i psem! Znieważył także policjantów! Trafił za kratki!

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mężczyzna zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją matką, groził pozbawieniem życia żonie, znęcał nad psem, a także podczas interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 39-letni gnieźnianin trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych niedługo po tym, jak jego rodzina zgłosiła interwencję. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w mieszkaniu i groził pozbawieniem życia swojej żonie, jeżeli ta zdecydowałaby się zadzwonić na Policję, a podczas przeprowadzania interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy. Został natychmiast zatrzymany.

Policjanci zajmujący się sprawą zebrali obszerny materiał dowodowy. Potwierdzono również  psychiczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla pokrzywdzonej. Dodatkowo okazało się, że od czterech miesięcy 39-latek znęcał się nad psem kopiąc go, bijąc kijem, czy rzucając o ścianę.

39-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolizja na al. Reymonta w Gnieźnie! Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie Wczoraj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów na al. Reymonta... Wtorek, 26 października 2021
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021
Uwaga na oszustów metodą "na policjanta"! Fala telefonów w Gnieźnie! Uwaga do mieszkańców naszego powiatu dzwonią dzisiaj oszuści. Podają się za policjantów lub pracowników... Poniedziałek, 25 października 2021