moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znęcał się nad matką, żoną i psem! Znieważył także policjantów! Trafił za kratki!

Poniedziałek, 23 listopada 2020
  • Znęcał się nad matką, żoną i psem! Znieważył także policjantów! Trafił za kratki!

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 39-letni mężczyzna zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją matką, groził pozbawieniem życia żonie, znęcał nad psem, a także podczas interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 39-letni gnieźnianin trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych niedługo po tym, jak jego rodzina zgłosiła interwencję. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę w mieszkaniu i groził pozbawieniem życia swojej żonie, jeżeli ta zdecydowałaby się zadzwonić na Policję, a podczas przeprowadzania interwencji groził i znieważył funkcjonariuszy. Został natychmiast zatrzymany.

Policjanci zajmujący się sprawą zebrali obszerny materiał dowodowy. Potwierdzono również  psychiczne znęcanie się nad matką przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla pokrzywdzonej. Dodatkowo okazało się, że od czterech miesięcy 39-latek znęcał się nad psem kopiąc go, bijąc kijem, czy rzucając o ścianę.

39-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022
Gnieźnieńscy policjanci szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach drogowych! Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022