moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prosty montaż drewnianych domów

Niedziela, 22 listopada 2020
 • Prosty montaż drewnianych domów

Każdy z nas chce mieć swój własny domek letniskowy tak szybko, jak to możliwe i często zastanawiamy się, która opcja byłaby dla nas najbardziej optymalna. Jakiego wyboru dokonać, aby budowa wymarzonego domku nie wymagała od nas dużo czasu, pieniędzy, ale dawała upragniony komfort? Nie jest tajemnicą, że domki letniskowe to doskonała opcja dla naszego wypoczynku, jednak jak każda inna decyzja, ta również wymaga pewnego przemyślenia.

Wprowadzenie: od czego zacząć budowę domku letniskowego?
Budowę domu należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego dla nas dostawcy. Jednym z głównych dostawców domków letniskowych, który na pewno spełni nasze oczekiwania jest Maestro Casas. Firma oferuje wybitną jakość i niezawodne projekty, które nie tylko mogą być modyfikowane według indywidualnych potrzeb każdego klienta, ale również mogą być budowane na dowolnie wybranym przez nas terenie.  Co więcej, domki letniskowe zaprojektowane pod nadzorem Maestro Casas cechują się niezwykłą innowacyjnością.

Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci szybko zbudować domek letniskowy? Kilka kwestii, które powinieneś rozważyć:
Każdy z nas chciałby cieszyć się wymarzonym domkiem letniskowym nie robiąc przy tym zupełnie nic. Jednak, myśląc o budowie takiego domu, warto przeanalizować takie kwestie jak:
 • Przepisy dotyczące budowy domków drewnianych.
 • Cechy domów drewnianych (np. trwałość, izolacja drewna).
 • Wybór projektu domu.
 • Oszacowanie kosztów.
 • Zakup działki.
 • Itd.

Przemyślenie tych kwestii przed budową domku letniskowego uchroni nas przed niepotrzebną stratą czasu oraz sprawi, że będziemy mogli cieszyć się swoich domkiem tak szybko, jak to możliwe.

Każdy z nas chciałby, żeby budowa takiego domku odbywała się bez żadnych utrudnień. Jednak, warto jest mieć na uwadze ograniczenia, które możemy napotkać rozpoczynając projekt budowy domku letniskowego. Do wspomnianych ograniczeń mogą należeć:
 • Wysokość domu.
 • Powierzchnia domu.
 • Wielkość działki.
 • Kształt dachu.
 • Odległość domu od granicy działki.
 • Itd.

Jednak, składając zamowienie u dommistrza.pl możemy być pewni, że spotkamy na swej drodze wybitnych profesjonalistów, którzy pomogą nam rozwiązać każdy problem.

Określ swój materiał budowlany i zakres projektu!

Zdecydowanie najodpowiedniejszym wyborem  materiału jest drewno. Domki letniskowe zbudowane z drewna posiadają mnóstwo zalet. Charakteryzują się m.in: wydajnością energetyczną oraz modułowością konstrukcji. Jednak najistotniejszymi cechami są niższe koszta budowy oraz oszczędność czasu. Drewno jest tańszym surowcem niż cegła (koszt budowy domu drewnianego może być nawet o 30% niższy niż kosztu budowy domu murowanego). Co do metod montażu tych dwóch typów domów to montaż domu drewnianego jest prostszy, zajmuje mniej czasu niż budowa domu z cegły. Drewnianym dom może powstać nawet w niecały miesiąc, przy czym budowa domu murowanego zajmuje średnio do 3 lat.  Co więcej, dom wybudowany z drewna może być przetransportowany w dowolne miejsce. Składa się na to lekkość, ale zarazem trwałość domów takiego typu.     

Jak szybko możesz mieć swój domek od rozpoczęcia projektu?

Tradycyjna budowa domu drewnianego zabiera od 2 do 3 miesięcy. Jednak, ze względu na bardzo szybką i profesjonalną technikę montażu Maestro Casas, budowa domku letniskowego zajmuje tylko od 6 do 8 tygodni. To oznacza, że po tak niezwykle krótkim czasie będziemy mogli cieszyć się upragnionym domkiem letniskowych czerpiąc przy tym każdą z jego niezwykłych zalet. Należy jednak pamiętać, żeby przed budową domu mieć zaplanowany zarys naszego wymarzonego projektu - poświęcenie czasu na wcześniejsze zaplanowanie projektu domku letniskowego zaowocuje oszczędnością czasu w późniejszych etapach. Istnieje też druga opcja - możemy wybrać gotowy, już istniejący projekt domku drewnianego. Niezależnie od tego na którą opcję Ty się zdecydujesz, z zespołem Maestro Casas możesz liczyć na profesjonalna obsługę, która sprosta Twoim najśmielszym oczekiwaniom.    

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022