moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Grozili bronią, strzelali do auta, ukradli pieniądze i telefon!

Wtorek, 17 listopada 2020
  • Grozili bronią, strzelali do auta, ukradli pieniądze i telefon!

Sprawcy gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej zostali zatrzymani przez policjantów z Witkowa i Gniezna. Mężczyźni z błahych powodów zaatakowali osoby siedzące w samochodzie. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Witkowie. W sobotę, 14 listopada, około godziny 19.00 do dwóch osób przebywających w samochodzie podeszło trzech mężczyzn, z których jeden z nich, po otwarciu drzwi kierowcy zaczął wymachiwać przedmiotem przypominającym broń palną. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Gdy mężczyźni znajdujący się w aucie próbowali odjechać, sprawca trzymający broń oddał kilka strzałów w kierunku samochodu powodując uszkodzenie karoserii, natomiast drugi sprawca z tej grupy zabrał telefon komórkowy pasażerowi tego pojazdu. W etui komórki znajdowało się około 800 złotych, natomiast pokrzywdzony wartość telefonu wycenił na 1 500 złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Witkowa i Gniezna. W przeciągu kilkunastu godzin zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Witkowa, trzeci jest mieszkańcem powiatu słupeckiego. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione 800 złotych, a następnie zabezpieczyli pistolet zasilany gazem CO2, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Telefon, jak wynika z ustaleń policjantów, został zniszczony przez sprawców.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej poniżej 7 dni, kolejny usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Przestępstwo zostało przez prokuratora w Słupcy zakwalifikowane jako działanie o charakterze chuligańskim. Kodeks karny przewiduje szczególną, surowszą odpowiedzialność wobec chuliganów. Kary dla tych przestępców są wyższe i nie mogą oni korzystać z wielu ułatwień i dobrodziejstw jakie przewidują przepisy prawa.

Po wykonanych czynnościach w dniu 16 listopada br. podejrzani zostali doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Słupcy z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolizja na al. Reymonta w Gnieźnie! Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie Wczoraj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów na al. Reymonta... Wtorek, 26 października 2021
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021
Uwaga na oszustów metodą "na policjanta"! Fala telefonów w Gnieźnie! Uwaga do mieszkańców naszego powiatu dzwonią dzisiaj oszuści. Podają się za policjantów lub pracowników... Poniedziałek, 25 października 2021