moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prezydent Budasz współpracuje z posłem Dolatą, czyli inwestycje ponad podziałami

Niedziela, 15 listopada 2020
 • Prezydent Budasz współpracuje z posłem Dolatą, czyli inwestycje ponad podziałami

Już jutro o godz. 14.00 w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie odbędzie się kolejna wspólna konferencja prasowa prezydenta Tomasza Budasza i posła Zbigniewa Dolaty. Jej tematem będzie planowana inwestycja drogowa. To nie pierwszy raz, kiedy w Gnieźnie inwestycje prowadzone są ponad podziałami politycznymi, jednak w obecnej sytuacji, po porównaniu przez posła Dolatę kobiet do małp, tego typu działania wydają się bardzo odważne.

W ostatnim czasie poseł Zbigniew Dolata był jedną z głośniejszych parlamentarnych postaci w Polsce. Najpierw został zawieszony po tym, jak głosował przeciwko „Piątce Kaczyńskiego”, a następnie porównał kobiety protestujące pod jego biurem do małp. Głos w tej sprawie zabrał m.in. starosta Piotr Gruszczyński. Pan poseł Zbigniew Dolata pozwolił sobie protestujące kobiety, jeśli chodzi o iloraz inteligencji, porównać do małp, a potem się z tego wycofał i zrobił jeszcze gorzej, bo stwierdził, że ich iloraz inteligencji jest poniżej małp - mówi starosta Piotr Gruszczyński. Zastanawiałem się w jaki sposób można odnieść się do tak skandalicznej wypowiedzi i doszedłem do wniosku, że skorzystam z klasyka, czyli „Wesela” Wyspiańskiego i powiem Panu posłowi: „Miałeś chamie złoty róg”.

Zapytaliśmy także jedną z radnych Rady Miasta Gniezna, z Koalicji Obywatelskiej, co sądzi o braku komentarza prezydenta Tomasza Budasza do porównania przez posła Zbigniewa Dolatę kobiet do małp. Słowa posła Dolaty to dla mnie skandal - mówi radna Olga Gandurska. Uważam, że powinny zostać podciągnięte pod konsekwencje. Czy małpy w zoo potrafią argumentować jakiekolwiek poglądy? Nie pytam o ich sens, tylko o sam fakt artykulacji. Po drugie, czy małpy w zoo mają jakiekolwiek poglądy, lub czy małpa w zoo potrafi wyrazić sprzeciw co do warunków, w których żyje i aktywnie protestować? No nie, ale niestety pan poseł prawi głupoty i obraża ludzi. Zamiast podjąć merytoryczną dyskusję i w sposób cywilizowany przedstawić swoje racje, Pan Dolata woli bawić się w porównywanie do małp - i jak widać nawet to mu nie wychodzi - do ludzi, którzy śmieli wyrazić swój sprzeciw wobec kwestii, którą bez żadnej debaty publicznej przepchnął upolityczniony Trybunał Konstytucyjny. Czy taki przykład powinien iść z góry? Nie sądzę, aczkolwiek  pycha kroczy przed upadkiem.

Nawet radni z drużyny Tomasza Budasza nie są zadowoleni, że ich prezydent nie zareagował na słowa posła Dolaty na temat Strajku Kobiet, który sami wspierają.

26 października zwróciliśmy się Centrali PiS w Warszawie z zapytaniem prasowym odnośnie tego, czy poseł Zbigniew Dolata został odwieszony w strukturach partii. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi, jednak nigdzie nie znaleźli także informacji o tym, żeby zawieszeni parlamentarzyści zostali odwieszeni.

Mimo  bardzo złego odbioru społecznego parlamentarzysty Miasto Gniezno wchodzi w kolejny wspólny projekt. Czy to dobrze? Na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 17.11.2020 15:07  Odpowiedz na komentarz

  Pan Gruszczyński od lat walczy z posłem. zawsze jest na nie. zawsze go neguje i atakuje, czy słusznie? niesądze.

 • 17.11.2020 11:45  Odpowiedz na komentarz

  Reka reke myje jezeli nie wiesz o co chodzi to kasa sie liczy

 • 16.11.2020 23:26  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli uwazacie gruchę za autorytet to jestescie na jego poziomie i tych małp.

 • "Kruk Krukowi oka nie wykole". Wobec tego spokojnie ludziska, nie ekscytujcie się tą współpracą prezydenta z posłem.

 • 16.11.2020 11:24  Odpowiedz na komentarz

  w tle banita

 • Jeśli chodzi o poglądy polityczne , ideologiczne, światopoglądowe to dzielą nas z posłem dolatą "himalaje". jeżeli jednak jest skłonny Pomagać władzy lokalnej w realizacji oczekiwanych inwestycji to dla mnie ideologia schodzi na plan dalszy. Możemy się różnić w Poglądach ale dla dobra społeczności lokalnej powinniśmy współpracować. Dlatego Popieram sposób prowadzenia polityki lokalnej przez Prezydenta Budasza który Poprzez współpracę z wszystkimi formacjami politycznymi w Naszym Mieście , potrafi doprowadzić do szybszej realizacji zaplanowanych Inwestycji.

  17.11.2020 09:24

  To proszę zaktualizować słownik w komórce, zresztą powinny tam się pojawiać trzy wersje danego słowa jeśli to Android i można wybrać odpowiednią, zaś literki można też samemu poprawić. Jeśli nie jest to technicznie możliwe to sugeruję aktualizację oprogramowania. Można też użyć do pisania komputera, chociażby laptopa.

  16.11.2020 17:17

  Przepraszam, ale nie mam wplywu na literowke. Pisze duzymi literami a po jakims czasie pojawia sie mieszanka duzych i malych liter. Prosze pana redaktora o korekte bo inaczej bedzie to wygladalo ze pisal to polanalfabeta.

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022