moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podstawowe rodzaje materacy do łóżek czyli bonell, pianka i pocket

Piątek, 13 listopada 2020
  • Podstawowe rodzaje materacy do łóżek czyli bonell, pianka i pocket

Materace do łóżka dzielimy według twardości i rodzaju. Na rynku istnieją dwa podziały według twardości. Jest to skala pięciostopniowa lub czterostopniowa.

Sklep Sweetsen.pl dzieli materace według tej drugiej. Przedstawia się ona następująco:
  • materace miękkie (waga do 60 kg)
  • materace średnio twarde (waga 60-100 kg)
  • materace twarde (waga ponad 100 kg)
  • materace bardzo twarde (waga ponad 120 kg)

Na stronie https://sweetsen.pl dostępne są trzy podstawowe rodzaje materacy: bonellowe, piankowe oraz pocketowe. Czym się różnią?

Materace piankowe zbudowane są w całości z bloku pianki T25 oraz dodatkowo lateksu, pianki termoelastycznej Visco Memory, warstwy kokosowej, trawy morskiej, końskiego włosia, profilowanej pianki T25 oraz moletowanej pianki Visco Memory. Te same surowce mają zastosowanie w przypadku materacy sprężynowych: bonellowych oraz kieszeniowych. Różnica pomiędzy nimi wynika głównie z wkładu wewnętrznego, w którym zastosowano różne sprężyny o odmiennym trybie pracy.

Wkład bonellowy wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych sztywnym drutem. Pracują zależnie jedna od drugiej, ciężar rozkładany jest równomiernie pomiędzy sąsiadujące sprężyny. Działają progresywnie, czyli im większy ciężar na nie działa, tym większy stawiają mu opór. Inaczej sprawa wygląda z materacami z wkładem pocketowym.

Sprężyny mają kształt walca, są umieszczone w osobnych kieszonkach i pracują samodzielnie. Uginają się tylko w miejscu nacisku. Wkłady pocketowe dzielimy na standardowe z liczbą sprężyn 262 szt/m2 oraz multipocketowe 510 szt/m2. Różnią się także wysokością. W wersji podstawowej sprężyny mają 12 cm wysokości, natomiast w wersji mini zostały skrócone o 6 cm a w wersji max plus wydłużone o 5 cm. Materace pocketowe polecamy parom ze względu na ich dużą elastyczność punktową, doskonałe podparcie obu sylwetek. Partnerzy zmieniając pozycję nie wybudzają partnera, nie wywołują dyskomfortu. Efekt falowania został tu wyeliminowany.

Kupując materac dla jednej osoby możemy wybrać tańszy, bonellowy model lub komfortowy piankowy. Jednak pary zachęcamy do wyboru materaca kieszeniowego.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
5 zasad prawidłowego demakijażu - jak skutecznie oczyścić twarz i oczy? Demakijaż to bardzo ważny dla naszej skóry zabieg. Po całym dniu twarz, choć nie widać tego na pierwszy... Środa, 16 czerwca 2021
HMB - kiedy warto stosować i jak dawkować? Jednym z popularnych suplementów stosowanych w ostatnich latach jest HMB. Jak się okazuje, odżywka ta... Wtorek, 27 kwietnia 2021
Tydzień wyprzedaży w salonie z bielizną Esotiq w Galerii Piastovej ESOTIQ to marka bielizny dla pełnych energii i seksapilu nowoczesnych kobiet, której misją jest modelowanie... Środa, 17 marca 2021
Projektowanie mody i pomysły na malowanie tkanin Kiedy masz dużo pomysłów, aby Twoje ubrania wyglądały pięknie, lub po prostu chcesz być bardziej stylowy,... Środa, 17 lutego 2021