moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Latarnia na Wenei ponownie zniszczona w Święto Niepodległości

Środa, 11 listopada 2020
  • Latarnia na Wenei ponownie zniszczona w Święto Niepodległości

Po raz kolejny na murze wokół Latarni na Wenei pojawiły się niecenzuralne malunki. Prawdopodobnie wykonano je w nocy z 10 na 11 listopada.

Jak czytamy na fanpage Latarni na Wenei:

Ze smutkiem odkryliśmy dziś rano, że po raz kolejny płot naszej wspólnej miejscówki został zniszczony. Jak można się domyślić, jest to prezent z okazji Dnia Niepodległości od samozwańczych środowisk "patriotycznych", które wielokrotnie niszczyły nie tylko ogrodzenie ale i wyposażenie, dopuszczając się włamania włącznie. Płot "zdobi" nie tylko nowe falliczne logo gnieźnieńskiej młodzieży nacjonalistycznej, ale również krzyże celtyckie oraz inwektywy.
Ogrodzenie było przez wandali niszczone w ciągu tego roku kilkukrotnie, o czym nie chcieliśmy Was jednak do tej pory informować. Na płocie widzieliśmy już krzyże celtyckie, groźby śmierci, skrajnie prawicowe hasła, zrywaliśmy z wyposażenia wlepki Młodzieży Wszechpolskiej, a teraz podziwiać możemy "humor z zeszytów" poziomem z rynsztoka .
Każdy akt wandalizmu kosztował członków Stowarzyszenia, a także sympatyków i zaangażowanych bywalców Weneji sporo pracy, energii oraz pieniędzy (prywatnych) by przywrócić Latarni jej wygląd taki, który darzycie sympatią.
Przypominamy, że teren należy do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, jest więc wspólnym dobrem wszystkich mieszkańców, a my dzierżawimy go by w okresie wakacyjnym dostarczyć mieszkańcom kultury, edukacji i rozrywki na fajnym poziomie o czym świadczy pozytywny oddźwięk naszych działań wśród Gnieźnian i fantastyczna frekwencja. Jesteśmy oburzeni zachowaniem wandali, zwłaszcza w dniu takim jak ten. Nie ma naszej zgody na to, żeby Święto Niepodległości było zawłaszczane przez pseudopatriotycznych wandali!
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Latarnia na Wenei

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 13.11.2020 21:51  Odpowiedz na komentarz

    Lewackie pachołki już zwalają winę na narodowców pokażcie dowody bo w tym przypadku jest to pomówienie o czym bardzo dobrze wiecie ale nienawiść do patriotów was zżaarła i wasz obiektywizm.

  • Przejeżdżałam tamtędy 10.11 napisy już były, ale widać właścicielom pasuje bardziej opcja że namalowane przed dniem niepodległości.

PODOBNE TEMATY
Urządził sobie rajd ulicami Gniezna! Uszkodził kilka aut i znaków drogowych! 27 czerwca o poranku dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
32-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej! Miał przy sobie amfetaminę W minioną niedzielę na jednej z gnieźnieńskich ulic policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Dachowanie w Kozłowie W sobotę ok. godz. 16.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu w Kozłowie. Do... Niedziela, 26 czerwca 2022
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022