Mieszko Gniezno - Chemik Police - cenny remis

Poniedziałek, 9 listopada 2020
  • Mieszko Gniezno - Chemik Police - cenny remis

W ramach 15 kolejki rozgrywek 3 ligi grupy 2 do Gniezna przyjechał zespół Chemika Police.

Spotkanie dla Mieszko o 6 punktów. Pierwsze 5 minut spotkania to dominacja klubu z ul. Strumykowej w tym 2 strzały Miłosza Brylewskiego. W 10 minucie w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się Mikołaj Midzio, który skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Benedykcińskiego. Na tablicy 0:1. W 13 minucie ekwilibrystycznie przewrotką na bramkę gospodarzy uderzał Oskar Klimkowicz, piłka minęła jednak bezpiecznie prawy słupek bramki. W 28 minucie Benjamin Bednarz przebiegł z piłką niemal całe boisko by znaleźć się w polu karnym rywali... skończyło się jednak na piłce dla gości. W 25 minucie na bramkę gospodarzy uderzał z ok 14m Midzio, posłał jednak piłkę nad poprzeczką. W 27 minucie ponownie zagotowało się w polu Mieszkowców i piłka wylądowała na rzucie rożnym. 29 minuta i w sytuacji sam na sam znalazł się Rudnik... lepszy Benedykciński. W 31 minucie na bramkę gospodarzy uderzał najpierw Rudnik, a następnie Białek. Na szczęście dla gospodarzy obie próby okazały się bezskuteczne. 33 minuta i rzut rożny dla gospodarzy... niewykorzystany. W 35 minucie arbiter ukarał żółtym kartonikiem zawodnika gości Michała Telickiego.

Do przerwy Mieszko - Chemik 0:1

W drugiej połowie w statystykach meczowych zapisał się Hoffmann - faulem w okolicach środka boiska. W 50 minucie z rzutu wolnego uderzali gospodarze, jednak piłka przeleciała obok słupka. W 54 minucie Bartłomiej Białek spowodował iż szybciej zabiły serca gospodarzy. Uderzenie z ok 20m i piłka trafiła w słupek a następnie opuściła plac gry. W 60 minucie piłkę niemal z lini bramkowej wybił głową Jakub Jandy. W 61 minucie żółtym kartonikiem ukarany Jakub Hoffmann. 62 minuta i arbiter zaprosił do siebie na rozmowę wychowawczo dyscyplinująca Jakuba Hoffmana i Borysa Jałoszyńskiego. Zawodnicy wyjaśnili sobie  wątpliwości a trener gospodarzy Przemysław Urbaniak zdjął z boiska Hoffmana wpuszczając w jego miejsce Michała Móla. Rezerwowy 5 minut później mógł zostać bohaterem i doprowadzić do wyrównania. Na przeszkodzie stanął jednak bramkarz przyjezdnych, który obronił strzał po ziemi. W 84 minucie ekwilibrystyka popisał się Benedykciński, gdyby nie on byłoby 0:2. Zegar meczowy wskazywał 88 minutę gdy do rzutu wolnego z piłki ustawionej tuż przed 16m podszedł Brylewski. Piłka jednak trafiła w nogi obrońcy i wynik na tablicy nie uległ zmianie. 91 minuta rzut karny dla Mieszko Gniezno zamieniony na bramkę.

Po meczu pełnym walki i determinacji 1 punkt wędruje na konto Mieszko Gniezno.

tekst: Informacja prasowa